Ülkemizde Satılan Yahudi Ürünleri...

GÖK-TÜRK

New member
NOT:Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki bu konu uygun yere mi açıldı,forumla alakalı mı,ilgili mi ve gerekli mi tam bilmiyorum ama İsrail in yaptığı son katliamdan sonra bunu gerekli gördüm.Eğer uygun değilse kaldırılabilir.Saygılarımla....

TEMİZLİK MALZEMELERİ

Ariel (Sharon'un Kendi firması)
Alo
Omo
Persil
Vim
Ace
Rinso
Alfa
Mintax

OTOMOTİV

Renault
Man
Mercedes
Magirus
Ford
Fiat
BMC
Dodge
Chrysler
Skoda
Goodyear
Pirelli
Uniycral
Mitsubishi
Peugeot

BEYAZ EŞYA

Arçelik
Hoover
AEG
Singer
Evsan
Özaltýn
Philips
Elektrolux
Profilo
National
Noromende
Beko
Grundig
Intel
IBM
Nokia
CNN
Motorola

SABUN

Hacı Şakir
Lüks
Puro
ELEKTRİK AMPULU
General Elektrik
Edison
Philips

GÜZELLİK VE BAKIM ÜRÜNLERİ

Loreal
Cover Gril
Herbal Essences
Lasting Color
Loving Care
Max Factor
Miss Clariol
Olay
Secret

DİĞER MUHTELİF ÜRÜNLER

Adam
Bonus
Boss Hugo Boss
Old Spice
AOL internet
ICQ (bildiğimiz chat programı)
Hema
DKNY
LEWIS
Liby's
National Geographical
Fox TV Network
Galbani
Langrome Paris
Kate Spade
Aramis
Philips Morris
Migors
HSBC
CNBC
Calvin Klein
Kiwi
Lion
Area
Polo
Vhichy
Helena Rubinstein
Sara Lee
Perrier
Cacharel
Walt Disney
Disneyland
Euro Disney
Tekfen
BOYA
OBS
Dyo
Sadolin

ŞAMPUAN

Pantene
Recioce
Blendax

İÇKİ

Efes Pilsen
Tuborg
Lown Broau

İPLİK

Polyen
Sasa
Sifaş

DİŞ MACUNU

İpana
Colgate (gelirinin yarısını bağışlıyor)

ÇOCUK VE KADIN BEZİ

Orkid
Allways
Prima

LİKİT GAZLAR

Ankara Gaz
Aygaz
Bursagaz
Mobilgaz
İpragaz

AKARYAKIT

BP
Shell

MEŞRUBAT

Coca-Cola (mayıs ayı gelirini İsrail'e bağışladı)
Fanta
Pepsi
7 Gün
Elvan
Turkuaz
Fruko
Sprite

GIDA

Vita
Sana
Turyaş
Ufa
Panda
Pringles
Danone
Nestle
Nescafe
Nesquick
Milkybar
Kitkat
Jacobs
Mc Donalds (Azarbeycandaki müslüman kardeşler protesto etti ve oradaki şubeler kapatıldı)
Maggi

SİGARA

Marlbora
Camel
Parlement
Motecarlo

CAM EŞYA

İzocam

DİŞ FIRÇASI

Banat

TRAŞ KREMİ

Gibbs

KUMAŞ

Vakko
Bossa

İLAÇ

Hoechst
Bayer
Sandoz
Roche
Pfizer
Saned

"Mü'minler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar." (Hadis)

Gerisi bizlere kalmış...

DOĞUKAN

New member
Cevap: Ülkemizde Satılan Yahudi Ürünleri...

kardeş haklısında yıllardır bu mallardan bazılarının boykot edilmesi için defalarca eylem planları hazırlandı ama maalesef hepimizin evinde saydığın markaların ürünlerinden enaz birkaç tanesi mevcut..!! (şuda bir gerçek, yukarıdaki envanterlerin altında made in israel yazanına rastlamadım, ama ortaklığı sözkonusuysa onu bilmiyorum.) Herbişeyimiz satıldığı için Türk Malı zaten kalmadı..!

