Ergenekon Senaryosu ve Gaflet!!

Salih Mehmet Ersoy

Onursal Üye
GÜNEŞ DOĞARKEN
Salih Mehmet Ersoy

Ergenekon Senaryosu ve gaflet!!
YENİ VOLKAN GAZETESİ
24 Nisan 2009 Cuma – Sayı: 444

Yüce Türk Milletinin Kıbrıs için olan duyarlılığını ve hassasiyetini kırmanın yolu, Ergenekon Senaryosu ile milliyetçi kesimi susturmak ve Kıbrıs'ı oldu bitti ile Batı'nın vahşi emperyalist Dinozorlarının himayesi altında bulunan Rum- Yunan ikilisine AB uğruna altın tepsi içinde sunmaktır.
İnşallah olaylar ve tarih beni yanıltır.
Ergenekon terör örgütüdür diyerek ortalığı toz dumana karıştıran bazı aklıevellerin haline baktıkça yüzlerine tükürmek gelir içimden.
"ERGENEKON" senaryosunu incelerseniz, bunun ucunun TMT'ye kadar varacağını göreceksiniz.
Yani hazırlanan senaryo, Kıbrıs'ın Yunanistan'ın kucağına gitmemesi için karşı çıkan ve bu uğurda Kıbrıs Türk halkının topyekün vermiş olduğu mücadelenin intikamını almak için özellikle "ERGENEKON" senaryosunun gündeme konması sizce bir tesadüf mü?
Peki, TMT'nin ilham kaynağı BOZKURT değil miydi?
Evet öyle.
Peki Bozkurt neyi ifade ediyor? Hani Bozkurtların dirilişi dediğimiz hadise?
TMT'de görev alanlar, tıpkı Bozkurtların dirilişi gibi, Kıbrıs'ta ata emaneti adanın Yunanistan tarafından cebellezi edilmemesi için kelle koltukta mücadele edenler değil miydi?
İşte hazırlanan senaryo ile aslında sorgulanan TMT'nin ta kendisidir.
Ülkemizde de bazı zayıf beyinlilerin, arada sırada konuyu TMT'ye kadar taşımalarının arkasında yatan neden de bu değil mi?
Şaşıyorum da, bir halkın bağımsız ve kendi yurdunda başı dik yaşaması için verilen mücadelede yer alanların bu gün hesap vermeleri için sinsice bir senaryo hazırlayanlara içimizden bazı beyinsizlerin, kendi ayaklarına kuşun sıkarcasına yalakalık yaptıklarını görüyoruz.
Yazık, hem de çok yazık!
Pek ya siz ne dersiniz ki?
Kıbrıs Türk halkının vermiş olduğu mücadele, gerçekten ama gerçekten okullarda ders olarak verilecek kadar bir özellik taşıdığına inananlar varsa ve bu düşünceye kalben inanıyorlarsa, bu gün bazı beyinsizlerin TMT'yi "ERGENEKON'la" ilişkilendirmelerine verecekleri cevapları yok mu?
Cidden merak ediyorum.
“Ben bu belgeyi okuduğum zaman tüylerim diken diken oldu” diyen Ferdi Sabit Soyer’in kendi ayağına kurşun sıktığının farkında olmaması, Başbakanlık göreviyle nasıl bağdaştırıldığını merak ediyorum. O efsane ki, TMT’ye inanan ve bağımsızlık ve özgürlük için ölümü dahi takmadan kelle koltukta mücadeleye atılanların gerçek hikayesinin ta kendisidir.
Ergenekon senaryosunu kullanarak seçim kazanmayı marifet bilen Ferdi Sabit Soyer, aslında kendi ayağına kurşun sıktığının ne yazık ki farkında değildi.
Söz açıldığı zaman, “biz de mücahitlik görevimizi yaptık” derken ne kadar samimi ve bu görevi ne kadar içten ve benimseyerek yaptıklarını da merak ediyorum.