Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti > 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım
Cevaplar
20
Sonraki Konu
sonraki Konu
KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
5148
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 17-07-2008, 11:21 PM   #1
Mehmetcik
Yeni Üye

Mehmetcik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:1019

Ettiği Teşekkür: 1230
36 Mesajına 109 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Mehmetcik is on a distinguished road
Standart KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım

KKTC’NİN CUMHURBAŞKANI TALAT’I TANIYALIM 15.07.2008 Gelin, biraz gerilere gidelim. ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'ın (Bu günkü KKTC’NİN CUMHURBAŞKANI) söylediklerine bir göz atalım:
Kişiler değişebilir ama bizlerin de görevleri var. Herkes, her kesimin çok dikkatli olmalıdır.
"Türkiye, bazı gericilerin anavatanı olabilir, benim anavatanım değil." (19 Aralık 1997-Kıbrıs Gazetesi)
"Türkiye'nin bizi kurtardığını sö[email protected], ancak burada yeterinden fazla kalmıştır. Denktaş, Kıbrıs Türklerinin değil, Türkiye'nin stratejik çıkarlarını korumaktadır." (25 Eylül 2001-İngiliz The Guardian)
"Denktaş, egemenlik gibi bir konuya takılıp kalmıştır. CTP olarak artık böyle saçma konularla vakit geçirilmesine izin vermeyeceğiz." (19 Mayıs 2002-Yeni Düzen Gazetesi)
Türkiye'nin Kıbrıs'taki varlığı uluslararası hukuka aykırıdır." (19 Eylül 2003-Vatan Gazetesi)
"Eylemlerimizde AB fonlarını kullandık. Fullbright, British Council ve AB fonlarını kullanarak, çeşitli etkinlikler, seminerler ve konferanslar düzenledik. Genç kadınlar motive edildi. ABD'de Fullbright fonları ile 20 Türk, 20 Rum kadını eğittik. Bu kadınlar, dönüşte Annan Planı'nı desteklemek için yapılan eylemlerde önemli roller oynadılar." (29 Mayıs 2003-Yeni Düzen Gazetesi)
"Otorite kimse... Senin görevin otoriteyi değiştirmektir. Demokratik yolla, silahlı mücadeleyle, gerilla faaliyetiyle, kavga çıkararak veya seçimle..." (24 Şubat 2003-Yeni Düzen Gazetesi)
"Planımızın ikinci aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Referandumla rejimi ve devleti yıkacağız, meşruiyetini yok edeceğiz. Referandum sonucuna dayanarak anlaşmaya da biz imza koyacağız. Denktaş bizi temsil etmez, Denktaş'la da hesaplaşacağız." (10 Mart 2003-Volkan Gazetesi)
Biraz da CTP'nin Genel Sekreteri Ferdi Sabit Soyer'in şu sözlerine göz atalım:
"Türkiye, artık lütfen bizi kurtarmasın. Bu kurtarılmanın bedelini yeterince ödedik. Kimse tarafından bir daha kurtarılmak istemiyoruz." (31 Mart 2002-Cumhuriyet Gazetesi)
Peki, diğer CTP'liler neler demişler?
Şimdi de onları sıralayalım:
"Lütfen dünyaya KKTC'nin açık bir hapishane olduğunu söyleyin. Bir büyük askeri bölge ve tüm kapıları da kilitli." (CTP Milletvekili adayı Ahmet Barçın-25 Eylül 2001 Guardian Gazetesi)
"Bizi Amerikalılar örgütledi, 30 eğitimci olarak eğitti. Biz de 3.000 kişiyi etkiledik, 10 bin kişiyi harekete geçirdik, 100 bin kişiyi etkiledik." (CTP Üyesi ve Yenidüzen Gazetesi Yazarı Sevgül Uludağ- 15 Temmuz 2002 Yeni Düzen Gazetesi)
"Kıbrıslı Türkler, biraz Türk, biraz Kıbrıslı, biraz Ermeni, Biraz Rum, biraz Venedikli, biraz İngiliz'dir. Çok kültürlü ve kimlikler yumağı insanlardır." (CTP milletvekili adayı Mehmet Çağlar-9 Ekim 2003 Yeni Düzen Gazetesi)
"Yapılacak yeni eylemlerde polis ve askeri zor kullanmaya zorlayacak ve konuyu AB gündemine getirip, Türkiye ve Denktaş'ı zor durumda bırakacağız." (CTP Parti Meclisi Üyesi Tema Irkad'ın eşi Emine Irkad-28 Mart 2003 Volkan Gazetesi)
İsterseniz, bir de diğer "Annan Plancı"ların söylediklerine bakalım:
"Ankara, ne paranı, ne paketini, ne de memurlarını istemiyoruz. Ben, Türkiyeli seçmenlerden oy beklemiyorum. Bize oy vermesinler." (BDH 20 Eylül 2003 Volkan Gazetesi)
"Anlaşılmıştır ki TC Devleti, AB'ye üye olana kadar bizi rehin olarak tutmakta kararlıdır. Aralık seçimleri, referandum sınırlarını da aşmakta, rehinelikten kurtulmak için toplumsal kurtuluş savaşına dönüşmektedir." (DBH 17 Ekim 2003 tarihli Afrika Gazetesi'ndeki köşe yazısı)
Son olarak da KKTC'ye yönelik psikolojik harekatın kilit ismi Costas Carras'ın 20 Ekim 2003 tarihli Volkan Gazetesi'ne yer alan sözlerinden birkaç cümle:
"Seçimleri, Annan Planı konusunda bir referanduma dönüştürün. Denktaş mutlaka götürülmelidir. ABD, AB ve biz, size her türlü desteği vermeye hazırız. Vatandaşlıklar konusunda bize bilgi verin. Dünyayı ayağa kaldıralım."

