Tuna Nehri Akmam Diyor

Vedat Kuşaklı

Onursal Üye
TUNA NEHRİ AKMAM DİYOR

Sene 1973 veya 1974.Heybeliada Deniz Lisesi, birinci sınıf veya ikinci sınıf öğrencisiyim. Yaşım 15 veya 16.Okul dışında, üniformalı olarak, izinden okula dönerken birisisiyle tanıştım.40 yaşlarında bir adamdı. Yunanistan’da, Selanik’te yaşayan bir Türk olduğunu söyledi bana. Çocuktum halbuki. Ama yaşıtı bir adammışım gibi, anlattıkça anlattı bana. Gördükleri zulümleri,çektikleri eziyetleri anlattı.Dünyanın dört bir tarafında Türklerin yaşadığını ve bu Türklerin bizlerden çok hizmet,ilgi,sevgi beklediğini anlattı.Ben bu Selanik Türk’ünden ayrılıp okula döndükten 2 gün sonra,beni okulumda ziyaret etti.Hatta bana bir karton da hediye sigara getirmişti.Sigara içmek askeri okulda yasaktı.Gizlice içiyorduk.Ben o sigaraları korkarak kabul etmiştim ve arkadaşlarımla birlikte,birkaç hafta gizlice içip tüketmiştim.Selanikli bana yine aynı şeyleri anlattı.İçime bir korku da düşmedi değil hani.Acaba ajan mıydı?Çok iyi Türkçe bilen bir Rum muydu veya benim ideolojik eğilimlerim olup olmadığını saptamaya çalışan MİT ajanı mıydı?Bu korkuları da o an sıcağı sıcağına yaşamıştım ama delikanlılığa da toz kondurtmadan gereken konukseverliği,ziyaret kabulünü idare etmiştim.
Yıl 2009.Tarih 18 Mart. Türkiye’deki televizyonlarda İskeçe Müftüsü soydaşımızı izledim.’’Çocuklarımızın Türkçe öğrenmesinden vazgeçtik. Rumca öğrenseler de olur. Yeter ki bir dil öğrensinler. Cahil kalmasınlar. Neticede dil, dildir, dünyayı takip etmek,dünyayı okumak için,herhangi bir dil de olabilir.Ama Yunan yetkilileri çocuklarımızın Rumca öğrenmelerini dahi istemiyorlar.Çocuklarımız cahil kalsın istiyorlar.Biz de ne yapıp edip çocuklarımızın eğitimlerini Türkiye’de almalarını sağlıyoruz.’’Bu şekilde konuşuyordu İskeçe Müftümüz.35-36 sene evvel tanıdığım ve ajan sandığım Selanikli geldi aklıma.
Yıl 2009.Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yayın organları olan Gökbayrak’ta şunları okuyorum:’’Yüz binlerce Türkistan kadını, kürtaj yaptırma bahanesiyle, zorla kısırlaştırılıyor. Ellerindeki topraklar gasp edilip Çinli çiftçilere peşkeş çekiliyor. Camiler domuz ahırına dönüştürülüyor. Müslümanların ibadetlerine müdahale ediliyor. Kuran okumak yasak.’’
Yıl 2009.Ahıska Türkleri, Türkiye’den vatandaşlık haklarını aldıkları için düğün bayram ediyorlar. Fiili olarak Türkiye zaten tüm Türklerin öz vatanı,ana vatanı.Belli ki,resmi olarak,bürokrasi işlemleri olarak, hayli uzun süredir bu işlerle boğuşmuşlar.
Yıl 2009.Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türklerinin ellerinden alınmaya ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimine bağlanmaya, bağımlı hale getirilmeye, eski karanlık günlere geri döndürülmeye çalışılıyor.
Yıl 2009.Kuzey Irak’taki Türkmen kardeşlerimiz, sessiz bir şekilde soy kırıma uğratılmaya devam ediyorlar. Faili meçhul cinayetlerin haddi hesabı yok orada.
Yıl 2009.Süleyman Merdanoğlu liderliğinde kurulan ‘’Altın Miras’’isimli ilk Türkçe Özbekistan web sayfasını tespit ediyorum. Belli ki 2007 den beri yayında olan bir web sitesi bu ve oldukça ilgi,sevgi,beğeni kazanmış.Türklerin,Türklük hasreti ile yanıp tutuştuklarını izliyorum bu sayfalarda.
