Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güncel Köşe Yazıları > Alihan Pehlivan
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Bir Skandal Daha Mı ?
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Bir Skandal Daha Mı ? Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
223
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 13-09-2012, 11:08 AM   #1
Alihan Pehlivan
Onursal Üye

Alihan Pehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:23354

Ettiği Teşekkür: 0
404 Mesajına 787 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Alihan Pehlivan is on a distinguished road
Standart Bir Skandal Daha Mı ?

Bir Skandal Daha Mı ?

Doktor Savaş Özyiğit’in direktörlüğünü yürüttüğü Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi son yıllarda sürekli skandallarla anılan bir merkez haline geldi. Doktor Özyiğit’in Tüp bebek tüzüğüne aykırı işler yaptığını basından bir kaç kez okumuştum. Tabipler Birliği bu konuda bir önlem ya da yasal süreç başlattı mı bilmiyorum ama hatırladığım kadarıyla bol belgeli haberler yapılmıştı Kıbrıs Tüp Bebek merkezi aleyhine. Konuyu başka meslektaşlar takip ettiğinden sadece izlemekle yetindim. Hergün onlarca okurumdan mesajlar ve tebrik notları alıyorum. Bu beni sevindirdiği kadar daha sorumluluk sahibi de yapıyor, çünkü izlendiğimi, okur tarafından sıkıca takip edildiğimi fark ediyorum. Bir okurum son derece önemli bir mektup gönderdi bana. Savaş Özyiğit ile ilgili hiçte göz ardı edilemeyecek önemli bir iddia var ortada.

Bana ulaştırılan mektup da Doktor Savaş Özyiğit’in yanında Anestezi uzmanı olarak görev yapan Doktor Eray Deliceırmak’ın Hepatit C hastası olduğu iddia ediliyor. Son derece önemli ve sıkıntılı bir durum, eğer iddialar doğruysa. Mektup da “yazılarınızı korkusuzca yazmanız bir okurları da hayatı düzenleme noktasında cesaretlendiriyor. Kıbrıs Tüp bebek merkezi bugüne kadar hep kötü olaylarla anılmış ve vatandaşı hüsrana uğratmış bir tedavi merkezi. Anestezi uzmanı Dr Eray Deliceırmak’ta orada görev yapıyor. Dr. Deliceırmak hepatit C hastası olduğunu biliyorum. 2008 yılları CTP hükümeti döneminde bu ortaya çıkmış ve dönemin Sağlık Bakanı Eşref Vaiz tarafından bastırılmıştı çok iyi hatırlıyorum. Canımız kimlere emanet Allah aşkına. Bunu bir gündeme getirin lütfen”.

Mektupta başka iddialar da var ama o kısımları kamuoyunu ilgilendiren bir durum değil. Dr Deliceırmak Hepatit C hastası mı? Okurumdan gelen bu iddia doğru mu? Eğer bu iddia doğruysa Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi Direktörü Dr Özyiğit nasıl Hepatit C hastası bir doktoru bünyesinde barındırır? CTP Hükümetinin yasal olmayan birçok olayın üstünü örttüğünü hepimiz biliyoruz. Konuyu çok iyi bilen dönemin Sağlık bakanı Eşref Vaiz’in bakalım bu işe ne diyecek?

Tabipler Birliğine burada önemli görevler düşüyor. Adı sürekli skandallarla anılan Dr Özyiğit ve Hepatit C hastası olduğu iddia edilen Dr. Deliceırmak ile ilgili bir açıklama yapmalı. Başkan Hüdaoğlu umarım bu konuyu gündemine alır ve araştırır. Biz takipçisi olacağız. Ve bu konuda tarafların göndereceği bilgi ve belgeleri de bu köşede yayınlamaya hazır olduğumuzu da bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Hepatit C Nedir?

Hepatit C, karaciğeri etkileyen bulaşıcı ve ciddi bir hastalıktır. Dünyada 170 milyon kişide Hepatit C virüsü bulunmaktadır. Bununla birlikte virüs, bulaştığı herkeste hastalığa sebep olmamakta, bazen kişi yalnızca “taşıyıcı” olarak kalmaktadır. Taşıyıcı olan kişilerin de hastalığı başkalarına bulaştırmamak için özen göstermesi gerekir. Hepatit C Nasıl Bulaşır? Hepatit C’nin bulaşma yollarının başında “kan yolu ile” bulaşma gelir. Bu nedenle özellikle sürekli kan nakline ihtiyaç duyan hemofili ve diyaliz hastaları ile uyuşturucu bağımlıları, tarama yapılmamış kan alıcıları ve gayri meşru cinsel ilişkiye girenler risk altındadır. Hepatit C hastaları, bu virüsü başkalarına da bulaştırmamak için, kan nakli, iğne, şırınga, diş fırçası, traş bıçağı, tırnak makası gibi aletlerin kullanımı vb. ile ilgili dikkatli olmalıdır ve bu aletleri ortak kullanmamalıdır. Ciltteki kesik ve yaralanmalara karşı dikkatli olmalıdır. Hepatit C yiyecek-içeceklerden, yiyecek kaplarından, hapşırmadan vb. bulaşmaz. Cinsel yolla ve anneden çocuğa bulaşma riski olmakla birlikte, buna çok sık rastlanmaz.

