Uydudan İncirlik

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
4,111
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Uydudan İncirlik

İncirlik Hava Üssü Avrupa’da en fazla nükleer silah barındıran yer. ABD İncirlik’de 90 nükleer silah tutuyor, 40 tanesini Türkiye kullanma hakkına sahip (2. bölüm bu konuyla ilgili.). Toplumdan soyutlanmış bu gerçekliğin aynı derecede soyut uydu fotoğraflarını toparladım.

nuclear-incilrik-ussu-silah-adana.jpg

http://www.kibris1974.com/www.kibris1974.com


Pilotlar için hazırlanmış İncirlik Üssü uçuş şeması. PDF olarak indir (250KB).
 

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
4,111
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Uydudan İncirlik

Nükleer Saadet Zinciri
“Nükleer Ekspres” atom çağının politik tarihini yazan yeni bir kitap. Nükleer teknolojilerin nasıl ülkeler arası ağlar içinde geliştiğini ve casusluklarla yayıldığını anlatıyor. Kitabın yazarları Thomas Reed ve Danny Stillman ortaya bir nükleer saadet zinciri çıkartırken, New York Times görselleştirme editörleri kitapta anlatılan ilişkileri bir zaman üstünde ağ diyagramıolarak göstermişler.
"Nükleer Ekspres": Bombanın Politik Tarihi ve Yayılması

1945 yılında Amerika’dan yayılmaya başlayan nükleer teknoloji önce Rusya, Kanada, Britanya, ve Fransa’ya, sonra 1960-1970 arası Çin’e ve İsrail’e yayılıyor (Manhattan Projesi‘nden ayrılanlar). Bundan sonra kaynak artık Amerika değil gibi gözüküyor diyagramdan. Ana dağıtıcı Fransa oluyor, 1970 sonrası Hindistan’a, 1980 sonrası Pakistan, Güney Afrika, ve Irak’a Fransa’dan nükleer teknoloji geliyor. 1980 sonrası nükleerlenen bu ülkelerin kaynakları arasında Çin, Kanada, ve Britanya da bulunuyor. 1990 sonrası ana dağıtıcı Pakistan oluyor, Libya, K.Kore, İran Pakistan’ın müşterileri. K.Kore’yi Çin de besliyor, İran aynı zamanda Rusya ve Kazakistan’dan reaktör teknolojileri ve nükleer yakıt alıyor. Diyagramda son yıllara geldiğimizde örtülü nükleer silah çalışmaları görüyoruz (kutuyla gösterilen ülkeler), İran başta, Suriye, Suudi Arabistan, ve Cezayir örtülü olarak nükleer teknoloji geliştiriyorlar. Altıgenler iptal edilmiş nükleer programları gösteriyor: Güney Afrika, Kazakistan, Libya, ve Irak.
Bu ağ diyagramından çıkarabileceğimiz en basit gerçek nükleer teknoloji ve silah üretiminin kontrolden çıkmış olduğu. Ne ABD ne AB ne Çin kontrol edebiliyor nükleer üretimi. Birden fazla noktada erişilebilir bilgi ve teknoloji olduğundan artık çok merkezli bir nükleer saadet ağı sözkonusu. Nitekim son zamanlarda en çok korkulan şey Al-Qaeda‘nın öncelikle Pakistan’dan veya bu ağın diğer üyelerinden parayla, casuslukla, veya el koyarak nükleer silahlara sahip olabilme olasılığı.


Türkiye’de nükleer silah var mı?

ABD’nin Avrupa’daki en büyük nükleer silah üssü şu anda Türkiye’de İncirlik Hava Üssü. 2005 yılında Avrupa’daki nükleer silahların yerlerini ve miktarını gösteren bir rapor yayınlanmıştı. Avrupa’daki Amerikan Nükleer Silahlar Raporu PDFolarak indirebilirsiniz. En son ABD Avrupa ülkelerindeki silahları azaltmak durumunda kaldı ve sonıucunda Türkiye Avrupa’da en çok nükleer silah bulunan ülke haline geldi. İncirlik’de 90 nükleer bomba bulunduğu biliniyor, bunlardan 40 tanesini Türkiye kullanabiliyor…
İncirlik Hava Üssü'ndeki nükleer bombaların yerleri. Hans M. Kristensen, "Avrupa'daki Amerikan Nükleer Silahları" raporundan.

http://www.incirlik.af.mil/

(İncirlik Üssü Web sitesi)
 

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
920
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Cevap: Uydudan İncirlik

Sanmıyorum abdnin onayı olmadan 40 tane falan kullanabileceğimizi!Ayrıca herşey savaşla çözülmüyor.Ellerinde kılıçları üstlerinde zırhları olan adamlar devrini çoktan aştık.Şimdi askerş güç, diplomatik ilişkilerin pekiştireci olarak kullanılıyor.Kararlı bir millet ne nükleerle ne top tüfekle yıkılamaz.

Diğer yandan dedikleri doğru olsa bile 50 nükleer bomba direk abdnin kontrolünde.Abdnin bunları kullanması yada kullanmaya yeltenmesi durumunda, Almanya'nın yanında savaşa giren Osmanlı'dan ne farkımız kalacak.Kendi ülke sınırlarımızda kendi yokoluşumuzu hazırlıyoruz.

Kukla obamanın ülkesi abd, ırak denen kepaze ülkeden asker çekme planları yaparken "ışınlanma cihazları" ile yapmayacak neticede asker sevkiyatını.Kontrol edemediğin herşey düşmanındır.

İncirlikte abd erbaşlarının zaman zaman Türk subaylarına kelepçe vurdukları da bilinen gerçek.Denilenler doğruysa Türk askerinin geçemediği kapılar, bilgi sahibi olmadığı teknolojilerin merkezi durumundaki incirlik üstü mevcudiyetini büyüyerek devam ettiriyor.Sonumuz hayrolur inş.TTK
 

__DESPERADOS__

New member
Katılım
12 Eyl 2011
Mesajlar
20
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Uydudan İncirlik

Evet 40 tane uçaktan atılabilen b-611 tipli taktik nükleer füze mevcut ancak diğer 50 si nato kontrolünde ...
 
Üst