Kulağımızdan Çıkmayacak Sözler

Adalet

Moderator
Katılım
29 Nis 2009
Mesajlar
195
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
K.K.T.C
VECİZ SÖZLERİ
* Türk her şeye tahammül edebilir, fakat milliyet ve şerefine tecavüz edilmesine asla.


* Biz Kıbrıs Türkleri refahımızı ve yaşama haklarımızı ancak Türk bayrağının gölgesinde bulabileceğimize iman etmiş, inanmış bulunuyoruz.

* Türkiye için hayati olduğu kadar şeref ve haysiyet meselesi olan Kıbrıs davası, Türkiyesiz hiçbir zaman halledilemez ve halledilemeyecektir.

* Ben yalnız mensup olduğum cemaati ilgilendiren meseleleri kaleme alan naçiz bir ferdim. Çünkü Türküm ve hiçbir zaman Türklüğün ayaklar altında çiğnenmesine tahammül edemem.

* Topraklarımızı daha da verimsiz hale getirmek için yapılacak ne varsa onu yapıyoruz. Ecdadımızın bize bıraktığı topraklar, bize bugün lanet etmez de ne yapar?

* Kin ve nefretle bizlere seslenen Kiprianu, bizim taraftan hareketsizlik devam edecek olursa, daha da şımaracak, daha da altından çıkılamayacak işlere teşebbüs edecektir. Bu ihtimalleri de göz önünde tutmalıyız.

* Tek çıkar yol, Türk Toplumu nun kendi güvencesini, kendi elleri arasına almasıdır. Bu da, ancak, yeniden kurulacak bir idare ile mümkün olur.

* Milli davalarda bayrağı elinden düşürmeyenlerin beyinlerini Atatürk inkılâplarıyla yıkamasını bilen ve bunu görev sayanlar, Türk varlığını müdafaayı öğretirken, onun yanında hayatları boyunca mensup oldukları topluma karşı da, ileride neler yapmak zorunda ve mecburiyetinde olduklarını kabul ettirmeleridir ki, bugünkü gurur verici mevkiye erişebilmişizdir.

* Geçmişin hatalarının cezasını bugünkü nesil çekiyor. Ve yine öyle görülüyor ki, geçmişin musibetlerinden ders alamadık. Geçmişteki sıkıntılarımıza hiçbir yardımcı bulamazken, bugün 50 milyonluk dünyanın saydığı büyük bir Anavatan yanı başımızda, bütün imkânlarını açmış, bizlerden ne istediğimizi soruyor.

* Tek müdafaamız, pazumuz, odun parçaları ve taşlardı. Su borularından yapılan tüfekler, hiçbir maksada hizmet edemiyor ve yine de bunlarla ölüm saçanların karşısında dimdik ayakta duruyorduk.

* Tarihte görülmüştür ki, kan dökmeden zevk alanlar, kendinden küçük olanları kışkırtır, ortaya atar ve ondan sonra da kanla sulanan meydanları seyretmekle sağladıkları başarı (!!) ile baş başa kalırlar.

* Rumların kafasında ENOSİS çivisi çakılıdır. Bunun için sürekli olarak tehlikeli oyunlar içinde olacaklardır. Bunu böyle bilin ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de el ele verelim.

* İdeal uğruna uğraşan bir ordu, çatışma durumunda bir VOLKAN gibidir.

* İdeal peşinde, hiçbir şahsi menfaat beklemeden, yorulmadan, usanmadan koşmak lazımdır.

* Biz bulunduğumuz acınaklı vaziyeti bizden sonra gelecek olanlara bırakmak istemiyoruz. Yine istemiyoruz ki, yüz kızartıcı ve bizlere lanet ettirici bir eser bırakalım.
* Genç nesil, serbestce, hiçbir küstahtan korkmadan meydana atıl! Kendilerine anlat ki; asil Türk kanı, dünyada tesadüf edeceği her zorluğu yenmeye kadirdir.

* Kıbrıs Türk ü insanlık açısından, tarih önünde büyük bir sorumluluk olduğunu unutma! Seni yetiştiren, büyüten ve hala bugün karnını doyuran vatana karşı hem sorumluluğun ve hem de görevlerin vardır. Onu tutsak ve yabancı çizmelerden sonsuza kadar korumak, sana düşer.

* Hürriyet aşığı milletler, vatandaşlarını kılıç ve kurşun korkusuyla idare etmeyi değil, onların benlik ve onurlarına hürmet ederek, hukuk ve şereflerini muhafaza etmek gayesini kendilerine ilke edinmişlerdir.
Araştırma: Halkın Sesi Gazetesi Arşivi
 

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Katılım
6 Eki 2008
Mesajlar
1,388
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: Kulağımızdan Çıkmayacak Sözler

Teşekkür ederiz Adalet hanım. Dr. Fazıl Küçük'ü zaten severdik, sevgimiz sayenizde artarak tazelendi.
 
Üst