Şüpheli Türkan Saylan'ın Evinde Bulunanlar!

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Şüpheli Türkan Saylan'ın Evinde Bulunanlar!

[FONT=times new roman,times]13 Nisan 2009 günü evinde 12. dalga ergenekon kapsamında yapılan aramada, Türkan Saylan'ı on kez müebbed hapse mahkum ettirecek, yirmi kez ise idam ettirecek belge ve bilgilere ulaşılmıştır. Dökümünü aşağıda veriyorum:
5000000010599849.gif

1-Lepra (Cüzzam) ile ilgili bilimsel çalışmalar,

2-Cüzzamla Savaş Derneği kuruculuğu

3-Hindistan’da kendisine verilen“Uluslararası Gandhi Ödülü (1986),

4-2006 yılına kadar Dünya Sağlık Örgütü’nün Lepra konusunda danışmanlığı,

5-1981–2002 yılları arasında üniversitedeki görevinin yanında GÖNÜLLÜ olarak, Sağlık Bakanlığı İstanbul “Lepra Hastanesi” Başhekimliği,

6-Uluslararası Lepra Birliği’nin “ILU) kurucu üyeliği,

7-1982–1987 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana bilim dalı Başkanlığı,

8-1981–2001 arasında İstanbul Tıp Fakültesi Lepra Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü,

9-Dermatopatoloji laboratuarının, Behçet Hastalığı ve Cinsel İlişkiyle Bulaşan Hastalıklar Polikliniklerinin kurulmasında öncülük,

10-1989’da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) kuruculuğu ve Genel Başkanlığı,

11-1990’da “Öğretim Üyeleri Derneği” kurucu üyeliği ve ilk dönem II: Başkanlığı,

12-Bine yakın yayın, yabancı dergilerde yayımlanmış tıbbî çalışmalar, tıbbî, sosyal ve siyasal içerikli gazete makaleleri,

13-Türkçe tıbbî dergilerde ve kongre kitaplarında yayınlanmış araştırma, derleme ve olgu bildirimleri,

14-1996’da İstanbul Üniversitesince verilen “Atatürk İlke ve Devrimleri” ödülü,

15-İngiltere dermatologlarının derneği olan Dowling Kulübü (1978) Onur Üyeliği,

16-“Kuzey Amerika Dermatoloji Derneği” Onur üyeliği (1996)

17-Ülkemizde Yılın Kadını ödülü (1990),

18-"Melvin Jones Ödülü" (1991) ,

19-"Atatürkçü Düşünceye Hizmet Ödülü" İncirli Lions (1996) ,

20-"Kuvayi Milliye Ödülü" Haliç Rotary (1997) ,

21-"Fahrettin Kerim Gökay Ödülü" Türk Lions Vakfı (1997) ,

22-"Türkiye Ziraatçılar Birliği Dayanışma Ödülü" (1998) ,

23-"75. Yıl Ödülü" Türk Kadınlar Birliği Şişli Şb. (1998) ,

24-"Uğur Mumcu - Muammer Aksoy Ödülü" ADD İstanbul Şubesi (1999) ,

25-"Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi Onur" Ödülü" (2000) ,

26-İtalya "Foyer des Artistes Kurumu Ödülü" (2001) ,

27-Cüzzamlı Hastalara verdiği uzun süreli hizmet ve getirdiği bakış açısı nedeniyle "Hasta ve Hasta Yakını Hakları Derneği 2001 Yılı Ödülü",

28-"Atatürk Ödülü" Amerika / Atatürk Topluluğu (2001) ,

29-"Sanat Kurumu Onur Ödülü" (2002) ,

30-"Atatürk / Çağdaşlık Ödülü" Dünya Atatürkçü Kuruluşları (10 Kasım 2003) ,

31-"Üstün Hizmet Ödülü" Yıldız Teknik Üniversitesi (2004) ,

32-Eğitime yaptığı katkılar nedeniyle "Eğitim Ödülü" TED Koleji,

33-"Kendinden önce hizmet" ilkesine örnek davranışı nedeniyle "100. Yıl Mesleki Başarı Ödülü" Rotary Kulübü,

34-"İnsan Hakları Ödülü" İzmir Karşıyaka Belediyesi (2004) ,

35-"Türkiye'nin En İyi Eğitimcisi" Ödülü - Tempo Dergisi (2004) ,

36-Kültür Üniversitesi'nin İstanbul genelindeki üniversitelerin öğrenci ve öğretim üyeleri arasında yaptığı anket sonucunda "Yılın En Yürekli Kadını Ödülü" (2004) ,

