Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güncel Köşe Yazıları > Alihan Pehlivan
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Aile Partisi Olmak Yada “Aileden” Olmak Kötü Mü ?
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Aile Partisi Olmak Yada “Aileden” Olmak Kötü Mü ? Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
236
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 11-09-2012, 10:12 PM   #1
Alihan Pehlivan
Onursal Üye

Alihan Pehlivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:23354

Ettiği Teşekkür: 0
404 Mesajına 787 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Alihan Pehlivan is on a distinguished road
Standart Aile Partisi Olmak Yada “Aileden” Olmak Kötü Mü ?

Aile Partisi Olmak Yada “Aileden” Olmak Kötü Mü ?

Son günlerin polemik konusu olarak gündeme gelen “aile partisi” yada “aileden” olmak kimilerine göre yanlış. Ama benim gibi bir çok kişide bunun tam tersini düşünüyor. Zaman zaman bazı yazar arkadaşlar yada siyasetçiler sıkıştımı “ aile” üzerinden vurmaya çalışırlar “bazı” önemli isimlere. Bu konuda da en büyük mağduriyeti malesef Cumhurbaşkanımız Dr. Derviş Eroğlu yaşıyor. Çünkü kızlarından bir tanesi siyaseti seçiti. 4 kızdan birisi siyaseti seçimiş, çok mu? Malesef bazılarana “çok” geliyor mu? Resmiye Canaltay’ın bir birey olduğunu unutup babasına olan kin ve nefret duyguları onun üstünden çıkartmaya çalışıyorlar. Oysa bırakın KKTC siyasi tarihi dünya tarihinde bile bir sürü örnekleri var. İsterseniz dünyadan başlayıp KKTC’ye gelelim.

Amerika Birleşik Devletlerinde başkanlık yapmış baba oğul siyasetçiler George Bush ile w.Bush. koskoca Amerika bile baba oğul tarafından yönetildi. Saddam Hüseyin –Uday Hüseyin. Irak’ta yönetim ellerindeydi bir zamanlar. Türkiye’nin cumhurbaşkanlığını yapan Rahmetli İsmet İnönü ile oğlu Erdal İnönü, ve yakın tarihimizden Turgut Özal ile Ahmet Özal. Alparslan Türkeş’in iki oğlu’da şuan siyasette. Menderes’in oğlu da..Yani siyasette aileden gelen siyasetçiler sanıldığının aksine çok. Kıbrıs Rum kesiminde Glafkos Klarides ile kızı Keti Klarides yıllardır siyasette. Gelelim KKTC’ye.En birinci örnek her halde Rauf Denktaş ile Serdar Denktaş’tır. Birisi cumhurbaşkanlığı yaptı diğeri parti başkanlığı. Hasan Hasipoğlu, Ertuğrul Hasipoğlu iki kardeş yıllarca siyasette oldular olmaya da devam ediyorlar. Daha mesela bir sürü isim var eski ve yeni kuşaktan. Mesela Eşref Vaiz ile oğlu Mehmet Vaiz. İkisi de CTP’de şuan siyaset yapıyor. Yeni eski bir sürü isim var böyle. Bir başka örnek daha, liderimiz Dr. Fazıl Küçük ile yeğeni Başbakan İrsen Küçük. Hatta yeğen Mehmet Küçük’te siyasette bir kaç kez girdi çıktı.

Şimdi bu kadar çok örnek var iken yaşamımızda neden birilerine “aile “ olmak batıyor. Doktor bir babanın oğlunun doktor olmasına kimse birşey demiyor. Makinist bir babanın oğlunun makinistlik yapmasına bir şey denmiyor. Yada eczacı bir annenin eczacı kızına neden kimse kafayı takmıyorda Derviş Eroğlu’nun 4 kızından bir tanesinin siyasete bulaşması bu ülkede rahatsızlık sebebi sayılıyor anlamış değilim. Lütfen anlayan birisi bana bunu izah etsin. Beni bu konuda bilgilendirsin. Çünkü mantığım almıyor ve sırf babası yüzünden birisine bu noktada haksız eleştiri yapılmasına vicdanım el vermiyor. Bu yazıların sahibi olan ben de bir siyasetcinin oğluyum. Bende şuan gırtlağıma kadar siyasetin içine bulaşmış durumdayım. Babam Adalet Partiliydi, halende öyle. Ben ise zaman içinde siyasi arayışımı sürdürdüm ve şimdi de bir partinin üyesiyim. Siyasette olmak ve siyaset yapmak hoşuma gidiyor. Babam yaptı diye şimdi bende evde mi oturayım.

Çernobil ve Ahmet Benli

Gönyeli’nin içme suyunda mikrop çıkmış iyi mi! Aklıma hemen Çernobil faciası geldi .Rusya’da nükleer bir tesiste patlama meydana gelmiş ve dünyanın gördüğü ilk nükleer facia yaşanmıştı. O kazandan Türkiye’nin kuzeyi etkilenmiş özellikle Karadeniz’de çay üreticileri zor duruma girmişti. Nükleer sızıntının çaylara bulaşabileceği ihtimali üzerine insanlar çay içmiyordu. O dönemin Tarım bakanı ekranların karşısına geçmiş ve bardak bardak çay içmişti. O isim yıllar sonra kanserden ölmüştü. Gönyeli’ye gelen içme suyunu reklam yapmak için basının karşınsa çıkan Ahmet Benli geldi aklıma. Basının önünde bardak bardak su içmişti Ahmet Benli, sırf şovunu yapmak için. Ancak aradan bir ay bile geçmeden Gönyeli’nin içme suyunda suyunda mikrop çıktı. Üstelik lüks otelin toplantı salonunda yapılan basın toplantısında basın mensubu arkadaşlarımda bardak bardak o sulardan içimişti. Şimdi eğer içtikleri su mikroplu ise hepsi Tifo, kolera gibi sudan bulaşan hastalıklarla karşı karşıya demektir. İstermisin yarın Sami Özuslu tifo olsun. Allah korusun tabii ama şov yapmak uğruna yapılanlar bakın insanın başına ne işler açabliyor. Dün Gönyeli’deki içme sularında mikrop çıktığını duyunca aklıma hemen Çernobil kazası ve bardak bardak çay için o bakan geldi. Her ne kadar ismi aklıma gelmesede belli bir yaşta olan herkes o günleri çok iyi hatırlayacaktır diye tahmin ediyorum...
Çernobil kazası ve bardak bardak çay için o bakan geldi. her tabii amati. o iyasette da haksız eleştiri yapılmasına vior.

İrsen KÜÇÜK: Şu aile işini size söyleyene bir süre tatile gönderin bence. Belli ki düşünmeden size fikir vermiş o arkadaş.

Ali Çetin AMCAOĞLU: Dün Gönyeli’de uzlaşıyı sağlamak için yoğun bir çaba sarf ettiniz ama genede taraflar uzlaşmadı.

Turgay AVCI: Pür dikkat UBP kurultayını izliyormuşsunuz.Öyle ki Pazar günü heyecandan yerinizde duramamışsınız.

Afet ÖZCAFER: Meclisin açılmasına sayılı günler kala yeni takımlar dikktirmişsiniz. Bu dönemde meclisin en şık ve en çalışkan kadını ben olacağım diyormuşsunuz.

Hasan ERCAKICA: Muhalefet, erken seçim konusunu UBP'liler ile de görüşse iyi olur. Sanırım onlarda seçimin kaçınılmazlığını görüyorlar. Zaman kazanırız” açıklamanız UBP içinde büyük bir memnuniyetle karşılanmış.

Olgun AMCAOĞLU: Dün akşam Kanlı köyde örgüt seçimi varmış ve siz köyün damadı olarak yine baş köşede oturuyormuşsunuz. Sizi gören bekarlar Kanlı köyden kız aramaya başlayacaklarmış.

Zeki ZİYA: Özelleştirmeye verilen değer bu mu? Dediniz gerisi gelmedi. Bizde diyoruz yazarlığa bu kadar mı erken veda ettiniz.

Dilek KIRICI: Kış geliyor, turşu yapmanın tam zamanı. Bu arada uzun zaman oldu ev yapımı turşulardan yemeyeli.

Soner HEKİM: Hafta sonu Kardeniz yayla şenliklerinde horon tepmemeniz hemşerileriniz tarafından yadırganmış.

Kansu AKSU: Hafta sonu Ak Partiden adaya gelenlerin ilk uğradıkları isim yine siz olmuşsunuz. Hayıdır AKP’nin Kıbrıs temsilciliğini siz mi aldınız.

Özer GÜRSES: Herkes aday yakında bende aday olacağım diyormuşsunuz. Gelin bizde partinin erkek kollarını kuralım. Kadın kolları varda neden erkek kolları yok ki?

Fikret KELEŞ: Dün büyük bir market zinciri ile antlaşmışsınız ve yakında 10 bin üyeniz bu marketten alış-veriş yaptığında indirim kazanacaklarmış.

Ali BATURAY: Dün kahveyi içmeden kaçtım özür dilerim. Bu defa koyu hemde sarı-lacivert koyu bir sohbet için tekrar geleceğim.

Behai MUTLUCAN: Bakıyorum da eski bir dost olarak yine başbakan İrsen Küçük’ün mesaryada en güvendiği isim sizsiniz.

Ramadan KAMİLOĞLU: Geçen gece kılıç balığı niyetine tekneye dev köpek balığını almışsınız. Ama dikkatli olunda ısırmasın bir yerinizi.

Savun GÖKSU: Ses ver, ses ver, ses ver alo bir ikii

Levent ÖZADAM: Ahmet Kaptan’ın bu sıralar gözüne gözükmeyin. Zira dün senin yazıyı okuduktan sonra tansiyonu çıkmış diyorlar.

Nazmi PINAR: Bu süreçte valla iyi sessiz kaldın, bir ara görüşelim.

GARGA: Valla pazardan sonra elimi o kadar çok kişi gelip sıktı ki elim ağırdı.

Aydın AKKURT: Buzluğa koyduğun o sokanları tek başına yemeği düşünmüyorsun değil mi?

Teoman TURAN: Tatile gittin geldin bir lokum bile getirmedin.

GÜNÜN SÖZÜ,
"Hodri meydan, en kısa zamanda seçime gidelim"
TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit

BİZİM TEMEL
Temel bara gitmiş barda sarışın bir hatun görmüş,başlamış kadını kesmeye. Bunu fark eden kadın Temelin yanına gelmiş ve ona
-Bey efendi siz benden hoşlandınız ama ben lezbiyenim demiş.
Temel:
-lezbiyen ne demek oluyor diye sormuş. Kadın
-ben güzel bayanlarla birlikte olmaktan hoşlanıyorum demiş.
Temel:
-Vay anasını be bunca yıldır bende lezbiyenmişimde farkında değilmişim...

GÜNÜN FOTOGRAFI
Serdar Canaltay-Yusuf Kaçmaz

Alihan Pehlivan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Aile Partisi Olmak Yada “Aileden” Olmak Kötü Mü ?

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil