Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > Kıbrıs Bülteni > Türkiye'den
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Çocuk bayramında polis dehşeti
Cevaplar
6
Sonraki Konu
sonraki Konu
Çocuk bayramında polis dehşeti Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
418
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 23-04-2009, 05:10 PM   #1
Haberci
Kıbrıs1974 Bağımlısı

Bilgiler
Konular:
Uye No:14

Ettiği Teşekkür: 0
143 Mesajına 149 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Haberci is on a distinguished road
Standart Çocuk bayramında polis dehşeti

DTP'ye yönelik yapılan operasyonları ve tutuklamaların protesto edildiği Hakkari'de olaylar çıktı. Yola barıkat kurup trafiğe kapatarak slogan atan göstericilere polis müdahale etti. Olaylar sırasında 8 kişi yaralanırken, 4'ünün durumu ağır. 12 yaşındaki bir çocuk polisin sert müdahalesiyle hastanelik oldu.

Devami...
Haberci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-04-2009, 06:17 PM   #2
KÜLTEGİN
Genel Koordinatör

KÜLTEGİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:4

Ettiği Teşekkür: 1084
1268 Mesajına 3302 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Türkçülük
Extra:
KÜLTEGİN is on a distinguished road
Standart Cevap: Çocuk bayramında polis dehşeti

Olabilir bir sorun yok bence.Herkes görevini yapıyor

Türk, bu ülkenin yegâne sahibi, yegâne efendisidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu ülkeden tek bir hakları vardır: Köle olma hakkı, hizmetçi olma hakkı... Dost ve düşman, hatta dağlar, bu hakikati böyle bellesinler.
MAHMUT ESAT BOZKURT

Türk’lüğüm batmakta rezillerin gözüne,
Acırım tükrüğe tükürsem yüzlerine.
KÜLTEGİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-04-2009, 06:35 PM   #3
GökTürk
Kurucu

GökTürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:3

Ettiği Teşekkür: 14716
1758 Mesajına 6308 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
C¤ Türk Devletleri
Extra:
GökTürk is on a distinguished road
GökTürk - MSN üzeri Mesaj gönder GökTürk isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder

Alıntı:
12 yaşındaki bir çocuk polisin sert müdahalesiyle hastanelik oldu.
DÜZELTELİM : 12 yaşındaki bir MİLİTAN polisin sert müdahalesiyle hastanelik oldu.

+ YouTube Video
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.
GökTürk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-04-2009, 06:44 PM   #4
Kartal Gözü
Dost Üyeler

Kartal Gözü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:3771

Ettiği Teşekkür: 5910
1089 Mesajına 2972 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Kartal Gözü is on a distinguished road

Bende düzeltiyorum;

12 yaşında olduğu iddia edilen azılı militan, polisin insaflı gayretleri sonucunda hayatta kaldı.
Kartal Gözü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-04-2009, 06:52 PM   #5
Turkic Brat
Dost Üyeler

Turkic Brat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:16209

Ettiği Teşekkür: 19
32 Mesajına 75 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
Turkic Brat is on a distinguished road
Turkic Brat - MSN üzeri Mesaj gönder

Bence başlığa müdale etmek gerek
Turkic Brat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24-04-2009, 10:59 PM   #6
Kartal Gözü
Dost Üyeler

Bilgiler
Konular:

İlgi Alanları
Extra:

Çocuk çocukluğunu bilmeli değil mi?

İnan Soyer

Şiddetten nefret ederim. Bu itiyadım yüzünden “şiddet” içerikli görüntülere bakamam. Yüreğim kaldırmaz çünkü. Yürek yufkalığım elem verici sahnelere nazar etmeye de müsaade etmez aynı zamanda. Hayatın içinden karelere cesaret bulup da dikkat kesildiğim vâkî değildir. İster ölümle neticelensin, isterse mucize kabilinden hafif sıyrıklarla atlatılsın, her kaza görüntüsü canımı acıtmış, içimi burkmuştur.

Şu yaşıma dek tek bir canlının hayatına kasdetmedim; köpek kovalamadım, kedi ürkütmedim, musallat sineğe dahi ses çıkartmadım.

Dün akşam bir ilk yaşadım ama.

Bundan birkaç yıl önce birisi bana “öyle şeylere şahit olursun ki sen de alışırsın” deseydi, asla inanmazdım. Kendi kendini bilmez mi insan? Elbette kendimi iyi bilirim herkes gibi. Herhangi bir şiddet görüntüsüne “oh iyi olmuş” yaklaşımı sergileyebileceğimi hatıra dahi getirmezdim.

Dedim ya, bir ilk yaşadım dün akşam.

Bir şiddet görüntünü ilk defa sonuna kadar izledim ve niye yalan söyleyeyim, en küçük bir acı, bir iç burkuntusu hissetmedim. Yürek yufkalığım devreye girmedi her nedense.

14 yaşındaki bir çocuğu yakalayan bir özel harekât polisi elindeki uzun namlulu silahın kabzasıyla kafasına vurdu, yetmez gibi birkaç tekme de savurarak ancak sükûn buldu.

Yarı baygın vaziyetteki çocuğun imdadına ailesi yetişti ve çağrılan ambulansla hastaneye kaldırılmasını sağladı.