Sene 1878.Mağlup olduğumuz Osmanlı-Rus Savaşı. Namı diğer 93 bozgunu. Gazi Osman Paşanın şanlı bir savunma yapmasına rağmen, defalarca kuşatılan Plevne Kalesini kılıcı ile birlikte teslim etmek zorunda kaldığı sene. Bu bozgundan sonra; Büyükbabam Hasan’ın Deliorman, Razgat’tan, büyükannem Nefise’nin Selanik’ten 1-4 yaşlarında çocuklar iken,ayrı kafileler halinde,kağnılarla,at ve öküz arabaları ile önce Trakya’ya,sonra da Anadolu’ya göç etmelerine sebep olan savaş.36 yıl sonra;1914-18 yıllarında,kendimizden ayrı bilmediğimiz Ermenilerin,Türk komşularının,bizim nenelerimizin,dedelerimizin ırzlarına,namuslarına,canlarına,mallarına,onurlarına tecavüz etmelerine,onlara soy kırım uygulamalarına sebep teşkil eden,sonun başlangıcı olan savaş.İstiklal Harbini tüm dünyaya karşı yapmamıza neden olan bir mağlubiyet.’’93 bozgunu’’ der eskiler bu başımızın eğik düştüğü tarihe.Yenilsek de,Rus generallerin saygı duyduğu Gazi Osman Paşaya hayranlık duydukları ve kılıcını iade ettikleri bir savaştır bu.Ama Gazi Osman Paşa ile birlikte teslim olan Türk zabitlerinin,Türk neferlerinin bu kadar şanslı olmadıkları ve böylesine itibar görmedikleri bir savaştır bu.Aradan 131 sene geçti.Tahminim bizim büyükbaba 1890-91 doğumlu.Yani bu mağlubiyeti O değil de Onun babası ve büyükbabası mutlaka yaşamışlardır.Ama asıl acıyı,çileyi,mağduriyeti,zulmü;Plevne’dekiler değil,Onların evlatları ,torunları,sonraki kuşakları yaşadılar.Hala da yaşanmaktadır.Tüm bunları toparlarsak;karşımıza üç hakikat çıkıyor.
1-Bugün daha refah, bol kazançlı, başlarının dik olacağı, huzur içinde gülümseyebilecekleri bir yaşam uğruna; Türkler dünyanın tüm kıtalarına, tüm ülkelerine; el emeği, alın teri, göz nuru saçmak, hizmet etmek için göç etmekteler.1878 de Plevne’de mağlup olmasaydık, bugün bunlar olmayacaktı. Alın teri, beyin, göz nuru, el emeği göçleri olmayacaktı.
2-Müslümanlar Hıristiyan ve Yahudi dünyasınca sevilmiyor,aşağılanıyor.Türkler ise,kendilerini medeni sanan devlet politikalarınca saldırgan,barbar,kaba,güvenilmez bir millet olarak anlatılıyor.Yani hem Türk,hem Müslüman olmak,tüm dikkatleri üzerimizde topluyor.Asya’nın,Avrasya’nın,Kafkasların,Orta Doğunun;bitirimi,delikanlısı,zır delisi olarak biliniyoruz,yalan da değil hani.
3-1973 yılında bana şöyle demişti O esrarengiz Selanikli:’’Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Türkiye dışındaki tüm Türklerin Türkiye Türklerine çok ihtiyaçları var.Bunu sakın unutma ve bana sadece Türkiye içindeki değil,Türkiye dışındaki Türkler için de çalışacağına söz ver,Atatürk’ün izinden gideceğine söz ver’’
Ben o gün Ona söz vermiştim. Şimdi de tüm dünya Türklerine söz veriyorum ve bir çağrıda bulunuyorum: El ele, gönül gönüle, omuz omuza verelim. Bir ok kırılır, üç ok kırılır. Ama bir çok ok kırılmaz. Tüm Türk okları yan yana duralım. Yüreklerimiz kenetlensin. Aklımız birleşsin. Tüm insanları; ırk, dil, din, mezhep, kültür, renk, cinsiyet, meslek, eğitim ayrımı yapmadan sevelim, sayalım ama; ilk önce birbirimize güvenelim, birbirimize yaslanalım. Sırt sırta olalım. Yeni gün bayramı, Nevruz şenlikleri, Bahar etkinlikleri, Hıdrellez coşkusu Türk âlemine hayırlı uğurlu olsun. Ateşten atlamayalım. Zaten yüz yıllardır ateşlerin üzerinden atlıyoruz, lavları, korları, yanardağları aşıyoruz, ateşler içerisinde yaşıyoruz, hayatta kalmaya çalışıyoruz. Ne mutlu bize. Tüm Türk şehitlerini, Oğuz Kaan’ı, Bilge Kaan’ı ve Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyorum. Görüşmek üzere.