37- "Puduhepa Ödülü" - Adana Kütür Sanat Derneği (2005) ,

38-"Meslek Hizmetleri Ödülü" Ankara Emek Rotary Kulübü (Ekim 2005) ,

39-"Toplumsal Barış Ödülü" Barış Radyo,

40-"İnsan Hakları, Demokrasi, Barış ve Dayanışma Ödülü" - SODEV Sosyal Demokrasi Vakfı (2005) ,

41-"İyi Kalpli Ol Ödülü" Türk Kalp Vakfı (2006) ,

42-"Yılın Başarılı İş Kadınları Ödülü" Dünya Gazetesi (2006) ,

43-"ÇEK Eğitim Ödülü", Çağdaş Eğitim Kooperatifi (2006) .

44-ÇYDD olarak okumalarına katkıda bulunduğu binlerce öğrenci,

45-Atatürk Cumhuriyetine her alanda ve her zaman sahip çıkan bir tutum,

46-Cumhuriyet mitinglerinde “Ne Şeriat, Ne Darbe!” sloganı,

47-“Vaktimi çaldı” diyerek kızdığı ve uzun süredir tedavi gördüğü bir kanser hastalığı,

48-Hekim Kimliğinin kutsalı olmayı başarmış bir kişilik,

49- Pes etmeyen bir yürek,

50- Onunla birlikte çarpan, onunla gülen, onunla birlikte ağlayan milyonlarca yürek...

[FONT=times new roman,times] Dahası var elbet... Bitmedi.

[FONT=times new roman,times]

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Şüpheli Türkan Saylan'ın Evinde Bulunanlar!

Eh yani...
Bu kadar çok suçun karşılığında 10 kez müebbed ve 20 kez idam az bile gelir...
Yazıklar olsun..:(

DOĞUKAN

New member

bu sefer baltayı taşa vurdular balon patladı :)

BAHAR

Dost Üyeler

Saygı değer hocama yargı bişey yapamaz ama yargılamadan onu vatan haini ilan edenler bize çok şey yapabilir..Çok teşekkürler sayın adminim harikasınız allah sizi başımızdan eksik etmesin...

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Nobel ödülü yokmu? Hani şu Orhan Pamukyana verdiklerinden!

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Nobel ödülü Türklere verilmiyor.

Tamam işte bende o yüzden soruyorum bu zata niye verilmemiş diye.

Volkan

-Otağ Hanı-

vatan sevdalısı bir büyügümüz olan Türkan Saylan hanım efendiye yapılanlar gerçekten akla mantıga sıgacak işler degil .demekki vatanını sevenler,birşeyler yapmaya çalışanlar,bazı kendini bilmez bedbahtlarca vatan haini ilan ediliyor. ve geçende bu büyügümüze yapılan bir başka saygısızlıkta kendisi kanser ve kemoterapi alıyor.kemoterapi bilindigi gibi vücuda zehir enjekte edilmesidir ve saçları ,kaşları döker.kendini bilmezin birisi ,başını örtü gibi bir bone ile örtügü için ;işte böyle başı örttürülür diye dalga geçmişti.bir kere dinde zorlama yoktur.ve o insan hastadır.böyle kelimelerle rencide edilemez.aklıma ve dilime çok şey geliyor lakin burda yazamıyorum .saygılarımla.Türkan ablamızada Tanrıdan acil şifalar diliyorum.ha bize bir şey yapmalarına gelince çok çok Allah a bir can borcumuz var .onunda seve seve veririz.hiç bir şey yapamazlar.bir gün gelecek yaptıklarının hesaplarını katbekat ödeyeceklerdir. TTK TMT.

VAKİT hep aynı Vakit... Kanser tedavisi gören Türkan Saylan'a BÖYLE SALDIRDILAR

turkansaylanasaldirivakitfotohabervakitturkansaylan.jpg

İşte, altında 'Okuyucu yorumu' yazılı çirkin cümlelerle VAKİT'in iğrenç saldırısı:

Vakit Gazetesi, kanser tedavisi gören Türkan Saylan'a çirkin bir saldırıda bulundu.

Saldırgan yorum ve haberleriyle tepki çeken Vakit Gazetesi kanser tedavisi gören Türkan Saylan'la ilgili çirkin bir yazıya yer verdi.

"Hayatını örtü düşmanlığına adadı" diyen Vakit, kemoterapi gördüğü için saçları dökülen Saylan'a bel altından vurdu.