KKTC’NİN CUMHURBAŞKANI TALAT’I TANIYALIM 15.07.2008 Gelin, biraz gerilere gidelim. ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'ın (Bu günkü KKTC’NİN CUMHURBAŞKANI) söylediklerine bir göz atalım:
Kişiler değişebilir ama bizlerin de görevleri var. Herkes, her kesimin çok dikkatli olmalıdır.
"Türkiye, bazı gericilerin anavatanı olabilir, benim anavatanım değil." (19 Aralık 1997-Kıbrıs Gazetesi)
"Türkiye'nin bizi kurtardığını sö[email protected], ancak burada yeterinden fazla kalmıştır. Denktaş, Kıbrıs Türklerinin değil, Türkiye'nin stratejik çıkarlarını korumaktadır." (25 Eylül 2001-İngiliz The Guardian)
"Denktaş, egemenlik gibi bir konuya takılıp kalmıştır. CTP olarak artık böyle saçma konularla vakit geçirilmesine izin vermeyeceğiz." (19 Mayıs 2002-Yeni Düzen Gazetesi)
Türkiye'nin Kıbrıs'taki varlığı uluslararası hukuka aykırıdır." (19 Eylül 2003-Vatan Gazetesi)
"Eylemlerimizde AB fonlarını kullandık. Fullbright, British Council ve AB fonlarını kullanarak, çeşitli etkinlikler, seminerler ve konferanslar düzenledik. Genç kadınlar motive edildi. ABD'de Fullbright fonları ile 20 Türk, 20 Rum kadını eğittik. Bu kadınlar, dönüşte Annan Planı'nı desteklemek için yapılan eylemlerde önemli roller oynadılar." (29 Mayıs 2003-Yeni Düzen Gazetesi)
"Otorite kimse... Senin görevin otoriteyi değiştirmektir. Demokratik yolla, silahlı mücadeleyle, gerilla faaliyetiyle, kavga çıkararak veya seçimle..." (24 Şubat 2003-Yeni Düzen Gazetesi)
"Planımızın ikinci aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Referandumla rejimi ve devleti yıkacağız, meşruiyetini yok edeceğiz. Referandum sonucuna dayanarak anlaşmaya da biz imza koyacağız. Denktaş bizi temsil etmez, Denktaş'la da hesaplaşacağız." (10 Mart 2003-Volkan Gazetesi)
Biraz da CTP'nin Genel Sekreteri Ferdi Sabit Soyer'in şu sözlerine göz atalım:
"Türkiye, artık lütfen bizi kurtarmasın. Bu kurtarılmanın bedelini yeterince ödedik. Kimse tarafından bir daha kurtarılmak istemiyoruz." (31 Mart 2002-Cumhuriyet Gazetesi)
Peki, diğer CTP'liler neler demişler?
Şimdi de onları sıralayalım:
"Lütfen dünyaya KKTC'nin açık bir hapishane olduğunu söyleyin. Bir büyük askeri bölge ve tüm kapıları da kilitli." (CTP Milletvekili adayı Ahmet Barçın-25 Eylül 2001 Guardian Gazetesi)
"Bizi Amerikalılar örgütledi, 30 eğitimci olarak eğitti. Biz de 3.000 kişiyi etkiledik, 10 bin kişiyi harekete geçirdik, 100 bin kişiyi etkiledik." (CTP Üyesi ve Yenidüzen Gazetesi Yazarı Sevgül Uludağ- 15 Temmuz 2002 Yeni Düzen Gazetesi)
"Kıbrıslı Türkler, biraz Türk, biraz Kıbrıslı, biraz Ermeni, Biraz Rum, biraz Venedikli, biraz İngiliz'dir. Çok kültürlü ve kimlikler yumağı insanlardır." (CTP milletvekili adayı Mehmet Çağlar-9 Ekim 2003 Yeni Düzen Gazetesi)
"Yapılacak yeni eylemlerde polis ve askeri zor kullanmaya zorlayacak ve konuyu AB gündemine getirip, Türkiye ve Denktaş'ı zor durumda bırakacağız." (CTP Parti Meclisi Üyesi Tema Irkad'ın eşi Emine Irkad-28 Mart 2003 Volkan Gazetesi)
İsterseniz, bir de diğer "Annan Plancı"ların söylediklerine bakalım:
"Ankara, ne paranı, ne paketini, ne de memurlarını istemiyoruz. Ben, Türkiyeli seçmenlerden oy beklemiyorum. Bize oy vermesinler." (BDH 20 Eylül 2003 Volkan Gazetesi)
"Anlaşılmıştır ki TC Devleti, AB'ye üye olana kadar bizi rehin olarak tutmakta kararlıdır. Aralık seçimleri, referandum sınırlarını da aşmakta, rehinelikten kurtulmak için toplumsal kurtuluş savaşına dönüşmektedir." (DBH 17 Ekim 2003 tarihli Afrika Gazetesi'ndeki köşe yazısı)
Son olarak da KKTC'ye yönelik psikolojik harekatın kilit ismi Costas Carras'ın 20 Ekim 2003 tarihli Volkan Gazetesi'ne yer alan sözlerinden birkaç cümle:
"Seçimleri, Annan Planı konusunda bir referanduma dönüştürün. Denktaş mutlaka götürülmelidir. ABD, AB ve biz, size her türlü desteği vermeye hazırız. Vatandaşlıklar konusunda bize bilgi verin. Dünyayı ayağa kaldıralım."

