Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Genel Kültür > Tartışma Platformu
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..!
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..! Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
200
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 21-10-2008, 05:54 AM   #1
DOĞUKAN
Kıbrıs1974 Bağımlısı

DOĞUKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:4153

Ettiği Teşekkür: 1401
1243 Mesajına 2876 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
DOĞUKAN is on a distinguished road
Angry Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..!

Bölücübaşını sorgulayan savcılardan Talat Şalk, “Cezalar zamanında uygulansaydı iş bu kadar tırmanmayacaktı” tespitini yaptı.

Öcalan korkudan titriyordu!
Bebek katilini sorgulayan savcı Talat Şalk, usta gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun programında önemli açıklamalarda bulundu. Şalk, “Kendisini sorguladım. Çok korkuyordu. Bana, ’Beni idam ederler mi?’diye sordu” dedi.

Türkiye tavrını koyabilmeli
Öcalan’ın AB uyum yasalarından sonra rahatladığını belirten Şalk, “Türkiye terörde inisiyatifi ABD’ye bıraktı, Barzani de palazlandı. Türkiye’nin gerekeni yapacak gücü var. Yeter ki, yapacak adam olsun” diye konuştu.

ÖCALAN’I SORGULAYAN SAVCIDAN CEVİZ KABUĞU’NDA ŞOK AÇIKLAMALAR:
Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı

Öcalan, AB ile imzalanan uyum yasalarından sonra rahatladı... Görev yaptığım dönemde infazı beklenen 10-15 tane Türk askerini öldürenler vardı.

Türkiye’nin hatası da burada başlıyor. Senin askerinin canına kastedenler var ortada. O cezalar zamanında uygulansaydı bu iş bu kadar tırmanmazdı.

Bölücü başı Abdullah Öcalan yakalandıktan sonra kendisini sorgulayan, Devlet Güvenlik Mahkemesi eski Savcısı Talat Şalk, terör örgütü PKK kurulduktan sonra birçok yabancı ülkenin desteklediğini kaydederek, “Teröristbaşı Abdullah Öcalan Suriye’ye geçer geçmez, PKK’ya iki tane terör kampı tahsis edilmiştir. Abdullah Öcalan sorgusu esnasında Yunan bir generalin, İngiliz bir senatörün, Alman bir üst düzey görevlinin kendisini ziyaret ettiğini, Yunanistan’da PKK’lı teröristlerin silahlı eğitimden geçtiğini açıkça itiraf etmiştir” dedi. Usta gazeteci Hulki Cevizoğlu’nun Avrasya Televizyonu’nda (ART) canlı olarak yayınlanan Ceviz Kabuğu programında, son günlerdeki PKK terörü ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un son derece sert bir üslupla yaptığı basın toplantısı masaya yatırıldı. Medyada terörle ilgili haberler, iletişim hukuku ve ülke güvenliğine ilişkin önemli açıklamaların yer aldığı Ceviz Kabuğu’na Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi, İletişim Hukuku Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurullah Aydın ve Devlet Güvenlik Mahkemesi eski Savcısı Talat Şalk katıldı.

Medya, terörün propagandasını yapmamalı
Medyada terörle ilgili haberlerin daha az yayınlanması gerektiğine dikkat çeken Prof. Nurullah Aydın şöyle konuştu: “Günümüzde terörün beslendiği en önemli kaynaklardan birisi de propagandadır. Terör her zaman propagandasını yaptırmak ister. Medyada terörle ilgili haberler sıkça yer aldıkça, terör propaganda açısından istediğini elde etmiş demektir. Bu sebeple medyada, terör ile ilgili haberler daha az yer almalıdır. ”

