Biz de "ÖZÜR DİLEMEME" Kampanyası Başlattık...

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Biz de "ÖZÜR DİLEMEME" kampanyası başlattık...

Lütfen tanıdıklarınıza gönderiniz.

İsimle katılım kabul ediliyor
(özür dileyenler gibi)

................

Bizim adımıza özür size mi düştü ulan?
İsrafil K.KUMBASAR
[email protected]
Yazı Tarihi: 16/12/2008

Diaspora'nın askerleri boş durmuyor.
Kendilerine 'aydın' sıfatını yakıştıran 'karanlık' bir grup, 'tehcir' hadisesi ile ilgili olarak, 'Türk milleti' adına, Ermenilerden "Özür diliyorum" adı altında bir imza kampanyası başlattı.
Bir yıl boyunca devam etmesi planlanan 'ihanet' kampanyasının metninde aynen şu ifade yer alıyor:
- "1915'te Osmanlı Ermenileri'nin maruz kaldığı 'Büyük Felaket'e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum."
Kampanyanın öncülüğünü yapan malum isimlere lütfen bir kenara not eder misiniz?
Prof. Baskın Oran, Prof. Ahmet İnsel, Dr. Cengiz Aktar.
Ve Ali Bayramoğlu.

* * *

Peki kim kimden özür dileyecek?
Yıllarca gölgesinde yaşadıkları imparatorluğun savaşa girmesini fırsat bilip Rus ordusuna 'gönüllü asker' olarak yazılan, bir gün önce ekmeğini yiyip, suyunu içtikleri komşularını bir gün sonra, erkek-kadın, yaşlı-çocuk demeden hunharca katleden, 'hamile' kadınların karınlarını deşen, 'bebekleri' diri diri tandırlarda kızartanlar mı?
Yoksa, Doğu ve Güneydoğu'da gerçekleşen katliamların ardından, taşkınlıkları önlemek için 'tedbir' ve 'koruma' amaçlı 'tehcir' kararı alanlar mı?
Arkalarına aldıkları Amerikan, İngiliz ve Fransız emperyalizminin desteğiyle Osmanlı hükümetine baskı yapıp Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey, Urfa Mutasarrıfı Nusret Bey, Diyarbakır Valisi Reşit Bey hakkında idam kararı çıkarıp, Talat ve Cemal Paşa'yı arkadan kurşunlayanlar mı?
'ASALA' adından bir 'terör örgütü' kurup, hiçbir suçu ve günahı olmayan Türk hariciyesine mensup diplomatları kalleşçe şehit edenler mi?
Yoksa, 'öksüz' ve 'yetim' kalan Ermeni çocuklarını himayelerine alıp, 'devletin en itibarlı' eğitim kurumlarına yerleştirenler mi?
Karabağ'da, Hocalı'da düzenledikleri baskınlar ile 'binlerce' insanın ölmesine, 'bir milyondan fazla' insanın 'kaçkın' kalmasına sebep olanlar mı?
Yoksa, 'açlık' tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarında, kendilerine 'ilk yardım elini' uzatanlar mı?
'Ev sahibini' bastıran 'hırsız' misali, dünyanın dört bir yanında 'para ile satın aldıkları' işbirlikçiler vasıtasıyla 'soykırımı tanıma' kararı aldıranlar mı?
Yoksa, "Gelin tarihçilerden oluşan bir komisyon kuralım, arşivleri açalım" çağrısı yapanlar mı?
Türk devletinin 'sınırlarını' tanımayıp, tarihte kalan bir meseleyi 'kan davası' haline getirenler mi?
Yoksa, 'yeni bir sayfa' açmak isteyenler mi?
* * *
Asıl gayeleri, geleceğin tarihine "Türkler de soykırımı kabullenmişti" şeklinde bir belge bırakmak olan 'kripto' artıklarının, gerçekte 'Türklük' ile herhangi bir bağları yok.
Bırakın"Türküm" demeyi, "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünden bile rahatsızlık duyuyorlar.
'Türk milletine' yönelik hangi ihanet girişiminin üzerinden perdeyi kaldırsanız, arkasından hep onların isimlerinin çıktığını görürsünüz.
Ol hainler, yarın bir gün 'imza' için kapınızı çaldığında, önce yakalarına yapışıp 'Türk milletinden' derhal özür dilemelerini sağlayın.
Sonra da o metni ağızlarına tıkayın ve deyin ki:
Hiçbiriniz, kendinizi 'Türk' kabul etmiyorsunuz.
Peki, kim oluyorsunuz da 'Türk milleti' adına karar vermeye kalkışıyorsunuz?
'Bizim' adımıza 'özür' dilemek size mi düştü?
Size ne oluyor ulan?..
* * *

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Biz de "ÖZÜR DİLEMEME" kampanyası başlattık...

