Söz konusu saç ise, "geri"si Teferruattır...

ÇAĞATAY

Dost Üyeler
"ADRİYATİK'DEN ÇİN SEDDİNE SAVAŞ NEREDE İSE ORADAY
saç sapığı nasıl oluyor ilk kez duydumda :D

Değerli kardeşim ÖZCAN; kız kardeşlerimiz saçlarını kapatıyorlar bilirsin (ben bunca yaşıma kadar bilmezdim) araştırdım, Arabistan taraflarında sapıklar varmış, bunlar bayanların saçlarından haz ederlermiş, bu haz edenler hurma ağaçlarının altında otururlarmış Ağustos ayının sıcaklarında, buradan hurma ağaçlarının altından ahkâm keserlermiş saça, başa. Anladın mı?

Ben anlamadım... Bir bayanın saçına bakıpda cinsellik duyulacağını ben anlamadım. Bana sorma bu soruyu tamam mı kardeşim. Başörtüsünü mecbur eden kocaman kocaman, erkeğim diye gezenlere sor onu, sorunca da de ki: -bir şey hissediyorlarmıymış. Yemin ederim; "Gök girsin kızıl çıksın" ben bir şey hissetmiyorum. Tamam mı kardeşim?

Edenlere de lanet olsun...

DOĞUKAN

New member
araştırdım, Arabistan taraflarında sapıklar varmış, bunlar bayanların saçlarından haz ederlermiş,

1 hertürlü sapıklık zaten orda
2 müslüman olsalardı zamanında kabeyi yıktırmaya kalkmazlardı
3 benimde annem başını örterdi ama hristiyan geleneği türbanla değil..!
4 allaha çok şükür bizim memlekette bu yaşıma geldim saç sapığı görmedim
5 konuyu siz açtınız size sordum cevabınıda aldım :)

BAHAR

Dost Üyeler
Arkadaşlar bunda gariplik nerde anlamadım..Kadın böyledir zaten neresi güzelse dekoltesini oraya kondurur..Haksızmıyım yani...

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
a.jpg

Benimde dikkatimi bu çekti.Babası arap annesi amerikalı olanın hali bu oluyor herhalde...:D:D:D

BAHAR

Dost Üyeler
Devrecim annesini babasını bilmem ama kızlar gerçekten hoş ve kendine güvenleride tam bence...Ayrıca böle bi resmi siyaste kondurmanında çok anlamlı gelmediği kesin.....yani bu kadar dokunacak kızdıracak laiklik ölçüsü aranacak çok bişey göremedim ben fazla tepkilisiniz..Burdaki kızımız içindekileri aile veya çevre baskısıla sindirmeye çalışmış ama kazara açığa çıkmış gibide düşünülebilir dimi...

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Bu resimleri ve teşhir edilmeyi onaylamadığımı belirtmek zorundayım...Doğrusu bu konunun bu kadar ilgi çekmesi de ilginç.Bu ilgi biraz da diğer konulara yönelse nasıl olur acaba???:confused:

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Devrecim annesini babasını bilmem ama kızlar gerçekten hoş ve kendine güvenleride tam bence...Ayrıca böle bi resmi siyaste kondurmanında çok anlamlı gelmediği kesin.....yani bu kadar dokunacak kızdıracak laiklik ölçüsü aranacak çok bişey göremedim ben fazla tepkilisiniz..Burdaki kızımız içindekileri aile veya çevre baskısıla sindirmeye çalışmış ama kazara açığa çıkmış gibide düşünülebilir dimi...

Bence hiç düşünülemez. Buna ben soytarılık derim. Biz şu anda Atatürkün sayesinde ekmeğimizi yiyoruz suyumuzu içiyoruz ve Atamızın ilke ve inkilapları sayesinde devletimizin bekasını sağlamaya çalışıyoruz. Atam zamanında şapka devrimi yapmış. Bunun adı devrim olmuş. Sonuçta uymayan benden değildir. Bunlara sesini çıkarmayan ise bence yanlış yapıyordur. Ne kadar dış düşmanımız var ise ve bunlar bizi hep manevi ve maddi yönden geri götürmeye çalışıyorsa bilinki bu kendini bilmeyen asalaklar da Türkiyemi manevi yönden geri götürüyorlar. Bakın yabancı ülkede Türkiye için yapılan tanıtım filmlerine ve reklamlarına... Kaç tane duruşu bakışı davranışı tipi... NE kadar araplara benzetiliyoruz görün.

Yukarıdaki resime yorum yapmıyorum, kız kardeşimiz kendisine yakışanı giymiş. Giyebilir kimse karışamaz, ben kendisini tebrik ediyorum cesaretinden dolayı. Ayrıca burada türbanı bir simge olarak kullanmadığı da kesin.

Benim nam-ı değer çağatay abim :)Peki türbanı simge olarak kullanmıyorsa bu kıza bu kıyafetleri giydiren zihniyet acaba ne için kullanıyor ve kullandırtıyor. Ya hürsün ya esir. YA Türksün ya değil. Bunların ortası olmadığı gibi böyle saçma bir giyinme tarzıda olamaz.

Bu resimleri ve teşhir edilmeyi onaylamadığımı belirtmek zorundayım...Doğrusu bu konunun bu kadar ilgi çekmesi de ilginç.Bu ilgi biraz da diğer konulara yönelse nasıl olur acaba???:confused:

Sayın Burlahatun tepkinizi anlamadım. Özellikle siz bu konularda daha ilgili olmanız lazım. Siz evlatlarınıza Atamızı ilkelerini ve inkilaplarını öğretiyorsunuz. Ve bakıyorsunuz ki hepsi boşuna.... Yine ilginizi bu konu çekmezmiydi??? Bu arada yönelmemizi istediğiniz diğer konular nedir acaba? Belirtirseniz sevinirim sayın BUrlahatun

DOĞUKAN

New member

Sadece erkeklerin ilgisini çekmiyorki istisnalar dışında teşhircilere karşı herkesin bir zaafiyeti olabilir.. :)

a.jpg

Benimde dikkatimi bu çekti.Babası arap annesi amerikalı olanın hali bu oluyor herhalde...:D:D:D

En güzel cevap bu işte ithal kapanma türü, benim ülkemim örtünen kadını bu değil..!

Arkadaşlar bunda gariplik nerde anlamadım..Kadın böyledir zaten neresi güzelse dekoltesini oraya kondurur..Haksızmıyım yani...

Dekolte giyecek kadının altı kaval üstü şişhane olmamalı. Başına türban denen nesneyi dini inanç diye takacaksın, erkek eli sıkmayacaksın, hatta konuşmayacaksın bile ama çok afedersiniz kıçını açacaksın..! kapalı ayaklarıyla dekolte göstermeye çok meraklıysa eşine göstersin..

:D

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Yav boşa tartışmayın bence =)

Hepsinin canı kızıl tamuya gitsin.
Şu saçma insanların arap adetleri yüzünden birbirinize giriceksiniz:)

DOĞUKAN

New member
Yukarıdaki resime yorum yapmıyorum, kız kardeşimiz kendisine yakışanı giymiş. Giyebilir kimse karışamaz, ben kendisini tebrik ediyorum cesaretinden dolayı. Ayrıca burada türbanı bir simge olarak kullanmadığı da kesin.

Çağatay şu "kızkardeşim" kelimesini hangi anlamda kullandığını anlayamadım..! "Bakmayın başımı kapattığıma bende ne cevherler var" diye 'topluma' mesaj verebilen karşı bir 'cins' nasıl kızkardeş oluyor..?

Doğru simge olarak kullanmamış "içinizdekini dışarı vurmak için kapanın o zaman çok daha özgürce teşhir edebilirsiniz" demiş" akşamada günah çıkartmak için namaza durursa şaşmamak lazım.. :D

Sonuç olarak Allah göz vermiş, hepimiz insanız "güzele bakmak sevapsa" kısa da uzunda giyse bir bayana bakılabilir güzelmiş, yakıştırmışda denilebilir. Ama toplumda bu şekilde gördüğüm bir bayan benim için ahlaksızın riyakarın dikalasıdır.

