Sarızeybek yine ezber bozdu!

DOĞUKAN

New member
Katılım
18 Eki 2008
Mesajlar
2,057
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
K.K.T.C.
73324.jpg
Sarızeybek, itirafçıların askerin içine nasıl sızdığını ve işledikleri cinayetleri anlattı.


Efsane emekli Albay Erdal Sarızeybek, ezber bozmaya devam ediyor. Ergenekon soruşturması kapsamında yürütülen operasyonlarda yaşananları bire bir anlatan Sarızeybek bu kez de TSK içindeki itirafçılar dosyasını anlattı. Efsane albayın anlattıkları ise tüyler ürpertici!


Emekli Albay Erdal Sarızeybek, itirafçıların güvenlik güçlerinin içine sızarak Türkiye'de kara para trafiğinde önemli roller üstlendiğini iddia etti. Katıldığı bir televizyon programında, bazı cinayetlerinde bizzat bu itirafçılar tarafından işlenerek, güvenlik güçlerinin üzerine atıldığını söyleyen Sarızeybek, özellikle uyuşturucu kaçakçılığında itirafçıların bölgedeki baronlarla işbirliği yaptığını ifade etti. Sarızeybek'in programda iddialarından bazı sarıt başları şöyle:

"PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPTILAR"
İtirafçılık meselesi, Özal siyasetinin sonu 1 Körfez savaşanını sonu. Terör zirveye çıktığında PKK terör örgütü yoğun bir kaçakçılık işine girişti. Bundan büyük bir gelir elde etti. Bizim ülkemizin doğususunda ve batısında bulunan kaçak ağalarımız PKK terör örgütüyle işbirliğine gitti. Çünkü örgütle anlaşmadan sınırdan malı geçirmesi mümkün değil. Çünkü o İran tarafından bütün patikalara tutmuş, kimin ne mal getirdiğini biliyor. Eğer haraç vermeden geçerseniz ertesi gün sizin çocuğunu kaçırıyor. O parayı sizden mutlak surette tahsil ediyor.

"ELDE EDİLEH PARA AKLANDI"
Bu kaçaklardan doğan para ve kaçak ağalarının işbirliğişle yapılan uyuşturucu ve silah kaçakçılığından elde edilen para, Türkiye'de kara para olarak dolaşmaya başladı. Bu kara parayı ellerinde tutanlar işte kumarhaneler yoluyla mafya yoluyla bir takım örgütlenmelere gittiler.

"İTİRAFÇILAR İÇİMİZE SIZDI"
İtirafçılar işte terörün zirveye vurduğu ve kaçakçılığın zirveye vurduğu dönemde ortaya çıktı, bunlar güvenlik güçlerinin içine girdiler. Yani dedilerki ben itirafçıyım. Örgütü size deşifre edeceğim.

Operasyonlar yapıldı ve verdikleri bilgiler doğru çıktı. Başlangıçta verilen bilgiler doğru çıkınca güvenlik güçleri; polisimizde jandarmamızda bunlara güven duydu. Bunların içerisinde PKK'nın bizzat yetiştirdiği, örgütün çok üst düzey yöneticileri güvenlik güçlerinin içerisine girdi ve güven sağladılar. Bu itirafçılardan bazıları, örgütün ülke genelinde dolaştırdığı kara parayı bildiği için, kimlerin PKK'ya haraç verdiğini bildiği için bunları ranta çevirdi.

"CİNAYET İŞLEDİLER İFTİRA ATTILAR"
İşte bu itirafçılar bu kara paradan pay almaya kalktı. Kimi itirafçı bunu doğrudan yaptı. Parayı güvenlik güçleri adına aldı; ancak bundan güvenlik güçlerinin hiçbir haberi olmadı. Kimi zaman örgüt içinde infazlar oldu, bunlar itirafçılar aracılığıyla güvenlik güçlerinin üzerine yıkıldı. Bizzat itirafçılar içerisinde cinayet işleyenler oldu. Fakat bu olaylar çözülmedi. Susurluk adilane biçimde bitmiş olsaydı güvenlik güçlerimiz bu töhmet altında kalmayacaktı.

(İNT.HBR)
 

feyzi kamil yurdagül

Dost Üyeler
Katılım
18 Ocak 2009
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Sarızeybek yine ezber bozdu!

erdal sarızeybek sınırı çizilemeyecek derecede bir vatansever ve ölümle dahi dalga geçebilecek kadar da gözüpek bir askerdir. onun gibilere bu ülkenin ihtiyacı var.
 

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
920
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Cevap: Sarızeybek yine ezber bozdu!

İtirafçılarla ve g. köy korucuları ile aynı havayı solumak zorunda bırakılan vatan evlatları için üzülüyorum.Kürtlerle bir olup kürt teröristleri yok etmek gibi bir hayale kapılan yetkilileri de anlayamıyorum.TTK
 
Üst