İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Katılım
21 Mar 2008
Mesajlar
4,111
Tepkime puanı
0
Puanları
36
Konum
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
http://www.yenidenergenekon.com/wp-content/uploads/2008/12/image00175.jpgİşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

Dünya, İsrail’in Filistin katliamına nasıl cüret ettiğini bulmaya çalışıyor. Oysa İsrail sadece kendi koyduğu kuralları uyguluyor.
İsrail`in Gazze katliamına başladığı günden bu yana dünya saldırıyı konuşuyor. Bazıları barış görüşmeleri devam ederken İsrail`in başlattığı saldırıyı anlamlandırmaya çalışıyor, bazıları ise nasıl olup da saldırının Yahudiler için ateş yakmanın bile yasak olduğu bir günde başlatılabildiğini soruyor.Medya, Gazze`den gelen facia görüntüleriyle, liderlerin açıklamalarıyla ve dünyanın her köşesinde yaşanan protesto eylemlerinin görüntüleriyle dolu.Birçok “uzman” televizyon ekranlarından, gazete sayfalarında durum değerlendirmesi yapıyor, yapmaya devam edecek.Ancak, eğer İsrail`in oyun kuralları bilinirse, yaşananların o kadar da şaşırtıcı olmadığı görülebilir.
Çünkü İsrail yıllardır aynı olan ve sadece kendisi için geçerli futbol oyun kurallarıyla, dünyaya kafa tutarak, Filistin halkına zulmü sürdürüyor.
İşte bu oyunun kuralları ve bunun pratiklerini Dünya Bülteni olarak tek tek sıralıyoruz…


Kural 1: İsrailliler sahanın iki yanında da top çevirebilir. Filistinliler ise sadece kendi alanlarında. Kuralın pratiği: İsrail bağımsız olduğu iddia edilen Filistin topraklarına istediği anda girebilir, istediğini gözaltına alabilir, tutuklayabilir. Aynen dün Batı Şeria`da Filistinlilerin evlerini basıp 10 genci götüren askerlerin yaptığı gibi…


Kural 2: Güvenlik gerekçesiyle Filistinliler pas yapamaz. Çünkü top bir İsrailli oyuncuya çarpabilir.
Kuralın pratiği: İsrail, Filistinlilerin üzerine onbinlerce ton bomba yağdırabilir ve bunu “kendini savunma” olarak kamuoyuna açıklayabilir. Filistinlilerin yaptığı el yapımı roketler ise “İsrail halkını terörize eden kabul edilemez” bir saldırı
biçimidir.


Kural 3: İsrail tarafında kale bulunmaz. Kuralın pratiği: Uluslararası kurallar, yasalar ya da anlaşmalar İsrail için geçerli değildir, Hiçbir Birleşmiş Milletler kınama bildirisi İsrail yönetimi tarafından şimdiye kadar ciddiye alınmamıştır.


Kural 4: İsrailliler her istediğinde serbest atış yapabilir. Molalarda bile. Kuralın pratiği: İsrail her türlü alışverişin, eğlencenin, elektrik kullanmanın bile yasak olduğu “kutsal” Şabat gününde Gazze`ye savaş uçaklarını gönderip, yüzlerce insanı bombalarla katledebilir.

Kural 5: Filistin taraftarı maçları izleyemez. Salonda sadece İsrail taraftarı bulunabilir. Kuralın pratiği: “Bağımsız” Gazze ve Şeria`ya Birleşmiş Milletler Üyesi olsa ve hatta bir Yahudi bile olsa, İsrail`in izin vermediği hiç kimse giremez. Tıpkı İsrail politikalarını eleştirdiği için kara listeye alınan ve Filistin`e girmesi engellenen BM temsilcisi Yahudi Richard Falk`un ya da Gazze`de Filistinlilere destek olmaya çalışırken İsrail buldozerleri tarafından ezilen Amerikalı Rachel Corri`nin başına gelenler gibi..Kural 6: Maçı izleyecek basını da, nasıl haber yapacaklarını da İsrail belirler. Kuralın pratiği: İsrail hoşuna gitmeyen haberler yapan gazeteci ve kameramanları vurmak hakkına sahiptir, televizyon ve basın biraz fazla üstüne giderse bütün Yahudi kuruluşları “anti-semitizm” kartını oynamaya başlar. İsrail Gazze`de bir günde 200 Filistinliyi öldürür ama haberler Hamas`ın attığı roketle ölen İsrailli kadınla başlar.