Ertuğrul HASİPOĞLU: Dün Gazimağusa ilçe başkanlığına aday olacağınız yönünde çıkan asparagaz haberler yüzünden telefonlarınız kilitlenmiş.

Kemal DÜRÜST: Dün gazetelerde Lefke 16 Ağustos stadının resmi vardı. O stad orada olduğu sürece o bölge halkı sizi hatırlamaya devam edecektir.

Ahmet ÇALUDA: Sizin bakanlık işi yalan oldu galiba. Neyse siz zaferin tatını çıkartmaya devam edin.

Mehmet TANCER: Güzelyurt’ta verilen Zafer Yemeğine davet edilmemişsiniz. Oysa biz sizi zaferin bir parcası olarak görüyorduk.

Mutlu ATASAYAN: Şu çiçek işini iyi düşündünüz ama o konuda da bazı bilmedikleriniz var. Bir ara ararsanız size anlatırım.

Eşref VAİZ: Çılgın olmak gerekir bazen hayatta. Unutma ki çılgınlar olmasaydı hayatta bugün bir çok şeyden bir haber olacaktık.

Barbaros SAVAŞCI: Sizi yeniden Başkentte görmek güzel oldu. Size ve diğer müdürlerimize yeni görev yerlerinde başarılar diliyoruz.

Günay ÇERKEZ: 45,46,47,47,48,49,50,51,52,53....

Reha ARAR: “Rahasus” diyorlarmış size. Bir gün ada’da diğer gün yurt dışında sonra gene ada’da. Pilotlar bile sizin kadar havada kalmıyormuş. Neyse memlekete hoşgeldiniz, bir ara bir kahve içecek kadar vaktiniz olursa sevinirim.

Hasan TOSUNOĞLU: Bizim yemek işi yalan oldu. Ama suç bende değil senin eski danışmanında. Hep son dakika haber veriyor.

Mehmet AMCA: Gönyeli’de kıran kırana bir yarış sürüyor. Güçlü isimler sizin yanınızda olması bir avantaj.

Süreyya GÜRSES: Pazardan bolca taze kereviz aldım. Kadın kolları seçimi biter bitmez turşu kurmaya geleceğim.

Turgay DENİZ: Dün bir gazetede çıkan habere oldukça sinirlenmişsiniz. Valla ne kadar kızsanız haklısınız. Birileri kaş yapacağım derken göz çıkarıyor.

Hüseyin REİS: Başkentin köklü kulübü GG yine zora girdi. Gözler bir kez daha üzerinizde. Oyna GG

Aydın SOYER: Gençlik Gücü başkanlığını bırakıp işlere yoğunlaşacağınızı duyduk. Bu arada yakında baba olacak olmanında her halde bir payı vardır. Uykusuz gecelere hazırlıklı olmakta fayda var.

Mehmet Kumser SKYLAP: Dünya çapında işler yaptığınızı artık tüm dünya biliyor da şu sizin meşhur kebaplar içinde bir baş vuru yapsak mı?

Mehmet ALPDAĞ: Dün tüm Gönyeli’deki vatandaşların cep telefonlarına sizden mesaj gitmiş ve büyük yarışta destek istemişsiniz.

Münir DORATLI: Bakıyorum da ekmek kadayıfını üstüne dondurma koyarak götürüyorsunuz.

Mustafa GÖÇER ÇATLI: Dün tavlada Tezer Mercan’ı yenmiş ve tüm hesapları Tezer’e ödetmişsin. Galibiyetin üzerine kocaman bir külah dondurmayı da götürmüşsün. Dikkat ette şekerin çıkmasın sonra.

Ali ÇIRAKOĞLU: Ararız açmazsın, not bırakırız dönmezsin ama sen ne acayip adamsın yahu...

GÜNÜN SÖZÜ
“KKTC’de tapuda ayırım kalkmalıdır. Eşdeğer mal veya Türk malı diye nitelendirme artık olmamalıdır. Tüm mallar KKTC’nin tapusundadır”
Maliye Bakanı Ersin Tatar

BİZİM TEMEL
Doktor ve karısı kahvaltı masasında tartışıyorlar.
Adam hiddetle masadan kalkar ve '' sen yatakta daha iyi
değilsin'' der ve hışımla evden çıkar.
Bir müddet sonra kötü bir hareket yaptığını düşünüp, durumu telafi etmek
Üzere telefon açmaya karar verir. Kadın
telefonu defalarca çaldıktan sonra açar
ve adam sinirli bir şekilde sorar;
''Telefonda cevap vermekte niye
bu kadar geciktin?'' ''Yataktaydım' ' der kadın.''Bu saatte yatakta ne yapıyorsun?''
''İkinci bir görüş alıyorum''

GÜNÜN FOTOGRAFI
Harun Uçar- Özmen Yılancılar-İbrahim Özdamlı

Alihan Pehlivan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Bir Skandal Daha Mı ?

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil