Söz konusu saç ise, "geri"si Teferruattır...

KARAHAN

Dost Üyeler
Başörtüsünü mecbur eden kocaman kocaman, erkeğim diye gezenlere sor onu,
Bu kelimenizi anlamadım ÇAĞATAY bey açıklayabilirmisiniz..

1 hertürlü sapıklık zaten orda
2 müslüman olsalardı zamanında kabeyi yıktırmaya kalkmazlardı
3 benimde annem başını örterdi ama hristiyan geleneği türbanla değil..!
4 allaha çok şükür bizim memlekette bu yaşıma geldim saç sapığı görmedim
5 konuyu siz açtınız size sordum cevabınıda aldım :)

ÖZCAN bu kullandığın kelimeden dolayı seni kınıyorum, ne demek hristiyan geleneği benim inanmış ve inancının gereği olarak TÜRBAN takan eşimi hangi hakla hristiyan geleneğine göre giyinmekle suçlayabilirsin, yazılarını okudum bu resim pek hoşuna gitmiş sanki, böyle bir resim görmekten çok mutlu olmuş gibisin... İşte benim inançlı ve inancının gereği gibi yaşayan eşim ve kardeşim bu ve bunun gibi ahlaksızlar ve türbanı bu şekilde istismar edenler yüzünden eğitim ve çalışma hakkından mahrum olmuştur...

DOĞUKAN

New member
birisi küfrediyor diğeri kınıyor..!

O resimdeki kız veya benzerleri ne benim dinime mensup ne de kızkardeşim olamaz.! Baksınlar diye giyinmişki fotoğrafı çekilmiş. Namusu ve inancı ile doğru orantılı örtünen bir bayana kim ne diyebilir..????

İslamda başörtüsü nasıl olur kardeşim din adamları günlerce açıkladı. Ben namazlı abdesli anacığımdan gördüm. 10 senedir çıkmış bir siyasi simgeden bahsediyoruz burda ayrıca ben sizin eşinize haşa laf söyleyecek kadar ne terbiyesizim nede bilgisiz.. burada yazılan çizilen herşeyin o 2 fotoğraf üzerine yazıldığına inanıyorum.

demek ki bundan sonra forumdaki bazı konulara yorum yapmadan önce düşünmek gerekiyormuş..!

hepinizden özür dilerim.

KARAHAN

Dost Üyeler
birisi küfrediyor diğeri kınıyor..!

O resimdeki kız veya benzerleri ne benim dinime mensup ne de kızkardeşim olamaz.! Baksınlar diye giyinmişki fotoğrafı çekilmiş. Namusu ve inancı ile doğru orantılı örtünen bir bayana kim ne diyebilir..????

İslamda başörtüsü nasıl olur kardeşim din adamları günlerce açıkladı. Ben namazlı abdesli anacığımdan gördüm. 10 senedir çıkmış bir siyasi simgeden bahsediyoruz burda ayrıca ben sizin eşinize haşa laf söyleyecek kadar ne terbiyesizim nede bilgisiz.. burada yazılan çizilen herşeyin o 2 fotoğraf üzerine yazıldığına inanıyorum.

demek ki bundan sonra forumdaki bazı konulara yorum yapmadan önce düşünmek gerekiyormuş..!

hepinizden özür dilerim.

Nur suresi:31. ayet (Diyanet Meali)
Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. (Yüz ve el gibi) görünen kısımlar müstesna, zînet (yer)lerini göstermesinler. Başörtülerini ta yakalarının üzerine kadar salsınlar. Zinetlerini, kocalarından, yahut babalarından, yahut, kocalarının babalarından yahut oğullarından, yahut üvey oğullarından, yahut erkek kardeşlerinden, yahut erkek kardeşlerinin oğullarından, yahut kız kardeşlerinin oğullarından, yahut müslüman kadınlardan, yahut sahip oldukları kölelerden, yahut erkekliği kalmamış hizmetçilerden, yahut da henüz kadınların mahrem yerlerine vakıf olmayan erkek çocuklardan başkalarına göstermesinler. Gizledikleri zinetler bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey mü’minler, hep birlikte tövbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz!

Başörtüsü nasıl olurmuş buyur burdan bak,,, birde feyz aldığın din adamlarına dikkat et, birde bir resme bakarak genelleme yapmayın...Çok düşünüp az konuşmak en büyük erdemdir...

DOĞUKAN

New member
Çok düşünüp az konuşmak en büyük erdemdir...

Bak kardeş o sureyi bilecek kadar müslüman, başörtüsünün nasıl olması gerektiğini anlayacak kadar da bilgiliyim. Bu konuda sizinle sabaha kadar da tartışırım.

Fakat şu yukardaki sözü söyleyen çok da güzel söylemiş.. benim neyin üzerine yorum yaptığımı anlamadan yazdığınız için sanıyorum benim kadar sizin içinde geçerli bir söz olsa gerek.

Ben özür diledim ve konuyu kapattım.

Kartal Gözü

Dost Üyeler
bu daha ne ki?

Türkiye'nin bir çok ilinde sokak düğünleri yapiliyor biliyorsunuz. bu sokak düğünlerinde izleyici olmayi kaldırabilirseniz eğer, bu türbanli hanımların hemde orta yaş ve üzerindekilerin başlarında türban, göbek hareketlerini daha iyi göstermek için kalçalarına şal bağlayarak sokak ortasında göbek atıp kıvırmalarını da görebilirsiniz.

islam ılımayı geçti arkadaşlar, dibi tuttu, dibi.

islamiyeti savunmak, korumak, kollamak, nirengisinde kalması için mücadele vermek günümüzde solculara düştü ya, işte bütün mesele, bunu anlayabilmekte.

saygı ile,

20Temmuz

Alpagut Han
Cevap: Söz konusu saç ise, "geri"si Teferruattır...

72831560.jpg

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Türbanın simge olarak kullanılması bu olsa gerek.
Acıyorum bu yaratıklara...

leylileyli

New member

Yorumlarınız için teşekkur ederım.Ama bırazda bunlardan uzak hıcbır alakası olmayan turbanlı kardeslerımızı dusunsek keske. kendı adıma böyle dusunuyorum. Biz böyle yorumlar yapıyoruz resımlere bakıp haklı olarak ama ya böyle olmayanlar... onların gunahların gırmıyormuyuz. bunları görup uzulen ıncınen kımbılır kac turbanlı bası kapalı ınsan vardır. acıkcası uzuldum ben....belkıde cok duygusal dusunuyorum bılemıyorum....

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Sayın leylileyli;
Dedikleriniz insanlar; yırtmaç giymiyorsa, efes birasını kafaya dikmiyorsa, başını kapatıp millete tangasını göstermiyorsa, ortalık yerde öpüşmüyorsa, başörtüsünün ne simgesi olduğunu idrak ediyorsa, başına örtü takıp sadece bakın ben namusluyum aslında diyerek ortalıkta dolaşmıyorsa kim olursa olsun dediklerimizden kimse üstüne alınmasın. Ne demek istediğimizi siz de biz de iyi biliyoruz.

leylileyli

New member

Yanı bu fotograflardakı bayanlar ıcın ne denırse yerınde olur ama benım anlatmak ıstedıgım her turbanlı yada esarplı bayan bu resımdekı kepazeler gıbı degıller. umarım kırıcı olmadım:(