Göktuğ

Halkla İlişkiler
Cevap: Tuna Nehri Akmam Diyor

Fevkalade güzel bir yazı Teşekkürler.

Dünya, Türklerin birlik olmaması için siyasal, ekomonik, kültürel yani herşeyi kullanıyor onlarda biliyorlar ki Türklerin birlik olması ne arabın birliğine ne rusyanın birliğine nede Avrupanın birliğine benzer.

Bu birliğin sağlanması için
Allah'ın tez zamanda Türklerin içinden saf oğuz boyu kanı Türk ırkı Türk bir Başbuğ göndermesini diliyorum.

Volkan

-Otağ Hanı-

sayın Vedat KUŞAKLI komutanım ;Türk uyuyan bir dev ve bizim uyanmamızı hiç bir devlet istemiyor ,ama bu dev uyanacak.yeterki yeni nesil özüne dönebilsin .bunuda sizin gibi degerli insanların ,yazarların ,fikir adamlarının kalemlerinden çıkan ve bizlere yön verecek yazılar ve görüşlerle olacaktır.evet TÜRK E TÜRK TEN başka dost yoktur. bu bir gerçektir.bunu tarihin her sayfasında görebiliyoruz ve de yaşıyoruz.Tanrıdan tek dilegimiz; TÜRK devi artık uyansın ve bu zulmlere bir son versin. saygılarımla.

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

"Paşam seni kimler vurmuş, sol böğrün kurşun yarası !" Neden solumuz yara alır yalnız, bir bilseler.. Bir sorsalar solumuza, vatan kutsallığının verdiği muazzam ateşi ! Bir sevseler onlar da bizim gibi..

aliye mehmet

Dost Üyeler

Bu kadar aci huzun hic bir millet yasamamistir. Boylesine egitici ornek yazilari okullarimizdaki genclerin ogrenmesi lazim. Onlarin icine iliklerine isleyecek yazilar. Ne cevherlerimiz vardir da kimseye bildiremiyoruz. Ellerinize saglik Sagolun

Asya6666

New member

2m5jzb4.png
Kahrolayım, sevemedim ülküden başkasını..
Teşekkürler

mehmeteser

New member

Teşekkürler...

ya-sev-ya-terket-529.gif

Ekli dosyalar

• arkaplan.jpg
    arkaplan.jpg
    39.6 KB · Görüntüleme: 19

osman batur

Dost Üyeler

Komutanim tarihi olaylari ve gercekleri tekrardan bilgi daragacimiza hatirlattiginiz ve güzel yazinizdan dolayi size cok tesekkür ediyor kalben tüm duygularinizi paylasiyorum.

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler

Yazdıklarınızda tamamen hemfikiriz.Bizim gibi düşünen birsürü Türk var.Ancak kenetlenme oluşturabilcek kıvılcımı bir türlü bulamıyoruz.Türk soyu tek lider etrafında toplanmaya alışıktır, hatta genlerinde bile kodludur bu alışkanlık.Ancak sanırım bu kalkışa öncülük edecek bir lider arayışındayız her nedense.Liderler girişimlerde başarı göstererek liderleşir.Biz girişimde bulunmadığımıza göre bizim bekleyişimiz tembellikten.

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Sevgili ve Muhterem Vedat Bey Kardeşim,

Duygu, realite, hasret ve hedefe yönelim gösteren ifadelerle dolu yazınızı hem üzülerek ve hem de sevinerek okudum. Üzüldüm, çünkü; Yüce Türk Ulusu bu hallere düşmemeliydi, bedhahların kirli amaç ve hırslarının kurbanı olmamalıydı. O Acunun en büyük gücü, en değerli ulusu iken daha millet bile olamamış toplama ve derlemelerin emperyalist amaçlarına hedef olmamalıydı.

Sevindim, çünkü; Türk Ulusu’nun düşürüldüğü bu hale etken olan, Atatürk’ün tabiriyle “dahili bedhahların” karşısında artık dim dik ve derin bir bilinçle realiteleri, şerefsiz amaçları Türk Ulusu’nun önüne seren sizin gibi gayretli ve fedakar insanlarımız çoğalmakta. Değerli ve disiplinli çalışma ve yönlendirmelerle Türk Ulusu’nun yüreğini ve beynini harekete geçirip, onu düştüğü bu nakıs durumdan kurtarmaya çalışma görevini kutsal hedef gören Ülkücü/İdealist kardeşlerimin bilhassa içinde bulunduğumuz hastalıklı günlerde yoğunlaşması beni hem mutlu ediyor, hem sevindiriyor ve hem de Tüm Türk’ler gibi motive ediyor. Büyük ve kutsal gücümüzün uyanmaya başladığını hissediyorum. Bizans oyun ve politikalarını aştığımız anda aydınlık, nurlu ve güçlü günler bizi bekliyor.

