Gelişiniz Muhteşemdi, Gidişiniz Hicran Yarası!

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
GÜNEŞ DOĞARKEN
Salih Mehmet Ersoy

Gelişiniz muhteşemdi, gidişiniz hicran yarası!

Siz gelecektiniz. Halkımıza bol keseden vaadlerde bulunmuştunuz.
Aranıza Batı’nın Dinazorları da katılınca, bu iş tamam dediniz.
Ve murad ettiklerinizi bol keseden aldınız.
Ama heyhat, işciden, emekciden ve mazlumdan yana olduğunuzu söylediğiniz bunca yıl, sanki söyledikleriniz bir yerlere yazılmamış hafızalarda kalmamış gibi davrandınız. Gün bu gün dediniz. Ve ne mazlumu, ne işciyi ve ne de emekciyi düşünme fırsatınız olmadı.
Çünkü O meşhur Koloni var ya, işte bitiş düdüğünün çalındığı mekan orasıydı.ancak siz bunu fark edememiştiniz bile.
Siz kandınız, ama yetmedi, sizin kandırıldığınız gibi, siz de halkımızı kandırdınız.
Uçaklar konacaktı o bizim milli hava limanımız Ercan’a.
Gemiler arka arkaya dizilecekti, o bizim milli deniz limanımız Gazimagosa’ya.
Dünya ile bütünleşecektik, çünkü ÇÖZÜMÜ üç ayda halledecektiniz.
Çünkü siz dünya dili ile konuşmasını biliyordunuz.
Cebimize Euro’lar akacaktı. Refaha kavuşacaktık, ve mutlu olacaktık.
Ama heyhat, söylediklerinizin ve vaad ettiklerinizin hiçbiri gerçekleşmedi.
Sonra bize vaad ettikleriniz içinde şeffaf olacaktınız.
Partizanlık asla olmayacaktı.
Sivilleşecektiniz. Yani sadece İtfaiye değil, polis de sivilleçecekti.
Ancak bunları söylerken, ateş kes içinde olduğumuzu unutmuştunuz sanki.
Sonra da söylememeniz gerekeni de söylediniz. Mesela “Türkiye, ne seni, ne paranı ve ne de memurlarını istiyoruz” demeyi de unutmamıştınız.
Sizin bir korucu baba gibi davranmanızı elbette ki beklemiyorduk. Bunca fiyasko ile sonuçlanacak vaadlerde bulunmanızdan dolayı sadece size acıyorduk.
Birkaç kez uyarmak istedik. Ama atı alan üsküdarı geçer misali, siz söylediklerimize ve yazdıklarımıza aldırmadınız bile.
Bu gün ülkemin durumuna bakarken üzülüyorum.
Neden biliyor musunuz. Çünkü siz 2003’ün asgari ücretini bu günkü asgari ücretle kıyaslarken, alabildiğimiz düzünelerle yumurtaların bu günkü asgari ücretle iki misline çıktığını, sütün iki misli litrelere çıktığını ve etin de iki misli kilolara çıktığını söylemeyi beceriyorsunuz. Ama 2003’ün zamları ile bu günün zamları arasındaki fazlalığı ne hikmetse unutmuş görünüyorsunuz.
Size, şeffaflık bunun neresinde diyenlere, siz hala şeffaf olduğunuzu söylemeye devam ediyorsunuz.
Peki ya elektrik santralları kurduk diyorsunuz, ama halktan topladığınız katkı paylarının ne kadar olduğunu söylemeken kaçınıyorsunuz. Ama siz yine de şeffaf olduğunuzdan bahsediyorsunuz.
Hani siz mazlumdan, emekciden ve işciden yana idiniz ya, Lefke Avrupa Üniversitesinde sendikalaşmaya adım atan hocaların defterini dürmeyi marifet bildiniz.
Şimdi bakıyorum da cebimize akacak Euro’ları düşündükce, kepenk kapatan esnafımızın halini, çek yasağına giren binlerce vatandaşımızın acıklı durumunu ve hacizlerle cebelleşen vatandaşlarımın kaçan uykularını unutamıyorum ve kahroluyorum.
Seçime bir hafta kala, eski defter karıştırmak suretiyle rakiplerinizi alt etmeyi düşündünüz.
Ama CTP Diasporasının gönderdiği evraklara bakarken size acımamak elde değil.
Halbuki sizin diasporalara ne ihtiycınız var ki, koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti dururken, evrak temin etmekte aciz mi kaldınız? Size gönderilen evrakların kaynağını siz açıklamasanız bile, biz CTP Diasporasından geldiğini bilmeyecek kadar aptal mıyız yani?
Evet gelişiniz muhteşemdi, ama ne yazık ki gidişiniz hüsranla son bulacak.
Çünkü vatandaşı kandırmak olmaz. Siz kandınız diye, halkı kandırma hakkınızın olmadığını size ben mi diyecektim?
Şimdi CTP’lilerin UBP’lilere söylemeyi moda haline getirdikleri şu mısraları yazarken halinize acımamak mümkün mü?
“Şaşkın ördek gibi daldım göllere,
Sen düşürdün beni dilden dillere,
başım alıp gidem ilden illere,
Ne sen beni unut, ne de ben seni.