Depresif Hayalet

New member

Otomotiv sektörüne Dacia'yı da ekleyeyim,Renault grubuna dahil oldu(Renault Yahudi şirketi
ise..,bilgim yok).Peki ama ne yapmalıyız?!Çikolata,meşrubat ve tütün ürünleri gibi keyfe keder markaları tüketmeyelim ama diğerlerini ne yapacağız,yerine eşdeğer ne koyabiliriz?!TSE piyasadan rastgele 10 markanın sabunlarını topluyor ve 8 tanesinin temizleyici etkisi olmadığını tespit ediyor,hangi markalar mı,açıklanmıyor...TSE belgeli üretim yapıyorsunuz diyelim,kalite kontrolünü nasıl yaptıracağınızı açıklamaya çalışayım;önce TSE kurumuna gider ve ürününüzün hangi ölçülere göre üretileceğini anlatan ayrıntılı bir kitapçığı vardır,onu alırsınız.Ürün elde edildiğinde hangi özellikleri taşıması gerektiği filan...herşey yazar içinde.Sonra imalathanenize gider ve üretime başlarsınız.Yaşasın ilk ürün elimizde,bunu TSE kurumuna götürür ve test ettirirsiniz (büyük ihtimalle ürün kalitelidir,neyi nasıl yapmanız gerrektiğini öğrettiler ya!)daha sonra TSE belgenizi alırısınız.Şimdi sıra seri üretime geldi...Bulabildiğiniz en ucuz malzemeyle üretim devam eder fakat aslında malınız "tapon" olmaktan öteye geçmez,olsun TSE belgeniz 1 yıl geçerli!Kontrol dönemi geldiğinde kitaba göre üretilmiş örnekleri kuruma götürürsünüz ve belgeniz yenilenir.Bunlara iki kez şahit oldum,birinde standartların üzerinde üretim yapılmıştı,bravo bize!Ağır sanayiden örnek vereyim,büyük bir iş ihale edilir,çeşitli iş kollarını ilgilendiren projede kalite kontrol birimini hangi sıraya koyarsınız;ben söyleyeyim,iş veren kurumun hemen altına değil de taşeron firmaların altına...yani adamlar sizin amiriniz pozisyonundadır,"kardeşim falanca noktada tamir var ve yapmak zorundasın dediğinizde fırça yersiniz!(inadım inat ayrı,işveren kurumun kontrolörüne haber vereyim,onunla konuşun derdim)Yani sonuçta yüz-göz gider işler.Tamiri denetleyecek ekip rüşvet yer mi bilinmez(!).Ultrasound cihazının kalibre edilmesi gerekir,Alman mühendise dersiniz ki "uçağımı kaçırabilirim,cihaz zaten eski,hemen bir belge yazıp verseniz!".Adam cevap bile vermeden başını iki yana sallar.Düşünün,elin Almanı sizin ülkenizde kullanılacak kontrol cihazına bile ok vermiyor,kendisine saygısı var,insan olarak sorumluluğunun bilincinde!
1.5 yıl süreyle günde 17 saat çalıştığım bir işten bahsediyorum,susmamı ima eden bir telefon bile almıştım.Şimdi Yahudilere mi kızmam gerekiyor kendimize mi?!Bizi aldatanlar kimse onlara kızarım!Malzemeden çalan kimse onlara kızarım!Kalite kontrol yönetmeliğini gelişi güzel hazırlayıp daha baştan 1-0 yenik sahaya çıkmamızı sağlayan kimse onlara kızarım!"İş yapıyormuş" gibi yapanlara kızarım!Kısacası "elinden geleni ardına koyana" kızarım!

Kızmak,boykot etmek kolay da,bir de çalışmayı göze alabilsek!

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör

Arkadaşlar bu ürünleri boykot etmenin bence "bizlere" hiç bir yararı, veya yahudilere hiç bir zararı olmaz.Zaten dünya "globalleşme" sürecini bitirmiş. Bugün bindiğiniz araba,yediğiniz çikolata,içtiğiniz meşrubat dolaylı yollardan "bizim" dışımızdaki sermayeye kapitali gidiyor.Bunları protesto ederek sadece günlük alışılmış ihtiyaçlarınızı bırakırsınız. Bunun sonucundada yahudilerin ne kadar para kaybına maruz kaldığı tartışılır.

Biz "Türkler" her zaman kendi soydaşımızdan önce din kardeşimizi düşündük.Kendi evimizden önce "komşunun" evini düşündük.Anadolu Türklüğü aç bitaf halde iken arabistan savunması için milyonlarca altın akıttık.Sonuçlarını hepimiz görüyoruz.Hümanizm dünyada belkide en yoğun bizler üzerinde tesirini gösteriyor.Akabinde de, savaşmayı yasaklayan budistlerden farkımız olmuyor.Tebalarımızın biz Türk'lere bıraktıkları acıve gergef hatırarını görememek "at gözlüğüyle" akraba olmaktan farksızdır...

Sonuç olarak, globalleşmenin önüne kimse geçemez, taki yukarıda yazılan her kalemleri biz Türkler olarak kendi bünye ve imkanlarımızda meydana getirirsek işte ozaman yerli malı kullanırız ve paramız dış sermayeye gitmez. Biz bunu başardıktan sonra, zaten Turan için hiç bir engel kalmaz,kısacası ütopik bir sürrealizmden bahsediyoruz:)

TTK