Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güncel Köşe Yazıları > Salih Mehmet ERSOY
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Utanmadınız Mı?
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Utanmadınız Mı? Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
10329
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Prev önceki Mesaj   sonraki Mesaj Next
Alt 14-01-2015, 11:10 AM   #1
Salih Mehmet Ersoy
Onursal Üye

Salih Mehmet Ersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:2317

Ettiği Teşekkür: 205
182 Mesajına 928 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Medya
Extra:
Salih Mehmet Ersoy is on a distinguished road
Salih Mehmet Ersoy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Utanmadınız Mı?

GÜNEŞ DOĞARKEN
Salih Mehmet Ersoy
UTANMADINIZ MI?

13 Ocak 2015 Salı günü, Kıbrıs Türk halkının I.nci Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif Denktaş’ın 3.ncü ölüm yıldönümü olması nedeniyle düzenlenen anma töreni nedeniyle bir fiyaskonun meydana çıkmasına neden olması, bir KKTC vatandaşı olarak beni derinden üzmüştür.

Merhum liderimiz Denktaş’ın mezarı başında saf, saf duranlar, Cumhurbaşkanından milletvekiline ve hatta bürokrasinin en üst katlarında görev yapanlar dahil, sorumluluklarının bilincinde olmamaları, kelimenin tam anlamıyla gaflettir, delalettir.

Ne yazık ki sorumlu siyasiler, hazıra konmayı alışkanlık haline getirdiklerinden, detayına inme aklını kullanmadıkları için bir fiysakonun yaşanması mukadder oldu. Halbuki sorumlu siyasiler, anma töreninin yapılacağını çok evvelden bilmelerine rağmen, gereken tedbirleri almamaları, yukarıda da vurguladığım gibi, tüylenmişe rağbet ve hazıra alışmanın verdiği rahatlıktan kaynaklandığını söylersek teşbihte hata yaptığımız söylenebilir mi?

Ben bir vatandaş olarak gördüğüm o pis manzara karşısında utancımdan yerin dibine girdim. Acaba mezar başında saf tutmuş siyasiler benim gibi gördükleri o manzara karşısında zerre kadar utandılar mı? Yoksa merhum Denktaş’ın, büyük lider oluşundan, TMT’li olmasından, hukukcu olmasından, siyaseti çok iyi bildiğinden ve Kıbrıs Türk halkı için tam bir kahraman gibi davranarak mücadele edip Kıbrıs Türk halkının devlet sahibi olması için canını dişine takıp mücadele ettiğinden bahsetmekle merhum Denktaş’ı yücelttiklerini sanıyorlarsa aldandıklarını ve hiçbir şeyden haberleri yokmuş gibi davranıp makam arabalarına binip makam koltuklarının yolunu tuttuklarını hayretle gördüğümüz için çok hem de çooooooooooooook üzüldük. Ne söyledikleriniz yaptıklarınızla, ve ne de yaptıklarınız söylediklerinizle bağdaşmamakta, adeta mürailik yaptığınızı, tavır ve hareketlerinizle isbat ettiniz.

Merhum R.R. Denktaş’ın mezarının etrafı çamur deryası ve otlarla çevrilmiş, ancak siyasilerimiz, başından sonuna kadar hepsi de gaflet ve delalet içinde sözde merhum Denktaş’ı anmış oldular. Halbuki merhum Denktaş’a gösterdikleri saygı ve sevgi, icraatlarından belli oldu.

Peki tekrar soruyorum.

Hiç ama hiç UTANMADINIZ MI?
Salih Mehmet Ersoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Utanmadınız Mı?

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size Utanmadınız Mı? konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 10329 kez görüntülenmiş. Utanmadınız Mı? Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız Utanmadınız Mı? tıklayınız