Bu Ermeni sevdalısı vatan hainlerinin kampanyalarına karşı, Yeni bir kampanya düzenlemek suretiyle,gösterilen duyarlılıktan dolayı çok büyük memnuniyet duydum...Oyumu kullandım.Teşekkür ediyorum.Elimden geleni yapacağım.

DELİKURT

Dost Üyeler

Ab'nin yeni dayatmaları da belirlendi. Ermeni soykırımı yaptığımızı içimizdeki bu hainlerin de yardımları ile kabul edeceğiz, Pontus katliyamı yaptığımızı kabul edeceğiz. Ab'nin yolu bu kez bunları kabul etmekten geçiyor. Yani lafın kısası Ab yolu diye yer yok, dayatmalar var, onları kabul ederseniz yenileri var, onları da kabul ederseniz daha yenileri var.Bu Türk düşmanı yılanlar da bu oyunun Türkiye piyonları.Ab ve Ermenistan senaryo yazacaklar bu kuklalarda oynayacaklar.

Amaç Türkiye'yi Ab üyesi yapmak değil, amaç bütün bu yalanları kabul ettirmek. Kabul ettiğimiz ya da edeceğimiz her şeyin ardından yenisi gelecek bu Türkiye'nin dağılmasına kadar devam edecek. Bütün bu yalanları bize söyleyen Avrupalı kendi içinde olan bütün katliyamların üstünü örtmekte usta aynı zamanda Türkiye medeni Avrupanın yaptığı katliyamları masaya yatırmaktan aciz.

Türkiye'de yapılan katliyamlardan biri de Çanakkale Savaşında olmuştur. Bir millet işgal edilmiştir ve kendi topraklarında dünyanın en ırkçı milleti İngiliz'lerin çeşitli tuzakları ile binlerce insanını şehit vermiştir. Ve hiç bir aklı selim bütün bunları sormayı akıl edememektedir. Dünyayı sömürmeye aç olan İngilizler ve Fransızlar kendi yaptıkları katliyamları unuttururken Ermenilere ne kadar da çok sahip çıkmaktadırlar.

Ermeni rock grubunu Sytem Of A Down şarkılarla Türkiye’ye ve Atatürk’e büyük hakaretler yağdırıyor. Grubun konser biletlerinde ise, "Köpekler ve Türkler giremez" yazıyor.Fakat Türkiye'deki hayranları bu şerefsiz Türk düşmanı grubun cd lerini satın almakta tereddüt etmiyor.

Bu gençlik dinlediği müzikten, kullandığı ithal ürünlere kadar kimlere, nasıl ve niçin para kazandırdığını iyi düşünmeli. Aksi takdirde kendi varlığımız yok olmaya mahkum olacak, hemde bizi yok edenlere para kazandıracağız. Nerede Atatürk'ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlik.

SON SÖZ:
Hiçbiriniz, kendinizi 'Türk' kabul etmiyorsunuz.
Peki, kim oluyorsunuz da 'Türk milleti' adına karar vermeye kalkışıyorsunuz?
'Bizim' adımıza 'özür' dilemek size mi düştü?
Size ne oluyor ulan?..

Sonkan

Dost Üyeler

arkadaşlar buna benzer bir kampanya daha var 2 sinde de etkin olmamız gerekir.

http://www.ozurbekliyorum.com

Depresif Hayalet

New member

Teşekkürler Göktürk.Ben de blogumda bu linke yönlendirme yapıyorum hemen,şimdi!

M.Yaşar Albayrak

New member

Bende özür dilemiyorum çocuklarımda eşimde. Eğer özür dileyen varsa kanından şüphe ederim.

Volkan

-Otağ Hanı-

şuan 4165 kişi inşaallah dahada artacaktır .

Sonkan

Dost Üyeler

Beni üzen bir başka nokta ise bu özür dilememe yönündeki kampanyaların ne yazık ki tek elden yapılmaması 4-5 tane ozurdilemiyorum diye site var ve bu sitelere oy kullananları çoğu diğer kampanyalardan habersiz.

Bu yüzden bizler diğer kampanyalarda da oy kullanmalıyız.

