Amerika’nın İyi Çocukları

Gök Yeleli Bozkurt

New member
Katılım
29 Nis 2008
Mesajlar
1,947
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Konum
Bozkurtlardan Birine Sorun
Şimdilerin Hürgenerali Büyükanıt, Şemdinli olaylarında gözaltına alınan iki astsubay için “iyi çocuklardır” tabirini kullanmıştı.

Kendilerini 2. Cumhuriyetçi olarak tanımlayan, Üniter Devleti sonlandıracak sürece hizmet eden takımda bunu dillerine dolamıştı.

Amerikan menfaatine karşı çıktıkları içindir ki TSK’ne büyük saldırı var. Esir alınan siyaset gibi isteniyor ki askerde sesini kessin. Emir erine dönüşsün.

Susurluk, Şemdinli ve şimdi de Ümraniye Soruşturması bu kapsamdadır.

Hiç kimse Susurluk farklı demesin. Susurlukta uyutulmuştuk, Şemdinli’de uyandık. ABD’nin, CIA marifeti ile ülkelerden topladığı, özel uçaklarında işkence ettiği insanlara hukuka uygun mu davranılıyor? Susurluk’ta ABD’den habersiz Öcalan yakalanmak istenmiştir.

Milletin zihnine, kendini devlet yanlısı gibi gösteren güçlerin bunu kendi menfaatlerine kullandığı anlatıldı aylarca.

Suça bulaşmış olanların temizlenmesi ayrıdır, bunu düzenek haline getirip aziz yurdu sevenleri köşeye sıkıştırmak ayrıdır.

Hukuk devleti olması, insan haklarına uygun davranılması ve üzerine bol ketçaplı demokrasi dökmekle bu işler olmuyor. Avrupa ve Amerikan hardalı işi bozuyor.

Susurluk, Şemdinli ve Ümraniye’de ABD’ne kafa tutanların cezalandırılması vardır.

Bu manada düşünülürse, “Kıbrıs Barış Harekâtı” da Washington’a rağmen yapılmıştır.

O hareketten sonra Erbakan ve Ecevit’in üzerine kırmızıçizgi çekilmiştir. 57. Hükümet işte onun için düşürülmüştür.

Erbakan bunun için başbakan olamamıştır. DSP - MHP’ne rağmen Amerika’nın Irak’ı işgal etmesine ve KKTC’den vazgeçilmesine imkân yoktur.

Genelkurmay başkanlığına aylar kalmış Büyükanıt’ı, PKK’nın itiraflarından oluşmuş iddianame ile yargılamaya kalkan Savcı Ferhat Sarıkaya’nın bugün ABD’de cemaatin şefkatli kollarında olduğu duyumu alınmaktadır.

TSK’ni geriletmek, onlara sonsuz güven duyan Türk Milletini “asker de teröristmiş meğer” noktasına çekerek psikolojik olarak çökertme planlarının içinde yer alan, “Amerika’nın İyi Çocukları” her yerde.

Gazete köşesinde, siyasetin içinde, sahte dindarların kucağında.

Kendilerine 2. Cumhuriyetçi diyen bu kesime, bundan böyle “Amerika’nın İyi Çocukları” diyeceğim.

Yakıştı değil mi?


Bir Nolu İyi Çocuk

İlk sıramızda Fehmi Koru var. Kendisine göre, AKP kapatılmayınca, Türkiye yeni bir Türkiye olmaya başladı. Nasıl bir şeyse Türk halkı bir ay içinde kanaat değişimi yaşamış. Travma falan mı yaşadılar, ne oldu? Nasıl oluyor bu diye düşünmede dur.

Halk öyle bir kanaat değişimine uğramış ki, AKP’ni %50 lere fırlatmış. Ne güzel. Şaban Dişli, Deniz Feneri falan hak getire. Halk galiba “Ramazandır yesin benim dindar partim” diyor. Başka bir izahını bulamadım ve kanaat değişiminin içini dolduramadım.

AKP’nin Anayasa Mahkemesinden tescilli “Laiklik karşıtı Fillerin Odağı Olma” suçuna rağmen kapatılmaması, “Ilımlı İslâmcıların” ağzının suyunu akıtmış besbelli. Laiklik karşıtlığı, hatta odağı olmak suç olsaydı Anayasa Mahkemesi AKP’ni kapatırdı demeye getiriyor bu zevat. O dört üyenin kulakları bundan sonra epey bir çınlayacaktır.

Yani diyor ki: “Bundan sonra AKP ne yaparsa yeridir.” Dilim varmıyor fakat “Üniter yapı” falan hak getire diyor.