Ortak bilincimizde olanları, hepimizin bildiklerini, ancak küllenmeye başladığını düşündüğüm, etkisizleştirilmeye çalışılan ortak paydalarımızı sizinle ve Otağ kardeşlerimle bir kez daha paylaşmak istiyorum. Biz güçlenmek için önce değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bu değerlerin en başında mensubiyet, aidiyet duygusu gelmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk bunu, “Ne mutlu Türk’üm diyene” vecizesiyle şahane ifade etmiş ve hedefi göstermiştir. Sahip olmamız gereken en önemli bir diğer değer de Türk Dili ve Kültürüdür. Uluslar Vatan, Dil ve kültürleri ile var olabilirler. Adında Türkiye kelimesi bulunan ulusal Medya Kuruluşuna Şeşli beşli yayınlar koyarsanız dilinize, en kıymetli var oluş nedenine sahip çıkamazsınız. Aksine Ulusun en büyük varoluş değerine darbe vurmuşsunuz demektir. Dolayısıyla kültürünüzü de yok etmeye mahkumsunuz demektir. Ulusal Hava yolu Kuruluşu olarak uçaklarınıza TURKISH AIR LINES yazarsanız, bir alışveriş merkezinizde, ülkenizin başkentinde, İstanbul'da İzmir'de, Edirne'de, Kars'ta, Diyarbakır'ımızda, Van'da AVM denilen ticaret yerlerinin yüzde doksan dokuzunun ismi yabancı olursa, dilinizi, kültürünüzü, ulusunuzu yok etme amaçlarına hizmet etmiş olmaz mısınız ?

Ulus’a sahip çıkmanın, Büyük Türk Ulus’unu karşı koyulmaz bir güçle ayağa kaldırmanın tek yolu Kendi kök değerlerimizin bilincine varmaktan geçer. En büyük kök değer de Türk dilidir. Bunun için güzel Türkçe’miz hem Ulus ve hem de Devlet tarafından korunmalıdır. Bunun karşıtı düşünenler, Atatürk’çü, Milliyetçi, rasyonalist ve Türk olamaz.

Ey Türk Ulusu, bu miskin uykuya devam edecek misin ? Sana kurulmak istenen tuzaklara daha ne kadar bigane ve pasif kalacaksın ? Haysiyetli ve başı dik olarak değerlerine sahip çıkmayacak mısın ? Evlatlarına, senden sonra gelenlere, özgür ve bağımsız, maddi ve manevi yüce değerlere sahip, onurlu ve güçlü bir Türk Yurdu bırakmayı düşünmüyor musun ?

Orkun Kitabelerinde yazdığı gibi, “Üstte gök çökmese, altta yer delinmese, Türk’ün ülkesini ve Töresini kim bozabilir ? Türk Ulusu yanlış yoldan geri dön. Her şeyi Türk için, her şeyi Türk’e göre ve her şeyi Türk’e doğru düşün ve hareket et. İşte değerli Orkun kitabelerinden günümüze çağrılar ve çığlıklar bunlardır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BANİSİ ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK CUMHURİYETİMİZİ ORKUN KİTABELERİNDE ÖNGÖRÜLEN BU DERİN BİLİNÇLE KURMUŞTUR. Biz, Türk’ler, Ne Mutlu Türk’üm diyebilenler, bu değerli mirası göz ardı edemeyiz. Bu mirasa ve bizi Türk yapan değerlere sahip çıkmalı ve içimizdeki bedhahları usulünce, töre ve hukuka bağlı kalarak saf dışı edip Vatanımıza, Ulusumuza, Devletimize, Bayrağımıza, Evlatlarımıza, İSTİKBALİMİZE derin ve ebedi ufuklar açmalıyız. Yenmeliyiz, yok etmeliyiz TÜRK DÜŞMANLARINI.
Türk’ün yaşadığı, yerleştiği yer olan TÜRK YURDU bizimdir, bu yurtlarda yaşayan insanlar bizimdir, bizdendir, mensubiyetim Türk’tür diyen bizim insanımızdır, Bu devlet bu bayrak bizimdir ve güzeldir. Sahip olmak, gözlemek ve kollamak, korumak ve yaşatmak en büyük görevdir.

