“gülen’in kitaplarını okuyup ateş ettiriyorlardı” “havai fişekleri biz gömdük ihbar e

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Nusaydin’de KCK üyesi oldukları iddiasıyla Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 26 kişinin duruşmasına polis muhbiri olduğunu iddia eden sanıkların itirafları damga vurdu.
Sanıklardan Tekoşin Bulcan, BDP ve Azadiya Welat’ın içine polisin isteği ile sızdığını söylerken, taş ve molotof atma eylemlerini polisin yönlendirmesiyle yaptığını iddia etti. Bulcan “Nusaybin girişinde BİM’e molotof atılması olayı oldu. Polis bize molotofları verdi ve BİM’e atmamızı söyledi.” İfadelerini kullandı.
GÜLEN’İN KİTAPLARINI OKUYORDUK
Serhat Kartal ve Botan Cankurt isimli sanıklar da polise muhbirlik yaptıklarını ve polis tarafından yönlendirildiklerini savunmalarında anlattı. Cankurt’un anlattıkları mahkemede soğuk rüzgarlar estirdi:
“Gençleri toplayıp eylem yaptırmak istiyordu. Bize patlayıcı madde eğitimi vermek istiyorlardı. 30-35 kişilik gruplar halinde eğitimlere tabi tutuldu. Bazı evlerde Perşembe akşamları Fethullah Gülen’in kitaplarını okuyorlardı. Polis Servet bana 7.65’lik silah vererek akrep polis aracına ateş etmemi istedi. Eylemi yapıp silahı istediği yere bıraktım. Daha sonra başka bir eylemde emniyet binasına ateş ettik. Bu olaydan sonra baskınlar başladı. Banka şubelerine saldırı yapıyordu.”
POYRAZKÖY GİBİ
Peşger İlhan isimli polis muhbirinin anlattıkları da şaşırtıcıydı:
“Ali isimli polis bana 8 tane havai fişek vererek Atatürk Lisesi arkasındaki çukura gömmemi ve sonra ihbar etmemi istedi. Ben havai fişekleri gömerek polis Ali’yi arayıp, ihbar ettim.”
Beraber çalıştıkları polislerin isimlerini ve araçlarının plakalarını veren istirafçıların söyledikleri, Kürt Açılımı’nın bitiş süreci ve KCK operasyonları üzerine soru işaretleri yarattı.
Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=guleni...-fisekleri-biz-gomduk-ihbar-ettik--1003121200