Gazete birinci sayfadan verdiği başka bir haberinde de Türkan Saylan için “Söverken turp gibiydi” ifadelerini kullanarak çirkin saldırılarını sürdürdü. Haberde, “Sabih Kanadoğlu’na ‘Cumhuriyet Ödülü’ veren ve turp gibi sağlıklı görünen ÇYDD Başkanı Türkan Saylan Ergenekon’un 12. Dalgası sebebiyle televizyonlara ağır hasta görüntüsü vermişti” ifadeleri kullanıldı.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Buvatan seni saygı ve sevgiyle kucaklıyorum canım..Senin gibi aydın ve çağdaş arkadaşların bize katkıları büyüktür bu inkar edilemez canım benim Vakit gazetesi 14 yaşındaki kızları kucaklarına alırken taciz ederken Türkan hocam onlara okul kapısı açmış ve bu tacizcileri şikayet etmeyi susmamamyı öğretiyordu..Ama ne yazıktırki bu yazarlar müslüman katagorisine halkımızın içinde daha çabuk kabullenmiştir...Arkadaşlar bu dünyada ölüm var Allah sorar orda ne kadar müslümansın diye adama....

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Türkan Saylanın örtü düşmanlığı ile şimdi kullandığı örtü aynı anlama gelmiyor muhakkak ki. dolayısı ile söz konusu gazete değerlendirme hatası yapmış.

Muhtemelen bir şekilde okuyucusuna Allahın işine karışma yoksa yerdiğine muhtaç olursun anlamında fasulyeden örnek vermiştir. Hani hamam böceği yiyen adam misali vardır ya onun gibi bir maksadı vardır.

Gazete elbette biliyor yaptığı gafı ancak okuyucusunun bunları ayıracak düzeyde olmadığını da biliyor.

KARAHAN

Dost Üyeler

Bir kaç soru sormak isterim Bu türkan saylan denen kadını savunanlara;

1. TSK ve MİT raporlarında misyonerlik yaptığının tespit edildiğini,
2.bilimum lions kulüplerinden ve Soros vakfından para aldığını;
3.çağdaş yaşam adı altında 3 kızla 3 erkeği kiraladıkları aynı evde okuttuklarını;
4.Ç.Y.D.Derneğinin pkklılara burs verdiğini,

biliyormusunuz.

KARAHAN

Dost Üyeler

resim67387_2.jpg

İŞTE SAYLAN'IN MİSYONERLİK YAPTIĞINI GÖSTEREN O BELGE:

bu1.jpg

bulan.jpg
belgebir.jpg

Bunlarıda okuyun, kimin kim olduğu daha anlaşılıyor bu yazılardan.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Hiç kimse yeterince masum değildir.

Türkan Saylan ı bir araştırın.Sonra hakkında fikirler edinirsiniz.

BAHAR

Dost Üyeler

Sevgili Karahan Böyle bir belgenin senin eline geçmesi ne kadar inandırıcı ..Bu belgeler eldeyken böyle bi soruşturmada senden de kaynak alınmalı duyurusunda bulunmak isterim bu belgede ÇYD derneği veya Türkan Sağlam adına rastlayamadım gerçi ama yinede sendeki bu belgenin soruşturmada kullanılmasını arz ediyorum yetkililerden Kim suçluysa o cezsını çekecektir mutlaka 2001 de bulunan bu belge sanırım yargıda 8 yıl daha sürüncemede kalmaz Bizim Yargıya güvenimiz tamdır gereği yapılacak ve sona ulaşılacaktır mutlaka ..Ama bunu bana Karahan adında biri kanıtlayamaz sadce Yargı kanıtlar..

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Sayın Bahar;

Karahan'ın yayınladığı belgeler intertte herkesin elinde olan belgeler.Ben dün 4 sefer rast geldim.Biraz araştırırsanız sizinde elinize geçebilir.Soruşturmada Karahan'ında ifade vermesi söz konusu bile olamaz =)

Göktuğ

Halkla İlişkiler

Yargıya hukuka güveniniz tamda buradan bir sonuç alınamazsa niye Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gideriz diye açıklama yapıyorsunuz.

Bakın da örnek alın,

Korkut Eken'e, cezaevine girmeden önce 'Sen de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne başvur' diyenler oldu. Dün olduğu gibi o zaman da onlara hep şu cevabı verdi:

'Ben 50 yıl daha cezaevinde yatacağımı bilsem, ülkemi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne şikayet etmem. Devletimin aleyhinde beyanlarda bulunmam. Avrupalıya koz vermem. Ben, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin mahkemelerinin verdiği karara karşı boynum kıldan incedir.'

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Evet Korkut Eken'in onurlu bir duruşu vardı.Ülkesini Avrupa'ya şikayet etmedi.
Birde bu Ergenekon soruşturmasında Korkut Eken'in adı hiç geçmedi bana çok garip geldi.Susurluk konu edildi Çatlıdan Kırcıya kadar herkes yer aldı.Ama Korkut Eken yer almadı.Birde CHP ve MHP yi doğrudan ilgilendiren kişiler iddianamede yer almıyor...