TANJU MÜEZZİNOLU

Yeni VOLKAN GAZETESİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün, "Ne mutlu Türküm diyene!'' anlayışına karşı çıkan herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin düşmanıdır ve öyle kalacaktır.

Cesaretin bittiği yerde, Esaret başlar.
Mehmetcik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-07-2008, 02:04 AM   #2
Dr.Yalnızefe
Dost Üyeler

Dr.Yalnızefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:5

Ettiği Teşekkür: 1406
714 Mesajına 1813 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
TÜRK OLMAK
Extra:
Dr.Yalnızefe is on a distinguished road
Exclamation

Ben hala Rauf Denktaş'a takılıp kalmış durumdayım...
Benim gönlümdeki Cumhurbaşkanı hala O'dur ve değişmeyecektir....

Dr.Yalnızefe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-07-2008, 02:07 AM   #3
Dr.Yalnızefe
Dost Üyeler

Bilgiler
Konular:

İlgi Alanları
TÜRK OLMAK
Extra:
Thumbs up

Kimse de tarafsız olmamı beklemesin...

Konuyu Başbuğ Atatürk'ün sözüyle gönlümde bitirmek isterim...

BİTARAF OLAN BERTARAF OLUR!!!!! ( Tarafsız olan yok olur!! )

Ben de hala Denktaş'ın tarafındayım...

Alt 24-07-2008, 02:23 AM   #4
BURLAHATUN*
Yasaklı Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:1641

Ettiği Teşekkür: 7763
3188 Mesajına 6197 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
SİYASET, ŞİİR, TARİH,
Extra:
BURLAHATUN is on a distinguished road

Bu adamın soyu nedir acaba???Çok ilginç birisi...Rumlardan aday seçilseydi, herhalde Talat'tan daha farklı konuşmazdı.Kıbrıs Türkleri için pek uygun olmayan bir başkan...Ben hayatını Kıbrıs davasına adayan RAUF DENKTAŞ gibi bir kahramanın nasıl harcandığını anlayabilmiş değilim.Arkadaşların da dediği gibi ben de tek bir başkan tanıyorum... O da, SAYIN RAUF DENKTAŞ'tır...DENKTAŞ, TÜRK'e yakışan soylu duruşu ve bozkurt cesaretiyle bütün tehlikeleri açıkça ortaya koyuyor.ALLAH ona uzun ömürler versin.İnşallah tekrar Kıbrıs TÜRK Cumhuriyetinin başına gelir.Millet olarak bu devşirmelerden çok çektik ve hala daha çekiyoruz.Kendilerini her kırık milleten hissediyorlar ama bir türlü TÜRK hissedemiyorlar.İngilizlerin ve Rumların işgal süresince çok başarılı olduğu kültürel sonuçlarıyla ortada...TANRI TÜRKÜ VE TÜRK DEVLETLERİNİ KORUSUN!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
BURLAHATUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-07-2008, 02:46 AM   #5
Dr.Yalnızefe
Dost Üyeler

Bilgiler
Konular:

İlgi Alanları
TÜRK OLMAK
Extra:
Angry

Alıntı:
BURLAHATUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu adamın soyu nedir acaba???Çok ilginç birisi...Rumlardan aday seçilseydi, herhalde Talat'tan daha farklı konuşmazdı.Kıbrıs Türkleri için pek uygun olmayan bir başkan...Ben hayatını Kıbrıs davasına adayan RAUF DENKTAŞ gibi bir kahramanın nasıl harcandığını anlayabilmiş değilim.Arkadaşların da dediği gibi ben de tek bir başkan tanıyorum... O da, SAYIN RAUF DENKTAŞ'tır...DENKTAŞ, TÜRK'e yakışan soylu duruşu ve bozkurt cesaretiyle bütün tehlikeleri açıkça ortaya koyuyor.ALLAH ona uzun ömürler versin.İnşallah tekrar Kıbrıs TÜRK Cumhuriyetinin başına gelir.Millet olarak bu devşirmelerden çok çektik ve hala daha çekiyoruz.Kendilerini her kırık milleten hissediyorlar ama bir türlü TÜRK hissedemiyorlar.İngilizlerin ve Rumların işgal süresince çok başarılı olduğu kültürel sonuçlarıyla ortada...TANRI TÜRKÜ VE TÜRK DEVLETLERİNİ KORUSUN!
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Eline, ağzına ve klavyene sağlık...
Tebrikler ve teşekkürler...
Doğrusu da budur....
O adam da bir bozukluk olduğundan benim de şüphem yok...

Alt 21-08-2008, 10:18 PM   #6
Mürüde Sevicer
İyi Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:2390

Ettiği Teşekkür: 705
161 Mesajına 569 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Mürüde Sevicer is on a distinguished road

Tanıma ihtiyacı hissetmem için önce amacına ve yaptığı başarıları takip eder sonra kim olursa olsun var gücümle tanımaya çalışırım.Başarıları ve çizgisi varmı?göremedim.Size sonsuz teşekkürler.
Mürüde Sevicer isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-08-2008, 10:57 PM   #7
GökTürk
Kurucu

GökTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:3

Ettiği Teşekkür: 14716
1758 Mesajına 6308 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
C¤ Türk Devletleri
Extra:
GökTürk is on a distinguished road
GökTürk - MSN üzeri Mesaj gönder GökTürk isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
Mürüde Sevicer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başarıları ve çizgisi varmı?göremedim.
Tabi ki var, Hristofyas’ın çizgi.

+ YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
GökTürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-09-2008, 03:51 PM   #8
Dr.Yalnızefe
Dost Üyeler

Bilgiler
Konular:

İlgi Alanları
TÜRK OLMAK
Extra:
Thumbs up

Alıntı:
KUDAY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tabi ki var, Hristofyas’ın çizgi.

Bu doğru AYAKTA ALKIŞLANIR......

Alt 06-10-2008, 06:47 PM   #9
BURLAHATUN*
Yasaklı Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:1641

Ettiği Teşekkür: 7763
3188 Mesajına 6197 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
SİYASET, ŞİİR, TARİH,
Extra:
BURLAHATUN is on a distinguished road

Alıntı:
Dr.Yalnızefe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Eline, ağzına ve klavyene sağlık...
Tebrikler ve teşekkürler...
Doğrusu da budur....
O adam da bir bozukluk olduğundan benim de şüphem yok...

Sağolun..Ben de size, düşüncelerinizden ve bana yönelik tebriklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.
BURLAHATUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-10-2008, 11:09 PM   #10
Erkal Şekerzade
Yeni Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:2548

Ettiği Teşekkür: 24
2 Mesajına 4 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Erkal Şekerzade is on a distinguished road

Değerli arkadaşlar,

Önemli ve herkes tarafından bilinmesi gereken konular dile getiriyorsunuz.

Ancak anlamakta zorlandığım bir durum var: Kopyalama, alıntılayarak başkalarıyla paylaşma imkanını kapatmışsınız bu ortamda.

Sebep?

Yoksa site kurucuları da çağın hastalığı "reyting merakı" na mı tutuldu.

Yapmayın, bilgi paylaşıldıkça değerlenir.

Halkımızı konular, kişiler hakkında bilgilendiremezsek yalnızca "Tengri Türk'ü korusun, yüceltsin" temennimizle vahim akibetimizi bekler gibi bekler dururuz.

Sevgiler, selamlar..

Erkal Şekerzade

LİNK SİLİNMİŞTİR Link vermek yasak sadece yönetim izini ile verilebilinir

Konu GökTürk tarafından (13-10-2008 Saat 11:57 PM ) değiştirilmiştir..
Erkal Şekerzade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 5148 kez görüntülenmiş. KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız KKTC’nin Cumhurbaşkanı Talat’ı Tanıyalım tıklayınız