Şu anda, dili güzel Türkçe olan, dini, kültürü, medeniyeti ve tarihi, dili gibi ortak olan 200 milyonun üzerinde Türk Dünyada mevcut bulunmaktadır. Bunlara özünü bulma amacıyla yön vererek birbirine ulaşma ve birbirinden güç ve destek alma çabalarının yoğunlaşması en büyük çözümdür. Türkiye bu yoğunlaşmada Kutub durumunda olması bakımından büyük önem taşımaktadır. İşte Sayın Vedat Kuşaklı kardeşimin değerli yazısında ben bu çözümün açıkça hedeflendiğini anlıyor ve değerlendiriyorum. Bu değerli yazıda kullanılan sözlerin, körlere göz, sağırlara ses, uyuyanlara “Bölük Kalk” demek olacağını düşünüyorum. Tanrı yardımcımız, sizin gibi böyle değerli, vefakar ve fedakar insanlar yol göstericimiz olsun. Türk Bir Devdir. Uyansın artık.

Tanrı Türk’ü Korusun. Amin.

Tekraren teşekkür ve minnet duygularımı sevgi ve saygılarımla arz ederim.

Son düzenleme:

Vedat Kuşaklı

Onursal Üye

Değerli Soydaşlarım,Arkadaşlarım,Büyüklerim,Kardeşlerim
Özgeçmişim için bir yanıt yazdım,sanırım sürçü lisan etmemişimdir,bu ikinci yanıtım ve aynı,paralel,benzer yazacağım.Türkler dışında,dünyanın tüm ulus politikaları maalesef ırkçılğa,barbarlığa dayanıyor ve maalesef ırkçı,barbar,yobaz olarak genelde Türklerin adı çıkmış.Biz sevgi,merhamet,şefkat dolu;barış,huzur isteyen bir kültürüz,medeniyetiz.Bize,dünyanın yedi kıtasındaki Türklere ırkçılık yapılıyor.Sakın yanlış anlamayın.Biz hiç bir ulusu,dini,mezhebi,medeniyeti hor görmüyoruz,bizi hor görüyorlar.Bunlara itiraz etmek üzere yola çıktım.Af buyurun,beni bağışlayın eşeğe bile bu kadar hakaret edilse,dile gelir.Tüm soydaşlarımız,dünyanın tüm kıtalarındaki egemen politikalarca aşağılanıyor.Bunlara itiraz etmeye geldim ve benim son başbuğum Mustafa Kemal Atatürk'tür.İlk başbuğlarım da Oğuz Kaan ile Bilge Kaan'dır.Güvencem de Ulu Yaratan'dır.Lütfen beni takip edin ve ettirin,saklı-gizli hiç bir sözüm yoktur,olmayacaktır.Sürekli cevap yazamazsam beni bağışlayın.Yayın yönetmenimizden e-posta adresimi talep edin,direk bana da yazabilirsiniz.Saygılarımla.

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Böyle düşünenler çok. Ama herşeyden önce bize lider lazım. Lidersiz yapılabilecek işler değil bunlar. Bakın bir tane lider denmeye bin şahit lazım olan lider çıktı karşımıza. Akıyla karasıyla her insanın gözünü boyadı. Sağı solu hepsi bir oldu. Bugünkü seçimlerde de gördük boyanmış gözleri... Yazık,yazık ,yazık... Biz liderle yürümeye alışkın bir milletiz. Bilge kağan ile Mustafa Kemal ile, Fatih Sultan Mehmet Han ile yürüdük. Neler kazandığımızı hepimiz gördük. 7 den 70'e herkes bir oldu zamanında. Şimdi de öyle bir lider çıksa da 7'den 70'e herkesin kapanmaya yüz tutmuş gözlerini açsa ve bizi ileriye yürütse. Doğu Türkistana BAtı Trakyaya, Kıbrısa, Azerbaycana, Kırıma yürütse. Yeterki bir kıvılcım yakalayalım.

Yazınız için içten teşekkürler. 3 adet dile getirmiş olduğunuz maddeler ise ezberlenmesi gerekenler...

Bige-tuğ Tulken

Halkla İlişkiler

Türk'ün yaşayan son lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'ten sonra Rauf Denktaş'tır. Gözü kapalı bir millet değiliz, bu yanılgıların nedeni gözümüzün kara olmasıdır belki de. Her neyse, şimdi gözlerimiz kör olabilir, elbet açılacaktır. Bugün olmazsa yarın, bir gün mutlaka !