Konçuy

Dost Üyeler

Türkan Saylan; pkklılara burs veren, masonluk yapan, Türklüğümüze leke atan, kanı ve kendi Türk olmayan, kürtçü, saçma salak kürdistan hayali kuran, dtpli hayvanlar topluluğunca beğenilen bir şahıstır.

Irkı Türk olupta, bu kadına destek veren herkesi kınıyorum.

TTK

Kartal Gözü

Dost Üyeler

Bahar hanim,

Karahanin belirttigi belgeden daha fazlasi var. Bir mahkeme kararı. Bu karar MİT müsteşarlığından mahkemeye, mahkemenin isteği üzerine verilmiş bir belgedir ve bu belge ile çev veya çydd olarak tanınan vakfın misyonerlik yaptığı kesinleşmiştir.

Mahkeme kararı:

T.C.
ANKARA
1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

GEREKÇELİ KARAR
ESAS NO : 2006/462 Esas
KARAR NO : 2007/224

HAKİM : BEYHAN AZMAN 24456
KATİP : ÜMİT ÖZTÜRK 100326

DAVACI : ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI
VEKİLİ : Av. MUSTAFA HÜSEYİN BUZOĞLU- Bayındır
2. Sok. No: 37/11 Kızılay-ANKARA

DAVALILAR : 1- FEZA GAZETECİLİK A.Ş.
2- BİLAL ÖĞÜTÇÜ
VEKİLİ : Av. ABDÜLKADİR AKSOY- Çatallı Sokak No. 25
Gazi mahallesi-ANKARA
: YILMAZ DİKBAŞ- 30 Ağustos caddesi Şanal Apt.
No:11/3, Işıklar-ANTALYA

DAVA : Tazminat
DAVA TARİHİ : 13/11/2006
KARAR TARİHİ : 10/07/2007

Davacı vekili tarafından davalılar aleyhine açılan Tazminat davasının Mahkememizde yapılan açık yargılaması sonunda:

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ :

Davacı vekili dava dilekçesi ile; Yurt çapında yayın yapmakta olan davalı Feza Gazetecilik A.Ş. tarafından yayınlanan Bilal Öğütçü tarafından Zaman Gazetesinin 29/09/2006 tarihli nüshasında davalı Yılmaz Dikbaş'ın açıklamalarının "Protestan Misyonerleri ADD'yi Ele Geçirdi" başlığı ile verilen haberde müvekkili vakfın "Misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğu" ileri sürülerek "ADD üyesi Yılmaz Dikbaş…Çağdaş Eğitim Vakfı'nın Protestan misyonerliği yaptığın iddia atti…Dikbaş, bu örgütlerin…Atatürkçülüğü de kalkan olarak kullandığını savundu…bu örgütlerin Atatürk ilke ve inkılaplarını kalkan olarak kullanıp, birçok kişi ve kuruluştan yardım adı altında para topladığı, ilgili bakanlıklardan izin almaksızın yurt dışından parasal yardım aldıkları bilgilerine yer verdi…Dikbaş son olarak ÇEV'in MİT raporunda Protestan misyonerliği yaptığının kesinleştiğini hatırlattı" açıklama ve yazının gerçek dışı olup basın yoluyla hakaret teşkil ettiğini, vakfın misyonerlik faaliyetlerinde bulunan Atatürkçülüğü kalkan olarak kullanan kişi veya kuruluşları aldatarak paralar toplayan yasa dışı olarak yurt dışından parasal yardım alan Protestan misyonerliği yapan olarak deklare edilerek kamu oyuna sunulduğunu, bu durumun halkın kin ve husumetinin vakfa yöneltilmesini amaçla... hedef gösterdiklerini, davaya konu haberin yayınlanmasının ertesinde vakfı arayanların haber içeriğini sorgula... gerçekliği konusunda bilgi almak istediklerini, doğrudan ve kasıtlı olarak müvekkilinin kişilik haklarına açıkça saldırıda bulunulduğunu belirterek 20.000 YTL manevi tazminatın gazetenin yayınlandığı 29/09/2006 tarihinden itibaren hesaplanacak ticari faizi ile müştereken ve müteselsilen davallardan tahsiline, kararın Zaman Gazetesi ile Türkiye çapında dağıtımı yapılan tirajı en yüksek 3 gazete ve davalı şirketin Internet'teki ilgili sayfasında aynen yayınlanmasına karar verilmesini talep ve dava etmiştir.

