Kandiliniz Mübarek olsun

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
kutlubayragim9dl5cqqm4.gif

20 Nisan 571 tarihine tekabül eden Rebiu'l-evvel ayının 12'sinde, bir Pazartesi gecesi, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (sav) dünyayı şereflendirmişlerdir.

Peygamber Efendimiz (sav), Allah (c.c.)'ın "... ancak o, Allah'ın Resûlü ve peygamberlerin sonuncusudur." (Ahzab Suresi, 40) ayetiyle bildirdiği gibi insanlar için son peygamber olarak gönderilen, Allah (c.c.)'ın en son hak kitabını vahyettiği, güzel ahlakı, takvası, Allah (c.c.)'a olan yakınlığı ile insanlara örnek kıldığı, Allah (c.c.)'ın dostu, Rabbimiz'in Katında üstünlüğü olan, müminlerin de dostu, en yakını ve velisidir.

Müslümanlar olarak bizler, Kuran'a tam tabi olmakla ve Peygamberimiz (sav)'in sünnetine uymakla, onun gösterdiği çabanın bir benzeri ile, Nur Suresi 55. ayetin gereği olarak, Kuran ahlakını tüm dünyaya yaymaya çalışmakla, ahlakça ve tavırca gücümüz yettiğince Peygamber Efendimiz (sav)'e benzemeye çalışmakla yükümlüyüz:

"Allah, içinizden iman edenlere ve salih amellerde bulunanlara va'detmiştir: Hiç şüphesiz onlardan öncekileri nasıl 'güç ve iktidar sahibi' kıldıysa, onları da yeryüzünde 'güç ve iktidar sahibi' kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracak ve onları korkularından sonra güvenliğe çevirecektir. Onlar, yalnızca bana ibadet ederler ve bana hiç bir şeyi ortak koşmazlar. Kim bundan sonra inkâr ederse, işte onlar fasıktır." (Nur Suresi, 55)

Peygamberimiz (sav)'in doğum yıldönümünü anmak; O'nun elçiliğini, yüksek ahlakını anmak ve sünnetine uyma kararlılığımızı tazelemektir. Allah (c.c.)'ın "Ve şüphesiz sen, pek büyük bir ahlak üzerindesin." (Kalem Suresi, 4) ayetiyle övdüğü Resulullah (sav)'ın üstün ahlakıyla ahlaklanmaya çalışmaktır.

Bu vesile ile, Kutlu Doğum Haftası'nın aziz milletimize ve bütün Müslüman kardeşlerimize mübarek olmasını Cenab-ı Hak'tan niyaz ederiM. Bu Mubarek Gecenin Hürmetine Cenabı Allahtan Bu Dünyada Ve Ahiretde Ne Muradin Var ise Vermesini Ve O mubarek Cennetinde.

Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Olmanız Dilekleri ile.

Kıbrıs 1974 Yönetimi

AŞİNA

Dost Üyeler
Başta Kıbrıs1974 Forum Ailesi Olmak Üzere Tüm İslam Aleminin Mevlid Kandilini Kutlarım
Hz. Muhammed in doğum yıldönümü olan bu gecenin herkese, hayırlara vesile olmasını bütün kalbimle diliyor, dualarınızda yer almayı temenni ediyorum...

Selam Ve Dua İle

Teşekkür ederim efendim. Ellerinize sağlık.

Hak Teâlâ Hazretleri buyuruyor:
"Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarım "Rabbi-miz uzakta mıdır, yakında mıdır?" diyerek sana beni sordukları zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakınımdır. Bana duâ eden kulumun duasını kabul ederim. Duâ ettiğinde benden duâlarının kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanları ve duâları sebebiyle doğru yola vâsıl olurlar ve irşâd olunurlar. "(Bakara Sûresi, 186)

DEMİR

Beğ Yönetici
Bu kadar güzel iki yazının ardından söylenecek başka söze gerek kalmadığı kanaatindeyim. Allah'ın rahmeti ve bereketi tüm müslümanların üzerine olsun bu mübarek gecenin hürmetine diyorum. A.E.O.

20Temmuz

Alpagut Han
İnsanlığa müjde olarak gönderilen,
gelişiyle Dünyayı şereflendiren
Peygamber efendimizin doğum günü olan Mevlit Kandilini kutlar,
bu mübarek günün tüm Türk-İslam alemine hayırla vesile olmasını dilerim...

NİLÜFER

New member
Türk olmakla her zaman gurur duydum..Müslüman olmakla da..

Ama bugün bu sitede bu yazılanaları ve Allah'tan niyaz edilen iyi dilekleri okuduğumda ilk kez durup düşündüm..

Şu ana kadar şansız olduğumu söylerken, aslında dünyadaki binlerce kişiden daha şanslı olduğumu gördüm..Çünkü hem Türk Hem de Müslümandım.

Üstelik doğarken hiç bir kişinin seçemiyeceği bir şey bana ve bu sitede olan olmayan tüm Türk ve Müslüman kardeşlerimize daha doğarken hediye edilmişti Allah'tan..O şüphesiz ki doğarken bizleri lütuflandırdığına göre yaşarken ve son nefesimiz de de hayırlı olanı verecektir..

Uzun zamandır Allah'tan bir şey istemeye utanıyordum zaten..Bundan sonra daha da utanacağım..

Zaten istediğimiz her şeyi biz daha istemeden Bağşeden O Yüce Allah yaşarken bu ve bunun ayarındaki siteleri de bize bahşetmiştir..

Dilediğimiz gibi Türklüğümüz ve Müslümanlığımızla onurlanalım, gururlanalım diye..Kendim adına Yüce Yaratan'dan bir şey istemeye yüzüm yok daha fazla ama ;

Allah'ın bizlere sunduğu bu Lütfu yaşama kazandırması ve bizlere hissettirip tekrar O'na şükretmemize imkan tanıması için;

Site Yönetimindeki Tüm Kardeşlerimize verdiği üstün zeka,yürek ve güçlerinin daim olmasını Yüce Allah'tan temenni ediyorum..

Tüm Din Kardeşlerimizin de Soyları ne olursa olsun Kandillerinin Mübarek olmasını diliyorum..