Bu görüntüleri izlemeyenimiz kalmamıştır eminim. Bütün kanallar haber programlarında servis yaptı çünkü.

Kimin ne hissettiğinden çok, kimin benimle aynı düşünce üzere olduğuyla ilgiliyim şu an. Dün akşam televizyon ekranlarında bu görüntüleri izleyen kaç vatandaş benim hissettiklerimi hissetti acaba?

Gerçekten merak ediyorum.

“Oh olsun” dedim ben.

Kınamayınız lütfen! Acımasızlıkla, vicdansızlıkla itham etmeyiniz!

Çocukmuş, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda bir çocuk böylesine merhametsizce dövülmezmiş..

Geçiniz!..

Çocuk çocukluğunu bilmeli değil mi? Nasıl çocuk bu? Bir çocuk, polis taşlar mı? Barikat kurarak yolu trafiğe kapatır mı? Molotof kokteyli atarak devlet malına zarar verir mi?

Tabii ki oh olsun!

Dikkatinizi çekerim, babanın bir iki dakika sonra olay mahallinde türemesi, eylemin ailecek yapıldığının/tasvip edildiğinin kanıtı niteliğinde.

Demek ki çocuk, sadece dağdakilerin talimatı ile değil, anne-babanın onayıyla orada.

Anne-baba, “haydi aslan oğlum, düşmanı tepele” edasıyla polisin üzerine sürüyorsa çocuğunu, neticesine de katlanmalı!

Hatırlatmak isterim, olay Hakkari’de cereyan etti. PKK’nın şehir örgütlenmesine yönelik sürdürülen operasyonları protesto gerekçesiyle sokağa sürülen bu çocuklar, 4 gündür polisle çatışıyor. Dur durak bilmiyor, telkin kabul etmiyor, nasihate yüz vermiyor. Polis araçlarına, panzerlere saldırıyor, kamu binalarına zarar veriyor.

Ne gözyaşartıcı bomba caydırıcı rol oynuyor, ne kovalama ve aynıyla cevap verme.

Güvenlik güçleri 4 gündür ayakta. Üniformalarını çıkartıp yataklarına uzanmış değiller.

Uykusuzluk hâlini bilenler bilir, sinir yıpranmış, tahammül gücü en aşağıya çekilmiştir.

Ağabeylerinin melaneti yetmez gibi bir de bu veletlerle uğraşmak asab bozdu demek ki.

İncitmemek adına her türlü tolerans mekanizmasını devreye sokmak ve 4 gün oyunca sabrın bütün makamlarında gezinmek, anlaşılıyor ki para etmedi.

Ve geriye kalan tek şeye başvuruldu.

Onun adı Cennetten çıkma kötek.

Ve bu atıldı.

Ne var yani…

Kafaya hafiften dipçik vuruldu ve bir-iki tekme savruldu.

Bu kadar.

Vuranın ellerine ayaklarına sağlık!

Korkuya, endişeye gerek yok.. Hakkari Valisi ekrana çıktı ve hastaneye kaldırılan çocuğun sağlık durumu hakkında bilgi verdi. “Sağlık durumu iyi, bugün yarın taburcu edilecek” dedi.

Hadi geçmiş olsun!

Bahse konu görüntünün bir devlet kuruluşu olan Anadolu Ajansı imzası taşıması hayli enteresan geldi bana.

Böyle şeyler yaşanmazdı eskiden.. Umarım görev bilinciyle ve “şeffaflık” adına yapılmıştır. Aksi takdirde Roj TV Muhabiri misyonu üstlenilmiş olur ki, yeni bir skandal çıkar ortaya.

Hiç şaşırmam ama.. Devletimiz PKK Liderlerinden Zübeyir Aydar’a uzun yıllar milletvekili maaşı ödemedi mi?

Muhabir maaşı nedir ki değil mi?

Ekranlara taşınan Hakkari Valisi, olaya sebebiyet veren polis memurunun açığa alındığını da bildirdi aynı zamanda. İçişleri Bakanlığı’nca görevlendirilen iki müfettiş konuyu rapor edecek ve rapor içeriğine uygun olarak gereği yapılacak.

Bölgede kelle koltukta görev yapan güvenlik güçlerine psikolojik harekât yapılıyor ve besbelli ki meydan bölücülere bırakılmak isteniyor.

Kahrolsun yalnızlık!

Kahrolsun sahipsizlik!

Ve kahrolsun çâresizlik!
Alt 29-04-2009, 08:30 PM   #7
Kartal Gözü
Dost Üyeler

Bilgiler
Konular:

İlgi Alanları
Extra:
Standart Cevap: Çocuk sözü ardında terör reklamı

bu teröristin yaşi her gün değişiyor.

olay gunu 12 demişlerdi, hastanede 17 oldu, bizim botun cnn ninde az önce 14 yaziyordu, kesinlikle kasit var bu işte.

Çocuk bayramında polis dehşeti

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size Çocuk bayramında polis dehşeti konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 418 kez görüntülenmiş. Çocuk bayramında polis dehşeti Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız Çocuk bayramında polis dehşeti tıklayınız