Bağışçılarımızla Söyleşiler

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
nedret-uluc.jpg

NEDRET ULUÇ Bağışçımız Nedret ULUÇ 1921 İstanbul doğumlu,
Emekli hemşire olan Nedret hanım; Atatürk’e olan hayranlığını evinin duvarlarına astığı Atatürk resimleriyle ve Türk Bayraklarıyla gösterirken “Onun resimlerine bakmanın kendisini gururlandırdığını belirtmiş ve Atatürk ile yaşadığı bir anısını anlatmıştır.
“İstanbul cihangir ilköğretimde okuduğum yıllarda bir gün öğretmenimiz “ çocuklar hazırlanın Baş Komutan Mustafa Kemal Paşa bizi ziyarete gelecek” dedi çok sevindik, çünkü ilk kez Atayı görecektik ve sınıfta heyecanlı bekleyişimiz başladı bir süre sonra öğretmenimiz M.K. Paşanın okula giriş haberini aldı, hepimiz ayağa kalkıp beklemeye başladık kapı açılıp sınıfa girdiğinde heyecandan nutkum tutulmuştu, o anı asla unutamıyorum bir güneş gibi parladı, o masmavi gözleriyle bize gülümseyerek günaydın çocuklar bugün nasılsınız diye sordu? Hep bir ağızdan coşkuyla sağ ol dedik en ön sırada olduğum için bana yakalaşarak sıradaki Türkçe dersimizle ilgili bir soru sordu heyecanla cevapladım oda başımı okşayıp “aferin çocuk” dedi, öylesine gururlandım ki; heyecandan teşekkür ederim bile diyemedim, o günü asla unutamam.
Ne büyük mutluluktur ki; onu görebilme şansına nail oldum, çocukluğumdan beri Atatürk’e olan sonsuz sevgim ve hayranlığımla onun kurduğu Ordu için bir şey yapabilmek benim için büyük onur ve hayattaki en büyük mutluluktur, o yüzden benden geriye kalacak ne varsa Türk Silahlı Kuvvetlerine feda olsun, bugüne kadar yapmış olduğum bağışlarda sonuna kadar helal olsun ve bu bağışı yaptığım için de çok huzurluyum yapılan bağışların ordunun silah alım gücünde kullandığını bilmek çok güzel ve güven verici.
Beni yalnız bırakmayan sizlere, ilginize, sevgi ve saygınıza sonsuz teşekkürler ediyorum” diyen Nedret ULUÇ hanımefendiye biz de Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
kadriye-unal.jpg
KADRİYE ÜNAL 1928’de İstanbul’da doğan Kadriye Hanım, subay bir babanın kızı. Rahmetli dede ve ağabeyi de subay olan Kadriye hanım “Hayatımız asker ocağında geçti, askere olan sevgim saygım aileden gelir, bu sebepten doğup büyüdüğümüz asker ocağına, Atamızın ebedi başkomutanı olduğu Türk Silahlı Kuvvetlerine katkıda bulunmak benim için en büyük mutluluktur.”
Yaptığım bağışla azda olsa bu kutsal ocağa faydam dokunduysa “ne mutlu bana” diyen Kadriye ÜNAL Hanımefendiye bizde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
kadriye-iclal-serbetcioglu.jpg
KADRİYE İCLAL ŞERBETÇİOĞLU Ben, KADRİYE İCLAL ŞERBETÇİOĞLU, 1927 İZMİR doğumluyum, Devletin çeşitli kurumlarında (Karayolları, Defterdarlık. T.B.M.M.) görev yaptıktan sonra emekliye ayrıldım. Eşimin vefatından sonra memleketim olan İZMİR ilinin BOSTANLI semtine yerleştim.
Çocuğum olmadığı için malvarlığımı hayır kurumlarına bağışlamak istediğimi bir mektupla Başbakanlığa bildirdim ve cevap geldiğinde Karşıyaka Kaymakamı beni yanına aldırdı ve bağış kurumlarıyla ilgili seçenekleri bana sundu bende oturduğum evimi TSKGV’na bağışlamaya karar verdim ve Vakıf yetkilileriyle görüştükten sonra bağışım gerçekleşti.
Bağış yapmamdaki en büyük etken Eniştem olan Merhum (E) Org. Zeki TÜRKMENOĞLU’nun annemin ve eşimin cenazelerine Çelenk göndermesi ve bizlerle çok ilgilenerek başsağlığı dilemesiydi. Ben de o yıllarda “ bir fırsatım olsa da Silahlı Kuvvetlere yardım etsem ” diye dua etmiştim. Bu duam kabul olduğu için çok huzurluyum.
“Bu bağışı yaptığım için çok mutlu ve gururluyum yaptığım bağıştan elde edilen gelirlerin son kuruşuna kadar en iyi yerlerde kullanıldığını faaliyet kitaplarınızdan ve dergilerinizden okuyorum” diyen Kadriye İCLAL ŞERBETÇİOĞLU Hanımefendiye bizde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.
nilufer-cankaya.jpg
Nilüfer ÇANKAYA ERGENEKON Ben, Nilüfer ÇANKAYA ERGENEKON İZMİR doğumluyum, emekliyim ve İZMİR/KARŞIYAKA ilçesinde oturmaktayım. Özellikle rahmetli olan annem ve babamın ruhları için Bağış yapma kararını aldıktan sonra çeşitli kurumlarla ilgili araştırma yaptım ve TSKGV’ na bağış yapma kararı aldım.
Vakıf yetkilileriyle görüştüm bana Vakıf hakkında ve bağış şekilleriyle ilgili bilgi verildi. Bunun sonucunda İZMİR/KARŞIYAKA’daki oturduğum evim ile BALIKESİR/AYVALIK ilçesindeki yazlığımı bağışladım.
Bu yüzden kendimi çok huzurlu hissediyorum. Yaptığım bağış sonucu elde edilen gelirlerin nerelerde kullanıldığını dergilerinizden okudum ve bana ayrıca gurur verdi.
“Geriye kalan malvarlığımı da Vakfınıza bağışlamayı düşünüyor ve dünya döndükçe Türk Silahlı Kuvvetlerinin böyle güçlü ve modern olmasını diliyorum” diyen Nilüfer ÇANKAYA ERGENEKON Hanımefendiye bizde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı olarak teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.

http://www.tskgv.org.tr/tskgv/?page_id=916