Bu arada www.ozurbekliyorum.com sitesinde de 17 bin küsür rakamına ulaştık.

feyzi yurdagul

Dost Üyeler

özür dileyenlere acaba ne gibi bir menfaat sağlandi?
Ne sağlandiysa, bunlarin satin alinma derecesini ortaya koymuştur.
Bunlar gibilere bu memlekette yer yoktur.

yusuf3161

Dost Üyeler

kendi adına özür dilese defolu dersin.Birde benim adıma özür diliyor.sen kimsin be.(Çakal)seni kim vekil etti.Kendini adam yerine koyuyor.
5-6 yaşlarında iken(şimdi48)adana incirlikte 85 yaşlarında (O zaman)pamuk ağasının anlattıklarını iyi hatırlıyorum.Türkün tarihinde soykırım yoktur .onları savaşta helak ettik.ama onlar önce fransız ve rus desteğinde çok şey yaptılar.fitili ateşlediler.yendim diye özürmü dileyeceğim.bu ıraklı direnişçinin amerikan askerinden özür dilemesine benzer. saygılar

DOĞUKAN

New member

Türk'ler adına özür dileyen Türk olmayan kanı bozuklara hayır.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Büyük Ermenistan hayali peşinde koşan diaspora katillerinin Mosinleri yüzbinlerce Türk'ü katletti. 2o nci yüzyılın son çeyreğinde Türk Diplomatları asala denen lanet asalak örgüt tarafından soykırıma uğratılırcasına vuruldu, bombalandı. Bu soykırım değil midir ? Bir kaçı hariç, satılık medya ve birtakım hainler hrantı unutturmamaya çalıştılar. Biz de ermeniyiz dediler. Doğru söylüyorlardı. Çünkü alabildiğince ortada olan gerçeklere rağmen bunu diyebilmek için kan bozukluğu olması aşikardı. Bunlar hakikaten ermeni dölleriydi. Şimdi de başını hasbelkader prof. olmuş bir takım bedhahlar ermeniden özür dileme kampanyaları düzenliyorlar.
Bundan daha önemlisi Avrupa'da, okyanus ötesinde, dünyanın çeşitli ülkelerinde faaliyetlerine bitip tükenmez bir kara hırsla devam eden ermeni kalıntılarının lobi çalışmalarıyla Dünya Türk'e karşı kurgulanarak "Soykırım yasaları" çıkarılırken, yalanlar, şerefsiz iftiralar dolu kampanyalar hazırlanırken, biz bunlara kontra çalışmalar, önlemler yerine HAMDOLSUN içimizdeki soysuzlarla zaman yitiriyoruz.
Hayrettir ki; asri ve demokrasi beşiği Amerika ve Avrupada herhangi bir kişi veya kuruluş hakkında hakarete varacak şekilde de olsa menfi bir düşünce açıklaması demokrasi bazında fikir özgürlüğü olarak mütalaa edilebiliyor amma; "HAYI, TÜRK'LER ERMENİLERE SOYKIRIM UYGULAMAMIŞTIR, BU BİR İFTİRADIR." şeklinde tarihi bir gerçek olarak bu düşünceyi açıklamak yine bu mahut ve malum ülkelerde SUÇ sayılabiliyor. İnsanlar yargılanabiliyor. Nerede demokrasi, nerede insan hakları.
Biz MOSİN kullanmadık, Biz insanları fırınlarda yakmadık, biz mağdurun hep yanında olduk, biz İrlanda'lılara, engizisyon ezintisi yahudilere el uzattık, yardım ettik. Bunları hatırlamaz haçlı zihniyet. Biz üzüm bağından sahibinden habersiz aldığı salkımın yerine altın kesesi asan doğruluk ve asalet timsali Türk Sipahilerinin ahfadıyız. Biz özgürlüğe aşık olduğumuzdan bütün özgürlüklere olanak tanımış bir Ulus'uz. Biz asimilasyonu kabul etmeyiz ve tarih boyunca uygulamadık. Biz soykırım veya en azından asimilasyon uygulasaydık bugün İstanbul'da fener patrikhanesi olmazdı, Avrupa viyana ötesine kadar Türk Diyarı olurdu. Biz hiç bir zaman Nazi veya gaflan olmadık. Onlar gibi davranmadık.
Belki hatamız, suçumuz bu.
Hal böyle iken ermenien özür dilemeyi kim düşünüyorsa Orta Asya temennisi ile Gök Girsin Kızıl Çıksın.
Tanrı Türk Ulus'unu dahili ve harici her türlü musibet ve kötülüklerden korusun.
Amin...