Öcalan “beni idam ederler mi?” diye sordu
Talat Şalk, Devlet Güvenlik Mahkemesi Savcılığı görevinde bulunduğu dönemde bölücü başı Abdullah Öcalan’ı sorguladığını ve duruşma savcısı olduğunu hatırlatarak, Öcalan’ı sorgularken yaşadığı ilginç olayları şöyle açıkladı: “Apo bana, ’beni idam ederler mi?’diye sordu. Ben de moralini bozmamak için, Türkiye’de on beş yıldır kimseyi idam etmediklerini söyledim. Genel yapım itibariyle sert bir mizaç sahibi değilimdir. Korktuğu her halinden belliydi... AB ile imzalanan uyum yasalarından sonra rahatladı... Bizim Yargıtay idam cezalarını kolay kolay onamaz, onadığı cezalar gerçekten idam cezalarıdır. Benim görev yaptığım dönemde infazı beklenen 10-15 tane Türk askerini öldürenler vardı. Türkiye’nin hatası da burada başlıyor. Senin askerinin canına kastedenler var ortada. O cezalar zamanında uygulansaydı bu iş bu kadar tırmanmayacaktı.” Hulki Cevizoğlu, Talat Şalk’ın bu açıklaması karşısında, “Demek ki Abdullah Öcalan yakalandığında ihanetinin ve bedelinin ne olduğunun farkındaymış. Bu ihanet karşılığında, kendisi bile idam cezasını düşünmüş. Bugün ise İmralı’dan terör örgütünü yönlendirmeye devam ediyor ve biz bu durum karşısında hiçbir tedbir almıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Molla Mustafa Barzani: “İkinci hedefimiz Türkiye
Türkiye’nin şu an geldiği noktanın tesadüflere dayanmadığını vurgulayan Cevizoğlu, “Başbakan, Barzani için ’benim muhatabım değil’ diyordu, Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek ’Barzani postal yalayıcısıdır’ diyordu. Hatta YENİÇAĞ gazetesindeki köşemde, Cemil Çiçek’in Talabani için postal yalayıcısı dediğini yazdım. Bu yazım üzerine Cemil Çiçek beni arayarak, ’yanlış yazmışsın ben o lafı Barzani için söyledim’ dedi. Dışişleri Bakanı Ali Babacan da Barzani’ye karşı aynı tutumu sergiliyordu. Ancak şimdi geldiğimiz noktada, Barzani’yi muhatap olarak alıp, ayağına kadar Dışişleri’nden heyet gönderiyoruz. Bu nasıl bir tutumdur? Barzani’nin refahını siz sağlıyorsunuz. Elektriğini siz veriyorsunuz, binalarını Türk müteahhitler yapıyor. Bu tutumla terör sorununu çözmek mümkün mü?” diye sordu. Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu durumun tesadüflere dayanmadığını kanıtlayan tarihi belgeler açıklayan Cevizoğlu’nun açıkladığı ilk belge, 1966 tarihli “Yeni İstanbul” gazetesiydi. Gazetenin manşetinde yer alan haberde “Molla Mustafa Barzani’nin, ikinci hedefimiz Türkiye” açıklaması bulunuyordu. Cevizoğlu’nun açıkladığı ikinci belgeyse, Mareşal Fevzi Çakmak’ın, 1919 tarihinde el yazısıyla yazmış olduğu “Barzanların, şu andaki Dağlıca bölgesine saldırdığını” bildiren notuydu. Cevizoğlu bu belgeleri açıkladıktan sonra, “1919’da da durum ortada, 1966’da da durum ortada, günümüzde de durum ortada. Kimse şu an geldiğimiz noktanın tesadüflere dayandığını söylemesin” şeklinde konuştu. Cevizoğlu’nun bu açıklamalarından sonra Talat Şalk, göreve başladığı ilk yerin Mardin Kızıltepe olduğunu söyleyerek, Barzani ailesinin çok eskiden beri Türkiye üzerinde hedefleri olduğuna değindi. Talat Şalk, “Mardin Kızıltepe’de göreve başladığım ilk zamanlarda PKK diye bir terör örgütü yoktu. Bölücülük yapan kişileri parmakla gösterip, Barzani’nin adamı derlerdi. Tabii o zamanlar bu Barzani, Mesud Barzani değildi. Bahsedilen Barzani, Mesud Barzani’nin babası Molla Mustafa Barzani’ydi. Kısacası, Barzani ailesinin hedefleri hiçbir zaman değişmedi” dedi.

Büyük Kürdistan tehdidi
Programa telefonla katılan gazetemiz yazarı Altemur Kılıç ise, PKK terörünün bir ihanet meselesi olduğuna şöyle dikkat çekti ve şöyle konuştu: “Asıl mesele Öcalan’ın neden idam edilmediğidir. ABD, Öcalan’ı teslim ederken neden ’idam edilmesin’ dedi? Çünkü geçmişte nasıl kullandılarsa, gelecekte de kullanmayı planlıyorlar. Kürt meselesi ile PKK ayrı şeylerdir demek büyük hatadır. Ortada bir gerçek var; Büyük Kürdistan ABD’nin himayesinde kuruldu. Eğer kendimize gelmezsek, Büyük Kürdistan bizim topraklarımızı da kapsayacaktır. Türkiye bugün harbin içindedir. Ordudan haber çalmak ihanettir ve cezası idamdır. Orgeneral Başbuğ ne yapsaydı? TSK’yı yıpratmaya yönelik yayın yapan malum medya kuruluşuna çiçek mi gönderseydi?..” Kılıç’ın açıklamalarından sonra Cevizoğlu, “Söylediklerinize katılıyorum, ancak vatanseverlik de golf sopasının ucunda olmamalı” yorumunda bulundu.

