Cumhurbaşkanı Denktaş: “KKTC’yi tanıtma büyük bir hedeftir…”

DELİKURT

Dost Üyeler
Katılım
12 Haz 2008
Mesajlar
1,103
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Turan
CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ: “KKTC’Yİ TANITMA BÜYÜK BİR HEDEFTİR…”

Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş 24 Temmuz 2004 günü “KKTC’yi Tanıtma ve Yaşatma Derneği” yöneticilerini kabul etti. Denktaş, KKTC’yi tanıtmanın büyük bir hedef olduğunu vurgulayarak, dünyanın KKTC’nin varolduğunun bilindiğini fakat tanımak istemediğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş kabulde yaptığı konuşmada, bir devlet doğunca bir çocuğun doğması gibi varlığının herkes tarafından kabul edildiğini anlatarak, bir devlet ortaya çıktıktan sonra tanınmanın hak; tanımamanın ise haksızlık olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Denktaş, Rum tarafının Kıbrıs Türkleri ile eşit şartlarda bir ortaklık yapmak istemediğini, Enosis’e açık, Kıbrıs’ı bir Rum cumhuriyeti yapacak bir zemin istediğini söyledi. Denktaş, Rum tarafının bu zemini elde ettiğini zannederek, AB’ye “Kıbrıs” olarak girdiğini, dünyanın hala bunları “meşru Kıbrıs Hükümeti” olarak tanımasının da bu anlamda büyük bir ayıp olduğunu kaydetti.
Denktaş, Rum Meclis Başkanı Hristofyas’ın Annan Planı’nın masada olduğu ve planda değişiklik istedikleri yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, bu planın Türk tarafı açısında olmadığını, öldüğünü belirtti.
Annan Planı ile uğraşmanın artık arkada kaldığını, yeni bir görüşme olacaksa bu görüşmenin ön şartlarını pazarlık etmek gerektiğini anlatan Denktaş, bu ön şartlarda da devletin, egemenliğin, Türkiye’nin garantisinin devam edeceğinin esas olması gerektiğini vurguladı.
Haber 26 Temmuz 2004
 

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Katılım
18 Şub 2008
Mesajlar
1,339
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Benim cumhurbaşkanımda aynen böyle der...
"“KKTC’Yİ TANITMA BÜYÜK BİR HEDEFTİR…”
Zaten o gönlümüzün cumhurbaşkanı....Keşke 2008'in bugünlerinde de o başta olabilseydi...
 
Üst