Davalı Feza Gazetecilik ve Bilal Öğütçü vekili cevap dilekçesi ile; dava konusu haberin basın özgürlüğü sınırları dahilinde kaleme alındığını ve belirtilen hususların gerçeği yansıttığını, yazının bütün olarak incelenmesinde basının haber verme, eleştirme ve yorumlama hakkı ile Anayasa'nın sağladığı eleştiri ve özgürlük sınırları içerisinde kalınarak hazırlanmış, gerçek, doğru ve güncel bir yazı olduğunun anlaşılacağını, yayınlanan haberlerde kamu yararının ve toplumsal ilginin bulunduğunu, düşünsel bağlılık kurallarına riayet edildiğini, tazminatın şartlarının oluşmadığı gibi miktarın da zenginleşmeye yönelik ve fahiş talep edildiğini belirterek davanın reddine karar verilmesini savunmuştur.

Davalı Yılmaz Dikbaş, davetiye tebliğine rağmen duruşmalara gelmediği gibi herhangi bir cevap da vermemiştir.

Dava Borçlar Kanunu'nun 49. maddesi gereğince basın yoluyla kişilik haklarına saldırıldığı iddiası ile açılmış manevi tazminat talebine ilişkindir.
Deliller toplanmıştır.

Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı'nın 30/11/2006 tarihli yazılarında ve ekindeki İçileri Bakanlığı'na hitaben yazılmış bulunan yazı örneğinden Dünya Kiliseler Birliği'nin ülkemizdeki Hıristiyanlaştırma faaliyetleri çerçevesinde bazı dernekler ve vakıflar vasıtasıyla topladıkları paraları Hıristiyan dünyasına hizmet amacıyla kullandığı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki kimsesiz ve zeki çocuklara burs verilerek Hıristiyanlaşmasına hizmet edecek kadroların oluşturduğu belirtilerek konuya ilişkin olarak yapılan araştırma sonucu hazırlanan ve eklenen bilgi notunda Çağdaş Eğitim Vakfı'nın Amerikan Board Heyeti ve Sevk-koordinasyon içerisinde olup bölgesinde eğitim ve öğretim projesi hazırla... Amerikan Board'dan yardım talebinde bulunduğu, ÇEV ayrıca 3.000'e yakın öğrenciye burs vermektedir raporunun yer aldığı görülmüştür.

Dava konusu haberin görünürdeki gerçekliğe uygun olduğu, güncellik, konu ile yazı arasındaki düşünsel bağlılık unsurlarını taşıdığı, kamu yararı bulunan konuda basın özgürlüğü sınırları içerisinde kalınarak verildiği, bu nedenle hukuka aykırı olmadığı anlaşıldığından davanın reddine karar verilmiştir.

HÜKÜM :

Yukarıda açıklanan nedenlerle;

1. Davanın REDDİNE
2. Harçlar Kanunu gereğince alınması gereken 13,10 YTL. Harcın peşin alınan 270 YTL.'den mahsubu ile artan 256,90 YTL'nin karar kesinleştiğinde istek halinde davacıya iadesine,
3. Yapılan yargılama giderlerinin davacı üzerinde bırakılmasına,
4. Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi hükümleri gereğince hesap edilen 450 YTL. Maktuj vekalet ücretinin davacıdan tahsili ile kendisini vekille temsil ettiren davalılara ödenmesine,

Dair taraf vekillerinin yüzlerine karşı temyizi kabil olmak üzere verilen karar açıkça okunup, usulen tefhim edildi. 10/07/2007

Katip Hakim
100326 24456
İmza İmza

---------------

Dün yazarken neden bu kararı bildiğiniz halde belirtmediniz diyecek olursanız, tepkilerin durulmasını beklediğim için diye cevap veririm.

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

O kadar övgünün üzerine şaşırdım ve yalnızca yazılanları izledim. Çok üzgünüm ama ilk sayfadaki yorumların hiçbirine katılmıyorum. Sonuna dek reddeediyor ve ayıplıyorum. Bir de ona onca övgüyü yapanlar Türkçülük ediyor, hayret ! Konuyla ilgisi görünmese bile şunu da ekleyeceğim; medeniyet ve çağdaşlık çıplaklıkta olsaydı yamyamlar en medeni millet olurdu; bir tek yaprakla geziyorlar. Bunların çağdaşlık ve medeniyet anlayışı bunun ötesinde değil. İyi bir doktor olabilir, ne iyi bir Türk, ne de iyi bir vatanseverdir bu kişi. Umarım hiç kimse kendine has yontmaz sözlerimi. Hala şaşkınlık içindeyim.