“Taraf” olmak ve sansür
Orgeneral Başbuğ’un basın toplantısındaki sert üslubunun eleştirildiğini hatırlatan Cevizoğlu, “Bu süreçte TSK’yı yıpratmamak adına medya, eline geçen doğru haberleri yayınlamamalı diye bir yaklaşımı ben kabul etmiyorum. Önemli olan haberin içeriği ve doğruluğudur. Tabii ki yıpratma amacıyla kasıtlı olarak yapılan haberlerden bahsetmiyorum. Başbuğ basın toplantısında, tek bir medya kuruluşunu hedef almadı. Çünkü bu medya kuruluşunu kaynak göstererek, haberi birçok büyük medya kuruluşu da yayınladı. Peki haber doğru olsaydı, bu haberi yayınlamak suç mu olacaktı? Sorun sadece bizim medyamız sorunu mu? Diğer yandan PKK’nın kendi medyası var. Gazetesi, televizyonu, interneti var. Peki neden bunlarla ilgili olarak gereken işlemler yapılmıyor. Çanak anteni olan herkes rahatlıkla PKK’nın televizyonunu izleyebiliyor. Kısacası PKK’nın medyası var, siyasetçisi var, mali destek sağlayan kuruluşları var ve biz bunların önüne geçemiyoruz” şeklinde konuştu.

İçinde insan sevgisi olan, terörist olur mu?
“Terörist robottur. İçinde insan sevgisi falan yoktur.
Bu tip yayınlar teröristi normal insanmış gibi gösteriyor.

“Kurtlar Vadisi Pusu” dizisindeki Muro isimli terörist karakterinin, teröristleri içlerinde insan sevgisi olan, iyi insanlarmış gibi gösterdiğini eleştiren Cevizoğlu konuklarına; “İçinde insan sevgisi olan terörist olabilir mi? Bu karakter teröristleri iyi insanlarmış gibi göstermiyor mu? Askerlerimiz ayakları kayıp, düşerek mi şehit oluyorlar?” sorusunu yöneltti. Prof. Nurullah Aydın, Kurtlar Vadisi senaristlerinin amacının, Güneydoğu’da yaşayan halka insan sevgisi kavramının herkeste olduğunu vurgulamak ve herkesin insan olduğunu anımsatmak için dizide bu karaktere yer verdiklerini belirtti. Ancak bunun doğru bir tutum olmadığını söyleyen Aydın, çünkü bu yayınların terörü ve terörizmi iyi bir şeymiş gibi gösterdiğini ifade etti. Programa telefonla bağlanan Emekli Tuğgeneral Ali Ergun Gören; “Terörist robottur. İçinde insan sevgisi falan yoktur. Böyle saçma bir şey olabilir mi? İçinde insan sevgisi olan biri, doktor, hemşire, imam öldürür mü? Günahsız insanları öldürür mü? Bu tip yayınları kesinlikle tasvip etmiyorum çünkü teröristi normal insanmış gibi algılamamızı sağlıyor” diyerek değerlendirmelerine şöyle devam etti: “ABD, tezkereyi geçirmediğimiz için bizi cezalandırıyor. Apo İmralı’dan PKK’yı yönetmeye devam ederken terörle mücadele mümkün müdür? Şehit cenazelerinde, ’teröristleri sevindirmemek için ağlamayacağım’ diyen şehit eşleri, ’vatan sağ olsun’ diyen şehit babaları, şehit anaları var. Bizim mayamız işte bu insanlar. Ancak artık bu kan durmalıdır. Bu yüzden derhal Kuzey Irak’a operasyon yapmalıyız. Dağa çıkış engellenmeli, terörü destekleyen finansal yapılar çökertilmeli, terörü destekleyen ülkelere gözdağı verilmelidir. Bunlar olmadan terörle mücadele olmaz.”
DOĞUKAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..!

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..! konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 200 kez görüntülenmiş. Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..! Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız Hainler zamanında asılsa böyle olmazdı..! tıklayınız