CIA’in ‘dini’ PKK bağlantısı: İşte bu kadın!

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Batman’da Nevruz kutlamaları sırasında ‘PKK’nın imamı’ görüntüsüyle ekranlara yansıyan, ardından tutuklananların Amerikalı bir kadınla ilişkisi saptandı. Kadının da CIA’le ilişkisi olduğu düşünülüyor. Şimdi herkes bu kadını arıyor. Biz iyibilgi’lik yapıp, kendisini biraz tanıtalım dedik! iyibilgi AnkaraCIA’in ‘dini’ PKK bağlantısı: İşte bu kadın!

Önce olayı anımsatalım. Batman’da nevruz kutlamaları sırasında teröristbaşı Abdullah Öcalan ve Saidi Nursi posterlerini açıp yasadışı slogan attıkları için tutuklanan 14 sanık bulunuyor.

Bu sanıklara yönelik iddianame de bitmiş durumda. Bu olay kamuoyuna terör örgütü PKK’nın ‘din hamlesi/oyunu’ olarak yansımıştı. Bu tespit doğruydu da. Çünkü herşey bir tarafa, örgüt hemen hemen ilk kez bu kadar aleni ve yüksek tondan dini propaganda yapıyordu.

Aynı iddianame bir başka garipliği de ortaya çıkardı. Bu kişilerin, Amerikalı esrarengiz bir kadınla da bağlantısı bulunuyordu.

ABD’li kadının, 20 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan cemaat lideri 53 yaşındaki Hüseyin Bulut ve yardımcısı Aydın Tunçyüzlü’yle telefon görüşmelerinin dökümleri de böylece dava dosyasına girdi.

Kadının ismi Barbara Anna Lakeberg. İyi derecede kürtçe konuşabildiği söyleniyor. Kuzey Irak'tan sonra Diyarbakır'da da İnsan Hakları Derneği açmak için sanıklardan yardım istediği belirtiliyor.

Ayrıca sanıklardan bazılarının banka hesaplarında yüklü miktarda paralar tespit edilmiş durumda. Yine sanık evlerinde yapılan aramalarda, Lakeberg'in kaleme aldığı bir mektup da ortaya çıkmış bulunuyor.

Bu mektupta, "Sizin için önemli olan bir ülke ya da toprak parçası var. Afrika ile aynı şekle sahip sizin için çok önemli olan bir yer var bu toprakların ortasında. Kendiniz için önemli olan bir iş var bu topraklarda" ifadeleri mevcut.

Sonuç olarak, konuyla ilgili diplomatik girişim başlatmak için Adalet Bakanlığı ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazarak Lakeberg'i sordu ve ayrıntılı bilgi istedi. Polis de şimdi bu kadını arıyor.

Kim bu kadın?

Aslında bu kadının yakalanması ve “çözülmesi” bir çok önemli bilgiyi muhtemelen gün ışığına çıkartacak. Çünkü anlaşılıyor ki bu kadın hayli ilginç bir kişilik.

Kimi iddialar Lakeberg’ün sıkı bir Evanjelik olduğunu, İslam'ın da Evanjelik tarzda bir yorumunu sanıklara benimsettiği ve aralarında sürekli bu tarz e-mailleşme olduğunu ortaya koyuyor.

Yine Lakeberg'in, Güneydoğu'da pekçok kişiyle irtibatlı olduğu ve özellikle din adamlarıyla görüşmeler yaptığı da tespit edilmiş.

Barbara Anne Lakeberg 1952 doğumlu. Yani 56 yaşında. ABD vatandaşı. İyi derecede Türkçe ve kürtçe bildiği söyleniyor. Maillerde, "PKK'nın dine ve dini cemaatlere yönelik politikaları üzerine fikir alışverişinde bulunduğu kaydediliyor.

Lakeberg tutuklu Hüseyin Bulut'a ABD'deki evanjelik cemaatiyle ilgili bilgiler veriyor, İncil'de Yahudilerden söz eden pasajların evanjelik hareketinde öne çıkartıldığını anlatıyor.

Aynı şekilde Kur'an-ı Kerim'deki Yahudilerle ilgili bölümlerin yorumlanmış bir şekilde Hüseyin Bulut'a Lakeberg tarafından mail yoluyla gönderildiği görülüyor. Kuzey Irak'tan Türkiye'ye sık sık giriş yapan Lakeberg, Batman'daki Sanat Cafe'de Hüseyin Bulut ve arkadaşlarıyla buluşarak, bu konularda müzakerelerde bulunmuş.

Lakeberg sanıklara kendisinin CIA ile bağlantısı olduğunu da söylemiş. Irak'ın kuzeyinde insan haklarına yönelik bir dernek açtığını. Böylesi bir derneği Diyarbakır'da da açmak istediğini söylemiş.

Lakeberg’in Irak kuzeyinde Dohuk'ta gazeteci ve sivil toplum gönüllüsü olarak çalıştığı, BBC'den CNN'de kadar birçok televizyona haber geçtiği de iddialar arasında. Bir dönem de Kazakistan'da görev yapmış.

Ne anlama geliyor?

Kabul etmek gerekiyor ki, böylesine bir profil oldukça pis kokuyor. Lakeberg hakkındaki tüm iddia ve bilgiler bir istihbarat servisinin mensubu ya da maşası olduğunun işaretleri ile dolu.

Gazeteci kimliği kullanması, sivil toplum örgütleri içinde görünmesi, bölge dillerini bilmesi, uluslar arası geziler yapması, dini propaganda üzerine çalışması, bağlantıları hep bu şüpheyi belirginleştiren özellikler.

Ancak basına yansımayan özellikleri de var Lakeberg’in. Bir kere tam ismi “Barbara Anne Lakeberg” değil! Barbara Anne Lakeberg Dridi! Ve bu eklenti Lakeberg’ün aslında garip kuruluşlarla da ilgisini gösteriyor.

Tek örnek verelim. “U.S. Agency for International Development-ABD Uluslarararası Kalkınma Ajansı”na bağlı-ki resmi devlet kurumudur-“ Advisory Committee on Voluntary Foreign Aid-Gönüllü Dış Yardım Komitesi’nin 14 Mayıs 2003 tarihli ve ““U.S. Foreign Assistance Strategy –A New Role for NGOs and USAID?-ABD Dış Politika Stratejileri-Sivil Toplum Örgütleri’nin Yeni Rolü” başlıklı toplantısında ismi ve görevi şöyle gösteriliyor: “Dridi, Barbara Anne Lakeberg. Director, American Kurdish Center”!

Sanırız fazla da bir söze gerek bırakmıyor.
 

zafer

New member
Katılım
6 Ara 2008
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
0
bana kalirsa bunlar okyanusda bir damla bu hanim geri kalanlar avrupa ulkelerin ajan lari hepsinden acisi sadece millet olarak bende dahil sadece seyrediyoruz tepkilerimiz malesef yetersiz masalarinin bir tanesine nasil olduysa 10 yil ceza verdiler hayret dehil mi.
 

orhan demır

New member
Katılım
22 May 2013
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Cevap: CIA’in ‘dini’ PKK bağlantısı: İşte bu kadın!

söyledıgını z mantıklı olabılır ama bırkadının yurdısına surek lı cık ması hele hele kocası yok sa bu kurt klturun de pek rastlanıl mayan olaydır sureklı cıkıp gelmesı dolayısıyla cabuk ffark edılebılır ama dedıgınız gıbıyse bolggenın onde gelen adam larıyla cıkar ıcın baraber oluyorsa cok guzel saklana bılır
 
Üst