Kural 7: İsrailliler Filistinlileri kendi kalelerine şut atmaları için teşvik eder. Bunu reddedenler ‘terörist’ olarak anılır ve bir daha maça girmelerine izin verilmez. Kuralın pratiği: İsrail Gazzelileri Abbas`a değil Hamas`a oy verdiği için abluka altına alır, aç bırakır, elektriğini keser. Eğer Gazzeliler fikrini değiştirmezse hepsini “terörist” ilan edip üzerlerine bombalar yağdırır.

Kural 8: Filistinli oyuncular sahayı terk edebilir ama asla geri dönemez. Bunun istisnası yerlerine bir İsrailli oyuncunun geçmesidir. Kuralın pratiği: İsrail el koyduğu hiçbir toprağı geri vermeye yanaşmaz hatta Golan tepelerinde olduğu gibi o topraklar üzerinden ticaret bile yapar. İsrailliler Filistin topraklarını metre metre işgal ederek yerleşim yerleri yapmaktan ve buralara radikal Yahudileri yerleştirmekten de geri kalmaz.


Kural 9: Filistin takımının kaptanını İsrailliler seçer. Arafat`tan Abbas`a ancak İsrail`in “görüşme onayı” verdiği isimler Filistinliler adına konuşma hakkını alır. Hamas bu izne layık görülmediği için Gazzelilerin demokratik seçimle onları göreve getirmesi bir anlam ifade etmez, hatta suç sayılır.Kural 10: Hakemleri ve uygulayacakları kuralları İsrail belirler. Kuralın pratiği: Dünya`nın büyük ülkeleri. BM, Avrupa Birliği ya da Arap Ülkeleri İsrail`in ( ve tabii destekçisi ABD`nin) sıcak bakmadığı hiç bir karara imza atamaz, ambargo uygulamak ya da büyükelçilik kapatmak teklif dahi edilemez, kınama söylemleri bile Filistinlileri de suçlayıcı ifadelere yer verilerek “dengelenir”.


Kural 11: İsrail’in faulleri ve Filistinlilerin iyi oyunları televizyonlarda yayımlanamaz. Kuralın pratiği: Dünya televizyonları ve haber ajansları hergün yaşanan yerleşimci terörünü hatta cinayetlerini nerdeyse hiçbir zaman ekrana taşımaz ama taş atan Filistinli çocuklar ya da yürüyüş yapan, slogan atan Filistinliler “terör” kelimeleriyle yan yana her akşam ekranlarda yer alır. Dünya hiçbir Filistinli şair tanımaz ama herkes Steven Spilberg`i ve tabii Şindler`in Listesini bilir

Kural 12: Sponsorların Filistinlilere vereceği paraları İsrail alır. Kuralın pratiği: Filistin paraları İsrail bankalarında tutulur, İsrail istediği zaman bu paraları dondurma hatta el koyma hakkına sahiptir. Hatta o paralarla utanç duvarı bile inşa edebilir. Yani, Filistin yönetimi ancak İsrail izin verirse çalışanlarının maaşını ödeyebilir, onun onayı ile parasını harcayabilir.

Kural 13: Sadece İsrailli oyuncuların mola hakkı vardır. İsrail istediği zaman “barış görüşmelerini” başlatır, görüşmelerin istediği hızda ilerlemesini sağlar. Bu süre içinde savaş hazırlıkları yapıp, istediği anda molayı bitirerek yeniden katliama başlayabilir.


