Bu Siteden Her Türlü Alıntı Yapmak Serbesttir. Sitenin Tüm Hakları "KIBRIS TÜRK MİLLETİNE" Aittir. www.kibris1974.com'un Varlığı Türk Varlığına Armağan Olsun

Sitemizde Reklam Alanlarını Kullanabilmek İçin Mehmetçik Vâkıfına Veya Mücahitler Ve Şehit Aileleri Derneğine Yatırmış Olduğunuz Bağış Makbuzunu [email protected] Adresine İletmeniz Yeterlidir...

Geri git   KIBRIS1974 FORUM " Kibris TÜRK tarihi araştırmaları , Gündem haberleri, KIBRIS da kim kimdir ne nedir , kibris videolari resimleri dökümanları indir" > İslam Tarihi > Dualar
Kayıt ol Yardım Üye Listesi Ajanda Arama Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Reddedilmeyen 4 Dua...
Cevaplar
3
Sonraki Konu
sonraki Konu
Reddedilmeyen 4 Dua... Konusunu Görüntüleyenler

Görüntüleme
802
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 19-04-2009, 12:04 PM   #1
BURLAHATUN*
Yasaklı Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:1641

Ettiği Teşekkür: 7763
3188 Mesajına 6197 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
SİYASET, ŞİİR, TARİH,
Extra:
BURLAHATUN is on a distinguished road
Smile Reddedilmeyen 4 Dua...

Dört dua vardır ki kabul edilir,asla reddedilmez!
Peygamberimiz sav buyuruyorki şu dört kişinin duası mutlaka kabul olur.

1.Dönünceye kadar hacının yaptığı dua
2.Gazaya çıkan askerin duası
3.İyileşinceye kadar hastanın yaptığı dua
4.Bir müslümanın bir müslüman için ismiyle arkasından onun için yaptığı dua.

Bu dualar içinde en çok kabul edilen müslümanların birbiri için yaptığı duadır.
Bunun sebebi başkası için yaptığımız duanın günah işlememiş bir dille yapılmış olmasıdır.

Peygamber efendimiz, (Allahü teâlâya günah işlemeyen dil ile duâ edin) buyurdu. Böyle bir dilin nasıl bulanacağı suâl edilince, (Birbirinize duâ edin! Çünkü ne sen onun, ne de o senin dilinle günah işlemiştir) buyurdu.

Ümitsizliğe düşen arkadaşlarım için bir kaç kelime
Duayla ilgili ayet ve hadisler
1."Eğer kulum, bana ellerini kaldırır da dua ederse, ben o elleri boş olarak geri çevirmekten hayâ ederim."

2.Ben, kulumun zannı üzereyim. Artık dilediği gibi düşünsün!.." Yani siz dua ederken, o duanızın kesinlikle kabul göreceğini düşünürseniz, biliniz ki mutlaka isteğiniz meydana gelecektir!..

3."Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz.
Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA''nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA''da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

4."ALLAH İSTEMEDİKÇE SİZ İSTEYEMEZSİNİZ !." - Peki, biz dua ettiğimiz zaman, kabul olur mu?.. Yani, sizde ortaya çıkan bu istek, gerçekte Allâh istemiş olduğu için sizde ortaya çıkmaktadır!.. Eğer, Allâh istememiş olsaydı, siz dahi o şeyi isteyemezdiniz.

5.Ulu Allah (C.C) söyle buyurur: "Basina bir bela geldigi zaman bana siginan kulun, daha o hic bir istekte bulunmadan, diledigi yerine getirir ve daha yalvarmadan duasini kabul ederim. buna karsilik basina bir bela geldigi zaman bana degilde varliklardan birine siginan kulun yüzüne bütün gökyüzü kapilarini kitlerim." demistir.