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler
Böyle şeylerle bile uğraştığımızda o soytarılar kendilerini bir şey sanıyorlar.. Biz Türk olduğumuzu ve özür dilemeyeceğimizi zaten biliyoruz, bırakalım onlar da bilsinler ve kendi varlıklarını bile reddettiğimizi ve bu nedenle umrumuzda olmadığını anlasınlar..

Biz özür diliyoruz evet, Azerbaycan Türkü kardeşlerimizden diliyoruz..

Moderatör tarafında düzenlendi:

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Bugün ermeni hainlerinden yarın kürdofil soysuzlarından özür diler bu şerefsiz mahluklar.Sn. Bige-tuğ Tulken'e katılmamak da mümkün değil.Azerbaycan'da yaşayan Türk kardeşlerimizden özür diliyorum.

.................................................................................TTKvY

zafer

New member

sayin fevzi yurdagul ben de duyarliliginiz icin tesekkur ederim.

bu hayinlerin bu kadar rahat hareket etmesini saslayanlarida allah bildigi gibi yapsin bu ulke ve turk milleti bukadar mi sahipsiz,el alem(malum ulkeler)katillerine sahip cikarken bizler sadece uzulup seyretmekle kaliyoruz yetkililerimiz se sadece susuyor ve bu ulkenin kaynaklari lobicilere yediriyorlar kolay olani bu zaten kucuk menfaatler pesinde kosup dunya ya sevimli gorunmek adina dik durup anlatamiyorlar. hepimizin malumuki su anki teror eylemlerini destekleyenler de bu ulkeler onlar bizim genclerimizi teker teker oldurmeye devam ederken bizler onlarin ulkelerin den savunma altinda milyarlarca dolarlik
silah alip bu ulkenin gelismesini engellemeye calisiliyor ve tehditleri de hic bitmiyor fiili savas bitmesine ragmen ortulu savas hala devam ediyor ve de benim kanimca dunya var oldugu sure de devam edecek ve ne acidirki hep icimizde ki hayinleri kullanarak ustunluk pesindeler,yazarimizi,cahil saf genclerimizi,uyanik ayrilimcilari, sag,sol ,ortayol,din yollarini kullanarak menfaat pesinde kosan kendini akilli sanan saf halkimizi bize kullanarak??
ne aciki gecmisimiz ogut dolu ama bir nutuk u bile okumuyoruz.yazilicak ve konusulacak cok sey olmasina rahmen budegerli arkadaslarin cabalarini cani gonulden destekleyip bu satilmis kendini aydin zanneden tam tersi menfaatcileri lanetliyorum .saygilar iyi gunler.

komutan35

New member

NE KADAR DOĞRUDUR BİLİNMEZ AMA İŞTE HABERİN İÇERİĞİ

Büyük tepkilere yol açan 'Ermenilerden özür diliyoruz' sloganıyla yayılan kampanyaya, Ermenistan'daki Ermeni aydınlardan karşılık geldi. Ermeni aydınlarda 'Türklerden özür diliyoruz' kampanyasını başlattılar..

İşte Yalçın Bayer'in Hürriyet'teki köşe yazısı:

Ermeniler de özür diliyor!

Ermeni aydınları da ’Türklerden özür dileme!’ kampanyası başlatıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından yapılan çok ince’ayaktopu’ jestinden çok etkilenen ’bizim’ "aydınlar"ın belirli bir ’planve program’ çerçevesinde başlattıkları ’özür dileme’ kampanyasından çok etkilenip sevinçten gözleri dolan Ermenistan ve diaspora aydınlarından da karşılık geliyor.
Aradan daha bir hafta geçmeden onlar da kampanya başlatmak için kolları sıvadılar.

Önümüzdeki günlerde Ermenistan Halkı’nın imzasına ve Ermeni Diasporası’nın insafına sunulacak olan ’Duyuru’nun taslağı özel kanallarla elime ulaştı, sizlerle paylaşıyorum.
Aydoğan KEKEVİ

(Bir kaynak: Em. Öğr. Neşide Kerem Demir: ’Bir Şehit Anasına Tarihin Söyledikleri- Türkiye’nin Ermeni Meselesi’ (Sayın Neşide Kerem Demir, 27 Ocak 1973 tarihinde şehit edilen Los Angeles Başkonsolos Muavini Bahadır Demir’in annesidir. A.K.)

