Mayın Temizleme İşi Çok Yanlış!

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
4,111
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
MAYIN TEMİZLETME İŞİ ÇOK YANLIŞ!
ÜLKEMİZ İÇİN TEHLİKELERLE DOLU!
Mayın temizletme bahanesiyle en verimli toprakları ve en değerli su havzalarımız yabancılara(Düş manlara) teslim edilirse; vatana ihanet olur. Bu mayınları kendimiz temizleyebiliriz. Bilgimizde ve gereçlerimizde eksiklik varsa, kanımız canımız pahasına tamamlar ve teknikleri öğreniriz.
1-Dünyanın en güçlü ve asil ordusu bizimdir. Mayın temizlemeyi bilen uzman elemanları var. Bilmedikleri bazı teknikler varsa; öğrenmelerini sağlamak devletin görevidir. Dört beş milyonluk kuşkulu bir devlet, mayın temizlemeyi bizden iyi biliyorsa; daha fazlasını bizim uzmanlarımız öğrenmelidir. Ne kadar pahalıya mal olsa; millet olarak öderiz. TOPRAKLARIMIZI otuz-kırk yıllık tarihi olan bir devlete, elli yıllığına teslim etmeyiz.
2-Çok yoksul insanlarımız var. O güzel topraklardan, on yirmi dönümüne sahip olsalar; ekip biçerek refaha ulaşabilirler. Onlara, mayınlı alanlardan ellişer yüzer dönümlük kısımlar teslim edilsin. Bakın görün mayınlı alanları nasıl temizleyecekler! Bilmiyorlarsa; nasıl çabucak öğrenecekler! Devlet onlara teknik yardım yapsa; malzeme de verse ne kaybeder. O toprakları korumak için yüz binlerce şehit vermişiz… Düşmanlara teslim etmemek için beş on yaralı versek ne çıkar!
3-Kimyevi maddeler dökerek; bolca sulayarak patlamaz hale getirilmesi mümkündür.
4-Bazı cins köpekler, eğitilerek mayınların yerini bulmada uzmanlaşıyor. Koklayarak veya sezgileri ile mayınları bulurlar. Sonra da bunlar ateş edilerek veya ağır taşlarla darbelenerek patlatılıp yok edilir.
5-Güney sınırlarımızda ve üstelik mayınlı alanda, yeni bir sınır kapısı açıldı. O geniş alandaki mayınları, bizim ve komşu devletin elemanları temizlediler. Aynı teknik geliştirilerek tüm mayınlı alanlara tatbik edilsin!
*Tüm bunlar olmuyorsa; o topraklarda gözü olan güçlere teslim etmektense; bırakalım mayınlı kalsın. 49 yıl oralara el koyacak şirket; dünyanın en azgın gücünü arkasına alarak binlerce yıl çıkmayacaktır. O devletin elinde atom silahları var. Ülkeyi tehlikeli maceralara sürükleyecek bir tehlikeli adımı atmamak gerekir. 49 yıl sonra gelecek bir verimlilik; bugünden hesaba katılamaz. Hesap değeri sıfırdır. Getireceği tehlikelere değmez!
*Bu işe talip olan şirketin sahiplerinin inancına göre: O vatan parçalarımız Tanrıları tarafından onlara vaat edilmişmiş!? “Arzı mev’ut” muş oralar. Dinsel inançları, Urfa ilimizi ve 49 yıllığına onlara teslim edilecek yerleri, hakimiyet altına almalarını emrediyor. Böyle tehlikeli bir oyuna, girmemeliyiz. Girilirse intihar anlamına gelir.
*Mayın temizleme bahanesi ile 49 yıllığına kullanma hakkı istemek, tuzaktır. Asırlar öncesinin planıdır. A)Kuzey sınırlarının İsrail’e teslim edilmesi; Suriye ve Irak’la aramızı bozar. B) İslam ülkelerinin düşmanlığını kazanırız. C) “Davos çıkışının, danışıklı bir tiyatro olduğu” kanısını uyandırır. Orada sağlanan psikolojik sempati, tümüyle tersine döner.
*Biz zaten su yoksuluyuz. O bölgedeki sularımıza da, A.B ve batı dünyası hükmetmek istiyor. 49 yıllık kiralama, o hain planın uygulamaya geçmesi oluyor!
*Tüm ulusal varlıklarımız ellere satıldı. Kutsal vatan topraklarımız da elden gitmesin! Kendilerini bu yanlış işe mecbur hissediyorlarsa; gene o topraklarda gözü olanlara teslim etmesinler… Bu iş Japonlara, Güney Korelilere filan yaptırılsın!
 

