Kıbrıs Türk için çok önemlidir.

Bülent Baysal

Dost Üyeler
Katılım
21 Ağu 2008
Mesajlar
481
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Tanrı ve Hıra Dağlarında
"Kıbrıs davası, bizim için namus davasıdır"

Özgürlük ve varoluş mücadelemizin lideri Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 25. yıldönümünde rahmet ve minnetle 15 Ocak günü andık. Dr. Fazıl Küçük ve arkadaşlarının sömürgeci İngiliz idaresine ve EOKA’cı Rumlara karşı başlattıkları direniş sayesindedir ki bugün adanın kuzeyinde kurduğumuz devletimiz egemen KKTC vardır. Özgürüz, bağımsızız ve en önemlisi artık güvendeyiz. KKTC’yi bugün yıkmak ve Kıbrıs Türkü’nü yok ederek 2. Girit faciasını yaratmak isteyenlere karşı sürdürdüğümüz mücadele Dr. Fazıl Küçük, en yakın dava arkadaşı 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve diğer kahraman ve vefakâr büyüklerimiz- dava önderleri- sayesindedir. Mücadelemiz TMT ruhuyla devam etmekte ve edecektir. Özgürlüğümüzden, bağımsız, egemen devletimiz KKTC’den kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Anavatan Türkiye’deki kardeşlerimizin milli davamıza destekleri ve adadaki Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin varlığı sürdüğü müddetçe gönderdeki şanlı bayraklarımız dalgalanacak, ezan sesi kulaklarımızdan eksik olmayacaktır.
Bugün çok kritik günlerden geçiyoruz... Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla sürdürülen müzakerelerden sonuç çıkmayacağı anlaşılınca yakında yeniden emperyalist bir şer planıyla yüz yüze kalacağız. Bu zor günlerde doğruyu, doğru yolu nasıl bulacağız? Kimin rehberliğine güveneceğiz? Yanlış yola sapılmasını nasıl önleyeceğiz? Çareleri emperyalist ABD’de, AB’de veya sapık ideolojilerde aramaya hiç gerek yoktur... Türk ulusuna doğru yolu Büyük Atatürk göstermiştir... Kıbrıs Türk halkı yürüdüğü yolda Büyük Atatürk’ü, liderleri Dr. Küçük’ü ve Rauf Denktaş’ı rehber olarak almıştır...
15 Ocak liderimiz Dr. Küçük’ün ölüm yıldönümü idi...O’nun rehberliğine en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zor günlerde, hepimize ışık tutan bazı özdeyişlerini aktarmak istiyorum. Bunları kafamıza iyice kazımalı ve hiçbir zaman unutmamalıyız:
- “Muhalif, muvafık her vatandaşın gelecek günlerde, tek bir cephe halinde, müşterek bir siyaset takip etmesi, varlık ve bekamız namına şarttır... Hür ve bağımsız bir toplum olarak yaşayacağız. Yeter ki, her zaman yaptığımız gibi gerekli tek bir vücut gibi hareket edelim.”
- “Rumların kafasında Enosis çivisi çakılıdır. Bunun için sürekli olarak tehlikeli oyunlar içinde olacaklardır. Bunu böyle bilelim ve geçmişte olduğu gibi gelecekte de el ele verelim...”
- “Kâğıt üzerinde yapılan anlaşmaları geçmişte gördük. Mürekkebi kurumadan beyaz kâğıt parçası olarak ortada kaldı. Bu anlaşmaların Rumlar tarafından nasıl inkâr edildiği ve bizlere ne acılara mal olduğu unutulabilir mi? Şimdi ” Türk askeri adadan çekilsin ve anlaşma yapılsın “ gibi iddiaların Kıbrıs Türkü tarafından kabulü imkânsızdır...”
- “Kıbrıs Türkü’nün can ve mal güvenliği, ancak Türk askerinin adada kalmasıyla sağlanabilir.”
- “Türk halkının can ve mal güvenliği kâğıt üstünde sağlanamaz. Birtakım maskaralık kelimelerle barış sağlamak, yine eski günlere dönmek demektir ki, başı dik dolaşmak isteyenler için bu felaket olur. Bizi ancak Türk askerinin Kıbrıs’taki varlığı ayakta tutabilir. Bu böyle bilinmelidir.”
- Kıbrıs Türkü, insanlık açısından, tarih önünde büyük bir sorumluluk olduğunu unutma! Seni yetiştiren, büyüten ve hâlâ bugün karnını doyuran vatana karşı hem sorumluluğun ve hem de görevlerin vardır. Onu tutsak ve yabancı çizmelerden sonsuza kadar korumak sana düşer.


Tanrı H.Macit Yusuf'dan razı olsun.
 
Üst