* * *

"Biz aşağıda imzası bulunan Osmanlı İmparatorluğu’nun ’millet-i sadıka’sı Ermenilerin torunları olarak:

Bizans’ın Kırım’a sürdüğü 170 bin Ermeni’yi Gedik Ahmet Paşa kumandasındaki savaş filosuyla alıp yeniden Osmanlı topraklarına getirip İstanbul’a yerleştiren, Ermeni Patrikliğini ihdas eden Fatih Sultan Mehmet’ten;

Türkmen gençleri cepheden cepheye cihat uğruna koşturulurken Tebriz’den getirdiği Ermeni sanatkarlara ülkenin sanat damarlarını teslim eden Yavuz Sultan Selim’den;

Atalarımızı paşalıktan bakanlığa, Saray hazinesinin tesliminden imparatorluğun temsiline kadar her türlü makama layık gören tüm Osmanlı’dan; kendilerine gösterilen bu güvene layık ve sadık davranmayan; dış ülkelerin emperyalist amaçlarına alet olan; savaş halinde olan Osmanlı ordusuna arkadan saldıran, eli silah tutan erkeklerin cephede olmasını fırsat bilip köy yağmalayan, ırza geçen; terör örgütü kurup onlarca Türk diplomatını şehit eden; bugünkü Ermenistan sınırları içinde bir tek Türk barındırmayan;

Yıllardır her yerde, her fırsatta Türkleri kötülemeyi meslek edinen;

Okul kitaplarından masallara kadar her yerde her fırsatta çocuklarımıza ’Türk Düşmanlığı’ aşılayan;

Gerçekleri yazanları, söyleyenleri korkutarak susturmaya çalışan;

Gerçekleri yazan kitapları piyasalardan toplattıran, belgeleri yok eden;

Ermenistan arşivlerini açmayarak sorunu sürüncemede bırakıp kullanan;

Sahte belgeler, tahrifatlı resimler, uyduruk sayılarla yıllardır dünya kamuoyunu aldatan;

Karabağ’da, Hocali’de katliam yapıp, milyonlarca Azeri’yi göçürüp perişan eden;

Her fırsatı ’yerli yersiz’, ’doğru yanlış’ demeden kullanarak Türkleri dünyaya şikayet edip kötüleyen atalarımız ve günümüz Ermenileri adına özür diliyor; Türk milletinden bizleri ve atalarımızı bağışlamalarını rica ediyoruz..."

By_EMjN

New member

özür dileyenlerde ermeniler kadar aşağılık insanlardır

AkBilge

New member
Web sitesi
www.akbilge.com

Demek ki aydınlar da kandırılılabiliyor muş.
Şimdi sorun bakalım kendinize
-İlk okul mezunu mu aydın ?
-Masterler bitiren aydınlar mı ilk okul mezunu?

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Okumak cehaleti alır, eşşeklik baki kalır. ;)

kuper_izmir

New member

Çok tuhaf,tuhaf olduğu kadar düşündürücü bir kampanya.Fransa bile bu konuda daha temkinli yaklaşırken;içerden bir tokat yemiş gibi hissettim...

Sizi tanımladıkları gibi,ben aydın değil;
Vatan Sevdalısıyım,
Barış ve kardeşliği sözcüklerden öteye yaşam tarzı bilirim.
Ama...Özgürlüğüme kastedeceklerin korkulu rüyasıyım!

"BEN DİLEMİYORUM...DİLEMİYORUM...DİLEMİYORUM..."

ACABA AYDINLARIMIZ NE BEKLİYOR? ERMENİ ASALA ÖRGÜTÜNCE ŞEHİT EDİLEN YÜZLERCE DİPLOMATIMIZ İÇİN AĞIZLARINDAN HANGİ SÖZCÜKLER ÇIKACAK? BUYURSUN AÇIKLASINLAR...
YAZIKLAR OLSUN SİZE VE SİZE AYDIN DİYENLERE !

Bu da sizler hakkında görüşlerim.Her halde açıklama hakkım var!

Bu ülkede yaşayan herkesin sizler gibi görüşünü açıklama hakkı da olmalı...

Değerli konuklarım bu konu için ayrılmış forum sayfalarını ziyaret ederek sizler de görüşlerinizi açıklayabilirsiniz.Ülkenin sahipsiz olmadığı mesajını onlara vermemiz gerekiyor.Bu mesajlar her alanda çığ gibi büyüyerek onları geri adım atmaya zorlayacaktır.O nedenle haber olarak okumanın ötesinde lütfen ülke ve ulusal sorunlar karşısında duyarlı olun...
Mehmet Yakup ERİNÇ/Tarih Öğretmeni
Aşağıdaki link i tıklayarak benim siteme de görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum.
http://www.yakuperinc.com/news.php