Güzelyurt Kurtuluş Lisesi sosyal tesisleri hizmete girdi..

DOĞUKAN

New member
Güzelyurt Kurtuluş Lisesi'ne yapılan ek sosyal tesisler, dün düzenlenen törenle hizmete girdi.

Yeni kantin ve kafeterya, tuvaletler ve spor salonundan oluşan tesislerin açılışına Milli Eğitim ver Kültür Bakanı Canan Öztoprak, bölge milletvekilleri, TC Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Esat Sağcan, 49. Piyade Alay Komutanlığı adına Piyade Albay Necati Maviş, TC Büyükelçiliği yetkilileri, sorumlu bakanlık, daire ve belediye temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve marşların okunmasının ardından bir konuşma yapan Kurtuluş Lisesi Müdürü Veli Büyükağa, ek binaların yapımında emeği geçen kesimlere teşekkür etti.

Büyükağa, kaynakları yeterli ve dengeli kullanmak ve her şeyi devletten beklememek gerektiğini kaydederek, okul aile birliği, bakanlık, belediye, asker ve diğer kesimlerin işbirliğinin gelecek için bir gösterge olduğunu kaydetti.

Veli Büyükağa, son derece modern bir yapıda çağın isteklerine cevap verecek şekilde hazırlanan tesislerde, öğrencilere en iyi hizmet ve çağdaş eğitimin verileceğini söyledi.

Öztoprak: 40 bin YTL'lik katkı yaptık

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan Öztoprak, bakanlığın bu yılki ihtiyaç listesinde Kurtuluş Lisesi'nin bulunmamasına rağmen bölgenin kendi arasında göstermiş olduğu sinerjiye katkı yapmak amacıyla 40 bin YTL'lik katkı yaptıklarını kaydetti.

Öztoprak, gelecek hafta içerisinde Güzelyurt bölgesinde başka bir okulda da açılış yapılacağını hatırlatarak, eğitime yapılan yatırımın görüş veya siyasi bünyelere değil; ülkenin geleceğine yapıldığını vurguladı. Bakan Öztoprak, yeni bina ve tesislerin öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Sağcan: Öğrenmek bir hak ve sorumluluk

TC Lefkoşa Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Esat Sağcan da, öğrenmenin bir hak ve sorumluluk olduğunu belirterek, bu sorumluluğa katkı koymak için çaba gösteren kesimlere teşekkür etti.

Sağcan, imkânsızlıklar içinde imkân yaratılarak yapılan çalışmanın değerli ve büyük olduğunu söyleyerek, ileri gitmenin ancak zorluklara göğüs gerilmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Esat Sağcan'ın konuşmasının ardından ek tesislerin yapımında katkısı bulunanlara plaket ve buket takdim edildi.

Ardından yeni sosyal tesislerin açılışı yapıldı ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Canan Öztoprak tesislerde incelemelerde bulundu.