Kural 14: Filistinlilerin nerede ve ne zaman maça çıkacağına İsrail karar verir. Filistinliler bir şehirden başka bir şehre gitmek için sayısız kontrol noktalarından geçmek zorundadır, işe ya da okula gitmesi gereken bir Filistinli sadece İsrail askerinin canı o gün istemediği için saatlerce bekletildiği kontrol noktasından geri çevrilebilir. İsrail yolculuk için Filistinlilerin belgesi olmasını şart koşar ve tabii bu belgeleri kendisi verir.

Kural 15: Kurallar sadece Filistinliler için geçerlidir. İsrailliler maç sırasında kuralları değiştirebilir ve bu değişikliklerden Filistinlileri haberdar etmek zorunda değildir. Filistinli`yi öldüren İsrailli ceza almaz ama suçu olmadığı ispat edilse de bir Filistinli 30 yıl hapse mahkum edilebilir. Nitekim geçtiğimiz günlerde İsrail mahkemelerinde görülen iki davadan birinde Filistinli bir çiftçiyi öldüren Yahudi yerleşimci tahliye edilirken, kendisine yöneltilen cinayet suçlamasından beraat eden Ahmet Saadet 30 yıla mahkum edilmiştir.

DÜNYA BÜLTENİ HABER MERKEZİ


www.yenidenregenekon.com sitesinden alıntıdır.
 

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Katılım
21 Tem 2008
Mesajlar
5,116
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
TÜRKİYE
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

ARZ_I MEVUD denilen, bizim Doğu ve güneydoğu Anadolu topraklarını da içine alan BÜYÜK İSRAİL için çalışıyorlar.Parolaları Nil'den Fırat'a...Bir zamanlar TÜRK'e ihanet eden dedelerinin faturasını, çok ağır ödüyor Araplar...BOP projesinin gerçekleşmesi için adım adım ilerliyor Yahudiler.İsrail vuruyor, Dünya seyrediyor:(
 

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
1,731
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
Tanrı Dağlarında
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

İyi hoşda banane???
veya biz Türkleri ilgilendiren bir konumu??
Bunları konuşurken Doğu Türkistanda katliam oluyor, haberiniz var mı?
ya bu saçmalıklara cevap vermekten usandım...
 

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Katılım
21 Tem 2008
Mesajlar
5,116
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Konum
TÜRKİYE
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar
Gazze''de hava saldırısı: 225 ölü

AA
İsrail Gazze kenti ve civarına hava saldırısı düzenledi. İsrail uçakları polis
okulu mezuniyet törenini vurdu; çok sayıda ölü ve yaralı var..


http://www.milliyet.com.tr/content/galeri/yeni/goster.asp?galeriid=5337&ver=10
İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği hava saldırılarında ölenlerin sayısı 225’e çıktı.

Hamas radyosu, saldırılarda en az 225 kişinin öldüğünü, 300’den fazla kişinin
yaralandığını duyurdu.
Ölenlerin çoğunu Gazze’de ve bu kentin kuzeyinde yaşayanların oluşturduğu bildirildi.

Sağlık görevlileri, Gazze’de 150, Han Yunus ve Refah’ta 33 kişinin hayatını kaybettiğini
belirtiler. Öte yandan, Hamas ile Filistin’deki diğer örgütlerin, İsrail’in bugün düzenlediği hava
saldırılarının ardından yandaşlarına "intikam" çağrısında bulunduğu bildirildi.GAZZE''DE İNTİKAM SESLERİ

İslami Cihad örgütünden ve ardından Hamas ile diğer örgütlerden yapılan yazılı
açıklamalarda, tüm militanlara "İsrail’in kıyımına yanıt vermeleri" talimatının verildiği ifade
edildi.

Gazze kenti ile civarındaki Hamas hedeflerine yaklaşık 30 füze fırlatan İsrail, saldırılarına,
kentin merkeziyle kuzey kesimlerini vurarak devam ediyor.

