Belçikada Türk Düşmanlığı

Kartal Gözü

Dost Üyeler
Brüksel’deki ilkokullarda okutulan “Kürdistan Rüyası” adlı kitapta Türk polisine akıl almaz iftiralar atılırken, Öcalan’a övgüler diziliyor

Haber: Selda Öztürk KAY

Avrupa Birliği’nin ve sözde demokrasinin başkenti Belçika’da Türk düşmanlığı sınır tanımıyor. Belçika’daki ilk öğretim okullarında okutulan “Dromen van Koerdistan” (Kürdistan Rüyası) adlı kitapta akıl almaz iftiralar yer alıyor. Bir süre önce Atatürk ile ilgili hakaretlerin yer aldığı kitaplarla genç nesillerin beyinlerini yıkayan Belçika, bu kez yine ilkokul düzeyindeki öğrencilere önerdiği bir başka kitapla gündeme geldi.

Tepki topladı

Belçikalı çocuk kitapları yazarı Detty Verreydt’nin kaleme aldığı ve “eğitim kitapları” kategorisinde Belçika Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak okullarda okutulan kitap, ülkede yaşayan Türklerin büyük tepkisine neden oldu. İlk kez 1998 yılında Hollanda’da yayımlanan kitapta, Kürdistan’dan kaçarak Almanya’ya sığınma talep eden Sirwa Anja adlı bir Kürt çocuğun ailesi ile birlikte yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Küstah ifadeler

Başından sonuna kadar Türk milletine hakaret dolu ifadelerin yer aldığı kitapta, Türkiye ve Türk insanı ile ilgili akla hayale gelmeyecek iftiralar yer alıyor. Kitapda, Türk polisinin Kürtleri kuyulara atıp taşladığı, Kürt öğrencilerin dövüldüğü gibi akıllara durgunluk veren ifadeler bulunuyor. Kitapta ayrıca, terörist başı Abdullah Öcalan’a methiyeler diziliyor. Kitabın arka kapağında şu ifadeler dikkat çekiyor: “Kürdistan’dan geldiler. Çünkü orası güvenli değildi. Ailesi kaçmak zorunda kaldı.” Akıl almaz hezeyanların yer aldığı kitap, Belçika’daki okullara çocuklarını gönderen Türk ailelerini şoke etti. Belçika Eğitim Bakanlığı’nı göreve çağıran gurbetçilerimiz, Türkiye’ye de çağrı yapmaya hazırlanıyor.

Belçika’daki ilk öğreim okullarda okutulan Dromen van Koerdistan (Kürdistan Rüyası) adlı kitap, Türklere karşı kin ve nefret aşılıyor.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Cevap: Belçikada Türk Düşmanlığı

Kim aşılamıyor ki?Onlar da eksiz kalmasın aman.