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
920
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Cevap: Mayın Temizleme İşi Çok Yanlış!

Hiç yaptırılmasın temizlik falan!O mayınlar ilerde mahsül verecek diye gömülmedi toprağa.Sebebi ortadan kalkmadan yapılan her türlü girişim geri adımdır.TTK
 

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Katılım
6 Eki 2008
Mesajlar
1,388
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Mayın Temizleme İşi Çok Yanlış!

Evet mayınlar yerinde kalmalı hatta vasfını yitirmiş olanların yerine yenileri konulmalı.
 

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
4,111
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Mayın Temizleme İşi Çok Yanlış!

AKP kanadı, TSK'nın askeri yöntemlerle yapacağı mayın temizlemenin, görece güvenli bir biçimde ve fakat mayını patlatarak gercekleşeceğini toprağı kirleteceğini halbuki bu özel firmanin toprağı koruyacağını ifade etmekte ve bununla TSK'nın sanki savaş zamanı mayın temizleme yöntemi uygulayarak toprağı kirleteceğini söylemektedir. Bu da yanliş bir bilgidir. Çünkü mayın temizlemede şu an barış döneminde olduğumuz, ortada bir savaş olmadığı için barış zamanı yöntemleri uygulanacaktır. O İsrailli firmanın da TSK'nın da ya da başka bir kuruluşunda uygulayacağı yöntem aynıdır. Mv. Kamil Erdal Sipahi barış şartlarında TSK'nın mayın temizleme yönteminin ayrıntısını şöyle tarif etmiştir : Mayınlar önce bir dedektörle yada elektronik bir donanımla tespit ediliyor, güvenle çikarılıyor, üzerindeki (tabanca mermisinin arkasındaki kapsul gibi) infilaki sağlayan fünye cikartılıp mayın emniyete alınıyor, sonra bu mayınlar, önceden belirlenmiş bir tahrip sahasına topluca götürülüp orada askeri uzmanlarca tahrip ediliyor/ayrıştırılıyor. Mayın toprakta patlamadığı için de toprakda herhangi bir kirlenme söz konusu olmuyor.


Yine bir diğer husus, bu temizlenmesi istenen 1950'li yılların teknolojisini tasıyan mayınları TSK, 1984-1985 yılları arasında 0-50 metre arasında kalan toplam 500 km. genişliğinde bir alanı, hem de o günün yöntemleriyle, elle, Fereks marka dedektörlerle 2 istihkam bölüğüyle zaiyat vermeden temizlemistir. Aradan tam 24 yıl geçmiş, TSK'nın teknolojisi ortadadir. Ve de bu yasa kapsamında, bu temizlenmiş alanlar da sanki temizlenmemiş gibi bu şirkete temizlenmesi için verilecek, metrekaresi için dünya kadar dolar ödenecek veya onun karsılığı 44-45 yıllığına bu yabancı/İsrail şirketinin kullanımına verilecektir.
 

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Katılım
6 Eki 2008
Mesajlar
1,388
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Mayın Temizleme İşi Çok Yanlış!

O mayinlar belirli bir nedenle yerlestirildikleri icin askerin elinde haritalarda var, aramalar haritaya gore yapilacaktir.

İsrail sirketi alinca haritalar gene verilecek mecburen, ama isin kotu yani bu temizligin yabanciya yaptirilmasini asker istiyor, aksi takdirde simdiye kadar konu ile ilgili bir yorumlari olurdu.
 
Üst