Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti > Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı
Cevaplar
2
Sonraki Konu
sonraki Konu
Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
574
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 13-11-2008, 08:51 AM   #1
DEMİR
Beğ Yönetici

DEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:12

Ettiği Teşekkür: 1160
289 Mesajına 809 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
DEMİR is on a distinguished road
Exclamation Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı

Atatürk olmasaydı Hz. Muhammed'in mezarı yıkılır mıydı? AK Partili eski vekil Yalçıntaş'ın iddiası tartışılıyor.
Atatürk'ün Peygamberimiz Hz. Muhammed'in mezarını yıkılmaktan son anda kurtardığı iddia ediliyor. Atatürk, Vehhabiler'e sert bir nota vererek yıkımı durdurmuş.

Bu iddianın sahibi ise AK Parti Eski Milletvekili Prof Dr. Nevzat Yalçıntaş. Atatürk'ün tartışıldığı Genç Bakış programında konuşan Yalçıntaş'a göre nota Dışişleri arşivinde mevcut.

Prof. Dr. Yalçıntaş şunları konuyla ilgili söyledi:

"...Vahabilik'te mezar ziyareti günah sayıldığı için Suudiler bütün mezarları yıkmaya başlamışlar. Sıra Hz. Muhammed'in mezarına gelmiş. Ülkedekiler Mustafa Kemal Atatürk'ten yardım istemişler. Atatürk bu olayı duyunca tüm manevi duyguları kabarmış ve Suudi Kralı'na Hz. Muhammed'in değil mezarına, türbesinin bir taşına dahi dokunulursa bedelinin çok ağır olacağını bildiren nota niteliğinde bir yazı göndermiştir. Bu vesika Dışişleri arşivlerinde mevcut ama yıllardır açıklanmıyor. Oysa ki Türk halkının Büyük Kurtarcısı'nı her yönüyle tanıma hakkı var."

kaynak: internethaber
DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-11-2008, 10:07 AM   #2
BURLAHATUN*
Yasaklı Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:1641

Ettiği Teşekkür: 7763
3188 Mesajına 6197 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
SİYASET, ŞİİR, TARİH,
Extra:
BURLAHATUN is on a distinguished road

]"Din insanların gıdasıdır.Dinsiz adam boş bir eve benzer.Dinlerin en sonuncusu en mükemmel olanıdır.
İslam dini hepsinden üstündür.H.Z Muhammed (sav) ise hak peygamberidir.Onun peygamberliğinin en kuvvetli delili ise Bedir Savaşıdır.Bu savaşı kazanmak fani insanların işi değildir.
Milletimiz din ve dil gibi iki fazilete maliktir.Bu faziletleri hiç bir kuvvet milletimizin kalp ve vicdanından çekip alamamıştır ve alamaz da.
Benim en çok sevdiğm sure Yasin suresidr onu sık sık okurum.İlahi öğütler Kur'an'ın içindedir,hz. Peygamber'in
sözlerinde ve hareketlerindedir.Biz Kur'an'ı duvara asmışız ancak tören olarak okuyoruz.Vaazlarda da,din derslerinde de
mukabelelerde de,ölülerin ruhları içinde onu hep musiki ile duygulanmak için okuyoruz.Aklımızla anlayıp davranış geliştirmek
için ise başkalarının bize anlattıklarına bağlanıyoruz.Çok yazık.

İslam dinine bağlı olmaktan gurur duyuyorum."

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ne yazıkki ATATÜRK'ün dine verdiği gerçek değer tam olarak anlaşılamamıştır.Dinsizliği marifet gören ya da Arap zihniyetiyle islamı algılayan yobaz kesimlerin çabalarıyla...ATATÜRK'ü anlayanlar ise zaten bu gerçekleri senelerdir anlatmaya çalışıyorlar.Anıtkabir e gidenler oradaki müzede ATA'ya ait secadeyi ve evlatlığı ÜLKÜ'ye hediye ettiği KUR'AN-I KERİM'i görmüşlerdir ....ATATÜRK dinimizi kullanmak isteyen din tacirlerine karşıydı islam dinine değil...Paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!
BURLAHATUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-11-2008, 11:36 AM   #3
ÇAĞATAY
Dost Üyeler

ÇAĞATAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Bulunduğu yer: "ADRİYATİK'DEN ÇİN SEDDİNE SAVAŞ NEREDE İSE ORADAYIM"
Konular:
Uye No:40

Ettiği Teşekkür: 1395
337 Mesajına 655 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
DAĞLAR
Extra:
ÇAĞATAY is on a distinguished road

DEMİR Beğ; gerçekten çok anlamlı bir konuya değinmişsiniz; ben bu olaya kalben katılıyorum.

Elimde (İnternette o kadar aradım ama bulamadım); Osmanlı vaka-i nuvuslarından (yaşadığı dönemim tarihini yazan görevli) Ahmet Cevdet Paşa'nın 6 ciltlik Tarih-i Cevdet'i bulunmaktadır.

Cevdet Paşa; Vehhabilerin Peygamberimizin mezarını yıkmayı 1744'lerde kafalarına koyduklarını, peygamberimizin ana ve babasından tutun da tüm akrabalarının ve eşlerinin mezarlarını (buna bazı sahabeler de dahildir) yıktıklarını belitmektedir.

Sefil, rezil ve ahlaksız Arap Suudilerin Atatürk zamanında da böyle bir olaya giriştikleri kuvvetle muhtemeldir. Atatürk'ün de karşı çıktığı da tartışılamaz bir gerçektir.

Paylaşım için terkar teşekkürler.

"Bütün mecâzî aşklarım,

gerçek olan aşk'a kurban edilsin !..."
ÇAĞATAY isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 574 kez görüntülenmiş. Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız Atatürk Olmasaydı Hz. Muhammed'in Kabri Yıkılacaktı tıklayınız