BAHAR

Dost Üyeler
Arkadaşlar sizlerin düşüncelerinize katılıyor ve destekliyorum zaten..Buarada anlaşılmayanın mizahi bi kaç görüntünün altında aranan detayların bizi oyalarken geç kalmışlığımız olduğuna üzüntü duyuyorum..(mizahsız yaşanmaz,mizahın sürekli tutulduğu yerdede yaşanmaz ama..)Ben bu tür yazı ve resimlerin bilinçli sunulduğuna inanıyor ve önemseyip irdelemenin de bize zararı olduğunu düşünüyorum..Lütfen Laikliğimizi ve türklüğümüzü sürekli savunmayla bi yere gelemiceğimizi daha önceki tartışmalarımızda da gördük..Artık bunları aşın bazen gülmeyi de seçin...

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Gülelim o zaman ağlanacak halimize :confused:

Herşey normalleşiyor gözümüzde toplumsal tepkimiz milli çizgilerimiz falan da kalmasın diye uğraşılıyor.İslam içeriğinde birçok güzellik barındırır.Alçak gönüllü olmak, temiz ama abartı giyinmemek gibi.Bugün gül'ün eşinin ayakkabılarının parasını 12 ayda kazanamayan milyonlarca vatandaşımız var.Başı kapalı olduğu için müslüman kumkumalığı yapanlara bir tepkimiz olmalı.Türbanlıyım diyerek açılıp saçılana da vucuduna yapışmış deri pantalonlarla, yüzlerinde 10 kat makyajlarıyla gezenlere de ...

BAHAR

Dost Üyeler
Bazen önemsememek ve gülüp geçmek en güzel cezadır...deneyin bi bakalım..

hazaryalı

-Otağ Hanı-
Anadolu'da bir söz vardır "Bizim gelin bizden kaçar, başını örter kıçını açar"

ÇAĞATAY

Dost Üyeler
"ADRİYATİK'DEN ÇİN SEDDİNE SAVAŞ NEREDE İSE ORADAY
Çağatay şu "kızkardeşim" kelimesini hangi anlamda kullandığını anlayamadım..! "Bakmayın başımı kapattığıma bende ne cevherler var" diye 'topluma' mesaj verebilen karşı bir 'cins' nasıl kızkardeş oluyor..?

Doğru simge olarak kullanmamış "içinizdekini dışarı vurmak için kapanın o zaman çok daha özgürce teşhir edebilirsiniz" demiş" akşamada günah çıkartmak için namaza durursa şaşmamak lazım.. :D

Sonuç olarak Allah göz vermiş, hepimiz insanız "güzele bakmak sevapsa" kısa da uzunda giyse bir bayana bakılabilir güzelmiş, yakıştırmışda denilebilir. Ama toplumda bu şekilde gördüğüm bir bayan benim için ahlaksızın riyakarın dikalasıdır.

Özcan; "kız kardeşim" kelimesini kullanmamdaki amacı öğrenmene gerek yok. Bunlar seni aşar... "Bakmayın başımı kapattığıma bende ne cevherler var var" bu lafı nereden buluyorsun anlamıyorum, iğrenç bir laf, daha doğrusu bunu nasıl kullandın burada?

Kız orada istediği gibi giyinmiş kime ne? Kime ne ya?

Ne demek? Günah çıkartmak için namaza durmak ne demek? İsteyen namaza durur, istediği giysi ile. Bu kız o giysisi ile namaza dursa Allah namazını kabul etmeyecek mi demek istiyorsun? Hem onun namazından sana ne?

Ayrıca; ne demek? Allah göz vermiş güzele bakmak sevaptır? Sapık dolmuş etraf haberimiz yok. Sen güzel diye herkese bakıyor musun? Yolda, sokakta, caddede, bağda, parkta, bahçede? Hem nerden çıkarttın bunu güzele bakmanın sevap lduğunu? Nerede yazıyor bu asırlar önce söylenmiş şerefsiz laf? Hani bizim anamız babamız güzel olacak ta biri bakacak ha? a... s... o bakanın. Bırakın bu işleri, bu kelimeleri, bu düşünceleri... Bunlar cinayet sebebiyetidir.

Bu ne demek? "toplumda bu şekilde gördüğüm bir bayan benim için ahlaksızın riyakarın dikalasıdır." Var gel işine sen...

Olaki buraya bana cevap yazmaya kalkışma... Geleceksen özelden gel tamam mı? Özcan...