Gazze’deki hastane kaynakları, saldırılarda en az 140 kişinin öldüğünü söylerken, El Cezire
televizyonu 200’den fazla kişinin de yaralandığı bilgisini verdi.

Hamas radyosu, Gazze Şeridi’ndeki polis karakollarının hedef alındığını, polis şefi Tevfik
Cabbar’ın da ölenler arasında olduğunu duyurdu.

Polis yetkilileri de saldırılarda Gazze Şeridi’ndeki birçok polis karakolunun imha edildiğini
söylediler.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, saldırılar doğrulandı ve "teröristlerin tesislerinin hedef
alındığı" belirtildi.

Gazze’deki 6 aylık ateşkesin geçen hafta sona ermesinin ardından İsrai Başbakanı Ehud
Olmert, Hamas’ın roket saldırıları üzerine yaptığı açıklamada, Filistinlilerden Hamas
yönetimine karşı çıkmalarını istemiş, İsrail’e roket saldırıları düzenleyenlere karşı güç
kullanmakta tereddüt etmeyeceklerini belirtmişti.

İsrail Dışişleri Bakanı Tzipi Livni de önceki gün Mısır’da yaptığı temaslarda Gazze şeridi’nde
Hamas yönetimine son verecekleri yönündeki açıklamalarını tekrarlamıştı.

Mezuniyet törenine saldırı
Hamas radyosunda okunan açıklamada, Gazze’deki bir polis merkezinin mezuniyet töreni
yapıldığı sırada İsrail uçakları tarafından hedef alındığı kaydedildi.

Kent sakinleri de saldırılarda hedef alınan Hamas güvenlik noktalarının yerle bir edildiğini
söylerken, televizyon kanalları, saldırının ardından yerde yatan yaralılar ve cesetlerin
görüntülerini yayımladı.

Abbas birçok ülkeyle temasta
Bu arada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’in saldırıların durdurmak için
birçok ülkeyle temasa geçtiğini açıkladı.
Ziyarete bulunduğu Suudi Arabistan’dan AFP’ye telefonla açıklama yapan Abbas, "Gazze
Şeridi’ndeki hain saldırı ve katliamları durdurmak için birçok ülkeyle acilen temasa geçtiğini"
belirtti.

.

ALINTI:MİLLİYET GAZETESİ
 

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
920
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

Beni ilgilendiren şeyler
1-Bu insanlar müslüman yani dindaşım
2-Araplar yokedildikten sonra daha da kuzeye çevirecekler yüzlerini.Yani ülkeme!

 

osman batur

Dost Üyeler
Katılım
24 Şub 2008
Mesajlar
213
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Almanya
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

Israil milyarlarca dolar dökseydi bunu basaramazdi,bunlar daha dereyi görmeden pacalarai sivazliyorlar.Adamlar birbirlerini yiyorlar ikdidar icin,israilde vuruyor ve hakli konumda gösteriyor kendini.Hatirlayiniz yakin tarihte araplari osmanlinin kanini nasil ictiklerini,bunlari hakediyorlar demiyorum yanlis anlasilmasin ama bu kafaylada baltaya sap olamazlar
 

rotafatih

Dost Üyeler
Katılım
6 Ara 2008
Mesajlar
61
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
istanbul
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

bizim işimiz arkadaş eğer ortadoğuda barış ve birlik olmazsa türkiye asla çin'deki türjkler yardım edemez...ama ah bir türk-islam birliği kurulsa ben o zaman görürüm israil'i ama en önemli eksikliğimiz akil sahibi siyasetçi derler ya adam yok işte....
 

Malmoth

New member
Katılım
13 Haz 2011
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: İşte, İsrail’in koyduğu ve uymamızı istediği kurallar

Ölenler Arap-Yahudi yani Türk değil o halde bizi ilgilendirmez. Bu arapların kuteybe bin müslim, haccac zamanlarında bizi katlettiğini unutmayalım.
 
Üst