Zeki Sezer DSP Genel Başkanı

KKTC Koruma

Dost Üyeler
22 Ekim 2004

Sayın Salih M. Ersoy,

Öncelikle size Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaretim sırasındaki içten davranışınızdan ve Kıbrıs davasına olan inançlı katkınızdan ötürü çok teşekkür ediyorum.

Bana ilettiğiniz mesajdaki duygularınızı, temennilerinizi ve hassasiyetlerinizi aynen paylaşıyorum. Başta KKTC olmak üzere bütün ulusal konulardaki kararlı tutumumuzu parti olarak bundan sonra da sürdüreceğiz.

Demokratik Solcular olarak bizler, Kıbrıs’ı sadece Kıbrıs’taki soydaşlarımızın hak mücadelesi olarak değil, onu tüm Türk ulusunun ortak davası olarak görüyoruz. O yüzden KKTC bizim için vazgeçilmezdir.

Türkiye’de Demokratik Sol Parti’nin ve onun inançlı kadrolarının bulunması KKTC’nin varlığının, güvenliğinin ve geleceğinin de güvencesidir. Kıbrıs konusunda son derecede duyarlı olan Anadolu halkı da oradaki soydaşlarımızın kılına zarar gelmesine asla izin vermeyecektir.

DSP olarak yeni dönemde de tıpkı Sayın Bülent Ecevit döneminde olduğu gibi, halkımızın desteğiyle Türkiye’nin ulusal politikalarında söz sahibi olmayı ve kötü gidişe dur demeyi amaçlamaktayız. Bu doğrultuda Anadolu’yu karış karış dolaşarak eski gücümüze yeniden kavuşma kararlılığındayız.

Sizi en içten duygularla selamlıyor, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bayrağı’nın sonsuza dek gönderde kalması için verdiğimiz ortak mücadelede Allah’tan yardımcımız olmasını diliyorum.

Başarı ve esenlik dileklerimle saygılarımı sunarım.

Zeki Sezer
DSP Genel Başkanı