Adı :Taraf Gazetesi ( Lakin kimden taraf?)

Volkan

-Otağ Hanı-
Adı: Taraf Gazetesi.
Tirajı yani net satışı 30 binin altında.
Ne yeterli bir muhabir kadrosu ne de iyi bir editör ekibi var.
Gazetede haber zenginliği olmadığı gibi yorum çeşitliliği de yok!
Dahası, renksiz ve kişiliksiz!
Kime sorarsanız Taraf’ı şu sözcüklerle tarif eder:
- “Misyonu ve hatta varlık nedeni TSK’ya muhalefet etmektir.”
Öyle ise sormak lazım, bu gazetenin ardında kim var?
Bazıları dış istihbarat birimleri derken, bazıları dini guruplar karşılığını veriyor.
AKP ile özdeşleştirenler de yok değil.
Efendim ardında illa birileri mi olmalı demeyin, olmalı, zira Taraf Gazetesi’nin her ay en az 150 -200 milyar sübvanse edilmeye ihtiyacı var. Bu katkı olmazsa, gazetenin çıkması mümkün değil.
Hatırlayın bir ara o maddi destek geri çekilmiş ve Taraf’ın baronu Ahmet Altan iki gözü iki çeşme kapanıyoruz diye ağıt yakmıştı.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un bir süre önce iktidara verdiği; “Herkes nerede durduğunu net olarak ortaya koymalı” ültimatomu sonrasında Taraf Gazetesi kısa bir süre nakit krizine girdi ve kapanmayla yüz yüze geldi.
Derken yine esrarengiz bir el uzandı ve Taraf tekrar kurtarıldı yani para akışına devam edildi.
Benim anlayamadığım husus, Genelkurmay gibi bizim kültürümüzde devletin gerçek merkezi olarak algılanan bir yapının Taraf Gazetesi gibi basit bir organizasyonla mücadelede zorlanmasıdır!
Evet gerçekten anlayamıyorum, Taraf Gazetesi bütün o haberleri nereden ve nasıl alıyor?
Dünyanın 5. büyük ordusu diye övünen bir yapı, aylardır bu taşeron mevkuteye neden engel olamıyor?
Efendim işin içinde dış istihbarat birimleri var, mazereti geçerli olamaz!
Koca bir ordu o istihbarat kurumlarına bu kadar mı açıktır?
Yoksa sorun dış istihbarat değil de, içerdeki sızmalar mıdır?
Öyle ise bu da handikap değil mi?
Yoksa bunların hiçbiri değil de iç hesaplaşma mıdır?
Kimse kusura bakmasın böyle bir tabloda insanın aklına her şey geliyor!
Gelmemesi için bu işin derhal aydınlatılması gerekiyor!
Aradan aylar geçmesine rağmen bu noktada zerre bir mesafe alınamamıştır!
Yönetenleri farkında mıdır bilmiyorum ama TSK son dönemde acaip bir imaj erozyonundadır!
Bizim gibi devlet-i ebed müddet bağlamında TSK üzerinde titreyenler bile son gelişmelerden sonra kuşku içindedir!
Yapılması gereken, TSK’nın bu işi anlayacağımız şekilde açıklamasıdır.
TSK, şayet mevcut tutumu ile darbelerden ve darbecilerden arınma sürecinde ise bunu da gizlememeli, net olarak ortaya koymalıdır. Böyle bir şeyi emin olun ayakta alkışlarız. Bizim sevdiğimiz ordu, darbeyi düşünmeyen ve kaygısı sadece vatan’ın bölünmesi olan ordudur.

not:alıntıdır.

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
Cevap: Adı :Taraf Gazetesi ( Lakin kimden taraf?)

Taraf; Ermeni ve Kürtlerle ilişkileri Türklerden daha iyi. Yazarlarının her yazısı yada yaptıkları haberler ermenilerin agosunda yada kürtlerin kurdshow'unda her zaman işleniyor. Zaten başındada Ahmet Altan denen hain var. Dünya Türk düşmanı olduğundan herkesin bu pisliklere yardım etmesi normal.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

İç ve dış kaynaklar tarafından sağlanan yalan yanlış bilgi ve belgelerle TSK'yı yıpratmaya çalışan gariban mahluklardır.Bilmedikleri şey ise Türk milletinin evlatlarını gönderdiği ordusuna olan sevgisi ve bağlılığıdır.TTK

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Bence gayet iyi biliyorlar. TSK'nın manevi olarak en üst düzeyde varolduklarını bildikleri için akılları fikirleri TSK'da. TSK yıkılırsa artık hiçbir kale kalmaz.