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Cevap: Gelişiniz Muhteşemdi, Gidişiniz Hicran Yarası!

Güzel yazınız için teşekkürler...
İstanbul 1918...
Mustafa Kemal İstanbul boğazına bakan bir mekanda İngiliz donanması için şu sözleri söyler...
"Geldikleri gibi giderler!!"
Umarım CTP de geldiği gibi gider ve bir daha asla geri gelemez!!!!

Not= Bu güzel konu için yazacaklarım henüz bitmedi....
TTK ve Y

önce vatan

New member

çok güzel bi cevap anlayana ağzına sağlık

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Muhterem Salih Mehmet Kardeşim,
İnanın yazınızı 7 yaşındaki torunuma okudum. Bana bir cümle söyledi, "Dede bu amca hainleri anlatıyor değil mi ?" Utandım küçücük sabinin bu nitelemesinden. Ama bazıları hala utanmıyorlar, Denktaş Büyüğümüzü ve Kıbrıs'ın Türk için Yurt olması yolunda çalışanları karalamaya çalışıyorlar. Bu yalan ve dolanlarla kirli politikacı olduklarını kendileri ifşa ettiler, belki AB hayali içinde olan temiz niyetli kardeşlerimizin de aklını çelmeye çalıştılar. Ama olmadı, takke düştü kel göründü. Bunlar Muhterem Komutanım Atilla Çilingir kardeşimin önceki bir yazısında belirttiği gibi DEVLET ADAMI DEĞİLLER, hasbelkader biraz da Türk düşmanlarının kurgularıyla bir yerlere geldiler, ama artık kandırmaca bitti. 19 Nisan 2009 da Kıbrıs Türk'ü kardeşlerimiz oylarıyla, kendi iradeleriyle Kıbrıs'ımızı önce kendi içinde Ulusal Birliğe, daha sonra Anavatan ile bütünleşmeye yönlendirecekler.
Çok saf, temiz ve küçük torunumun bile anlayacağı şekilde basite indirgenmiş nefis yazınız için sizi kutluyorum, teşekkür ediyorum.
Saygılarımla,
B.Baysal

Ekli dosyalar

• Kahraman Denktaþ Seninleyiz.jpg
    Kahraman Denktaþ Seninleyiz.jpg
    42.6 KB · Görüntüleme: 13
  • Ata'ya evet AB ye hayýr..jpg
    Ata'ya evet AB ye hayýr..jpg
    8.6 KB · Görüntüleme: 13
  • Rauf_Denktaþ.jpg
    Rauf_Denktaþ.jpg
    9 KB · Görüntüleme: 15
  • denktas.jpg
    denktas.jpg
    4.5 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:

Asya6666

New member

Vatan sevgisinin imandan geldiğine inanan yada inanmayan herkez şunu kabül etmelidirki kanla sulanmış bu coğrafyadan halkın varlığına kast edilmiş iç ve dış düsmanlarına karşı gece gündüz kar yağmur çamur demeden oynanan oyunları hazırlanan planları desifre etme yerli işbirlikçilerin maskelerini indirme yönünde hayatın ortaya koyarak fedakarlıklarla araştırma yapan düşman içine yalın kılıçla dalmış serden geçti hükmündedir Necip Hatemoglu gibi susturulanlar.Türkiye yeniden Milli mücadeleye uyanıyor geçte olsa Güney Kıbrısa karsı değil içimizdeki ve dışımızdaki tüm şer odaklarına.Türkiyede belli bir kesim Yunanlıları suyun ötesindeki dost komsumuz olarak göstermektedir Rumların Türkleri nasıl gördükleri şu kelimelerle dile gelitirmektedirler"Kalos Torkas Nekros Türkos "İyi bir Türk ölü bir Türktür basta ABD ingiltere batılılarla asla dost olunmayacağını AB hayaliyle taviz verilmeyeceğini hazırlanmış tuzaklara mücadele eden yiğitlere destek olmak zorundayız

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler

Ve sonunda gittiler...:)
Darısı Mehmet Ali Talat'a..
2010 Nisan'ı merakla bekliyorum..

osman batur

Dost Üyeler

Elinize,dilinize,kaleminize saglik ne güzel ifade etmisiniz,tesekkürler