Vatan sana canım feda

DOĞUKAN

New member
Katılım
18 Eki 2008
Mesajlar
2,057
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
K.K.T.C.


Şehirler, kasabalar, köyler Türk bayraklarıyla süsleniyor, Mehmetçikler arkadaşlarının omuzlarında, davul zurha eşliğinde birliklerine uğurlanıyor... Otobüsler, “Vatan sana canım feda” sloganlarıyla yol alıyor...

Kınalı kuzular askere uğurlandı
Siirt’te askere gidecek gençler için düzenlenen eğlencede çiğ köfteler yoğruldu, kınalar yakıldı.

Bandırma, Siirt ve Kars’ta askere gidecek olan 1988-4 tertipler için davullu zurnalı eğlenceler düzenlendi
Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle asker adayı kınalı kuzular yakınlarıyla vedalaşıp, birliklerine uğurlandı. 1988-4 tertip olan Bandırma, Edincik, Erdek Karşıyaka beldesindeki 352 asker adayı genç için önceki akşam Karşıyaka Düğün Salonu’nda kına gecesi düzenlendi. Dün de Türk bayraklarıyla süslenen Cumhuriyet Meydanı’nda asker adayı gençler için davul zurnalı uğurlama töreni yapıldı. Havacı, karacı, denizci ve jandarma asker adayı gençler davul zurna eşliğinde oynayıp, halay çekti.

Çiğköfteler yoğruldu
Siirt’te ise askere gidecek gençler için eğlence düzenlendi. Aileler arasında düzenlenen eğlencede askere gidecek gençlerin eline kına yakılırken, çiğ köfteler yoğrulup yöresel oyunlar oynandı. Daha sonra asker adayları, davul-zurna eşliğinde uğurlandı. “Şehitler ölmez, vatan bölünmez, Kahrolsun PKK” şeklinde sloganlar atan asker adaylarının yakınları, bir yandan ayrılık acısıyla gözyaşı dökerken, bir yandan da çocuklarını askere göndermenin mutluluğunu yaşadı. Benzer görüntüler Kars’ta da yaşandı. Sarıkamış ilçesi İnönü Mahallesi’ndeki Yılmaz ailesinin evinde askere gidecek Tünay Yılmaz için kına töreni düzenlendi. Altıncı oğlunu vatani görevini yapacağı Kayseri’ye gönderen Anne Birgül Yılmaz, “Oğlumun ellerine kına yakıyoruz. Çocuğumu asker etmek için, vatanımıza hizmet etmesi için kına yakıyoruz” dedi.
 
Üst