Koru muhalefet liderlerini de tehdit ediyor. “AKP’nin güdümüne girmezseniz, siyaset dışı kalırsınız” diyor. CHP’liler bile “Tayyib Erdoğan’a güveniyormuş. Bu kadar da atılmaz ki dedirtiyor anlayacağınız. Sonra can dostu, Gül’ü yüceltmeye geliyor sıra.

“Türkiye’nin Cumhurbaşkanı” olmuş artık. Öyle ise Çankaya’ya bir ön önce yerleşmelidir kendisi.

“Yeni Türkiye” muhtemeldir ki, Atatürk Cumhuriyetinin sonu Fehmi Koru’ya göre.

Yeni Türkiye herkesi değişime zorluyormuş ve bu işin şakası yokmuş. Türk Milletinin, devletinden vazgeçmeyeceğini de Bay Korugil anlayacaktır. ( Hiç Şakası Yok- F.Koru – 4.9.2008)

Bay Fehmi Koru’nun kuyruğu, Deniz Feneri yolsuzluğunda çıkarsa hiç şaşmamak gerekir. Bedavaya iyi çocuk olunmuyor.


İki Nolu İyi Çocuk

Hasan Cemal Erivan’dan yazmış. Yazının başlığı “Gelin Önce Birbirimizin Acılarına Saygı Gösterelim.” Ne diyor? Tamam, biz de sizi arkanızdan vurduk, sizleri katlettik ama gelin önce ölenlerimiz için saygılı olalım.

Ermeniler Osmanlı devletinde önemli görevlere gelerek, gazetesini çıkararak her türlü özgürlüğe sahip bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlardı.

1. Dünya Savaşıyla birlikte, Fransa, Rusya ve İngiltere’nin kışkırtması ile cephe gerisinden hem Osmanlı askerine hem de sivil halka saldırmaya başladılar.

Bunun üzerine Osmanlı Hükümeti, bir takım Ermenileri yine Osmanlı sınırı içinde Suriye’ye iaşe bedellerini de vererek nakletti. Bu nakil sırasında, G.Doğu’da Kürt şakilerin saldırısına uğradılar.

Buna yolda hastalık, kış şartları da eklendi. Osmanlı Devleti cephe gerisini emniyete almak için yaptığı bu hareket bugün soykırım olarak karşımıza çıkıyor. Devlet ülkesinin bütünlüğünü korumamalıydı birilerin göre. Batı bugün “ Sözde Soykırım” ve “Sözde Kürdistan” kartı üzerinden hedefe ulaşmaya çalışıyor.

Hasan Cemal dayısının “kökler kaybolmaz oğlum” deyişini yazmış. Kökler kaybolmaz, fakat bu ülkeye de bir tane “Çerkez Ethem” yetmeli hatırlatmasını yaparak elbette.

1915’de Ermeniler Anadolu’dan koparıldıkları için içlerinde ki acı hiç dinmemiş. Türklerinde dinmedi. Bu ülkede Ermenileri vezirliğe kadar yükseltmiş, zenginleştirmiş Türkleri, Batının taşeronluğuna soyunarak sırtlarından vurdular.

Rus General’in anılarını herkes bilir. Erzurum’da açılan büyük çukurların başında bekleyen Ermeni komitacı, kesilmiş Türklerle dolu çukura bakarak arkadaşlarına sesleniyormuş:

“Beş tane daha Türk kestiniz mi burası tamam”
diye. Sonra, can çekişen Türklerin üzeri toprakla örtülüyormuş.

Türkleri koyun boğazlar gibi, çoluk çocuk demeden katleden canilere saygıyı Hasan Cemal gibi, ABD’nin iyi çocukları göstersin, daha olmadı ellerini sıksınlar. Zaten öylede yapıyorlar.

Gül Erivan’a gittiğinde anıta çelenk bıraksın demiştik. Bunu Hasan Cemal yapmış.

Kendi köklerine sımsıkı tutunarak, Türklerin köklerini kesmeye uğraşan “Ne Mutlu Türküm Diyene” söyleminden nasibini alamamış herkese nefretle.( Hasan Cemal- Gelin önce birbirimizin acılarına saygı gösterelim – 6 Eylül 2008)


Amerika’nın iyi çocukları bu kadar değil. Onlardan çok var. Sırası geldikçe “Amerika’nın İyi Çocukları” başlığı altında anlatmaya devam edeceğim.

Zehirli sarmaşıklar gibi bir yandan gövdemizi sarıyorlar, öbür yandan “Yeni Türkiye ve birbirimizi anlamaktan” söz ediyorlar.

Zehirli sarmaşıklar ve ayrık otları tek tek ayıklanacaktır, hiç kuşkuları olmasın.

Bu ülkede ya yaşamasını öğrenecekler, ya da yaşayanlara saygılı olmayı.
N.Kavcar
 
Üst