6.Dahhak der ki: "her kirk gecede bir basina ya bir bela ya bir keder veya bir musibet gelmeyen kimsenin hesabina, Allah (C.C) katinda hic bir hayir yazilmaz"

7.Hazreti Rasûl aleyhi''s-selâm buyuruyor:"Herhangi bir kul, koltuğunun altı görülecek şekilde ellerini kaldırır ve Allâh''dan bir dilekte bulunursa; acele etmediği takdirde kesinlikle duasına icabet edilir.- Acele nasıl olur yâ Resûlallah?..- Dua ettim ettim, kabul olmadı, der"(de vazgeçer)… işte bu yanlıştır; dua yerine gelene kadar ısrar etmek gerekir."Hazreti Rasûl aleyhi''s-selâm, "şeksiz - şüphesiz, kabûl olacağından emin olunarak" DUA edilmesini tavsiye etmiştir.

8.Ayrıca, DUA konusunda, ŞEYTAN vasfıyla bilinen CİNLER''in insana çok yanlış fikirler telkini de sözkonusudur; ki, bu da insanı bu çok etkili silâhı kullanmaktan mahrum bırakır.Tam içinizden DUA etmek gelmişken, ŞEYTAN ismiyle, şeytaniyet vasıfları dolayısıyla lâkablanmış olan CİNLER, hemen bir vesvese verirler.
"Aman canım niye dua edeyim, nasıl olsa kaderde varsa olur!"

DUA etsem de etmesem de iş olacağına varır, ne diye DUA edeyim."

Ve, böylece siz, DUA etmekten vazgeçip; en güçlü SİLAH olan DUAdan mahrum kalırsınız. DUA''dan mahrum kalmak, DUA etmemek suretiyle de nelerden mahrum kaldığınızı asla hayâl bile edemezsiniz.İşte bu yüzdendir ki, Hazret-i Rasûlullah aleyhi''s-selâm bakın bize ne tavsiye ediyor:

"Nalınınızın tasmasına, koyununuzun otuna kadar her şeyi Allâh''tan isteyiniz.."
"Allâh''ın fazlı kereminden isteyiniz, çünki istenilmesinden hoşlanır.''
"Şüphesiz ki Allâh, ısrarla DUA eden kullarını çok sever''
"Hassas olduğunuz saatlerde DUA etmeyi ganimet biliniz. Çünkü bu hâl rahmet saatinin hâlidir".
alıntı
BURLAHATUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-04-2009, 12:12 PM   #2
Bige-tuğ Tulken
Halkla İlişkiler

Bige-tuğ Tulken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bilgiler
Konular:
Uye No:914

Ettiği Teşekkür: 1634
636 Mesajına 1402 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Siyaset, Edebiyat, Müzik, Tiyatro vs.
Extra:
Bige-tuğ Tulken is on a distinguished road
Standart Cevap: Reddedilmeyen 4 Dua...

Teşekkürler. Çok yararlı bilgiler.

Bige-tuğ Tulken isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-07-2011, 01:26 PM   #3
seyyidin
Yeni Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:28666

Ettiği Teşekkür: 5
3 Mesajına 4 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
seyyidin is on a distinguished road

Harikuleda bir siteniz ve bloglarınız var dünya ile paylaşmak istiyorum ben amatör bir paylaşımcıyım Allah'ıma emanet olun.Amin
seyyidin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-07-2011, 01:30 PM   #4
seyyidin
Yeni Üye

Bilgiler
Konular:
Uye No:28666

Ettiği Teşekkür: 5
3 Mesajına 4 Kere Teşekkür Edlidi
İlgi Alanları
Extra:
seyyidin is on a distinguished road

ben adanadan ahmet şanal sitenizde bir gezinti yaptım ve sitenizi çok beğendim.
seyyidin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Reddedilmeyen 4 Dua...

Şu an bu konuyu KIBRIS FORUM içerisinde toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

KIBRIS Forumda şu an Sistem size Reddedilmeyen 4 Dua... konusunu gösteriyor.Bu konu forum içerisinde 802 kez görüntülenmiş. Reddedilmeyen 4 Dua... Bu konu hakkında google araması yapmak istiyorsanız Reddedilmeyen 4 Dua... tıklayınız