Pılıtikacı....

Vedat Kuşaklı

Onursal Üye
PILITİKACI....

Bizim kasaba da ve bizim köyde ben küçükken,’’Politikacı,siyasetçi’’demezlerdi.’’Pılıtikacı’’derlerdi.Geçenlerde yine bu pılıtikacılardan biri yine televizyonlara çıkmış,gümbür gümbür bağırıyordu.’’Biz bu paşalar zamanında iyi ki savaşa mavaşa girmemişiz,yoksa halimiz haraptı,aman Allah’ım,bunlar askerlik hariç her şeyi yapmışlar,hükümeti,devleti devirmeye çalışmışlar,örgütlerle iş yapmışlar’’saydırıp durdu pılitikacı.Ertesi akşam aynı pılıtikacı tekrar çıktı televizyonlara,bu defa daha da öfkeliydi,adeta burnundan soluyordu’’Bana bakın ben kimseye benzemem,ben kimsenin emir eri değilim,ben kimsenin şamar oğlanı da değilim,bana kimse hukuk falan da öğretmeye kalkışmasın....’’
Pılıtikacı verdi,veriştirdi,verdi,veriştirdi....Galiba Ergenekon mu ne,işte öyle bir isimle bir örgüt mü ne kurulmuş,Onun hakkında,emekli generaller tutuklanmış,işte onunla ilgili bir tartışmaymış bu.İyi!hayırlı,uğurlu olsun.Kimin ne alıp veremediği varsa,kadılar mahkemede halletsin.
Ama benim tüm pılitikacılara birkaç sözüm vardır ey erenler!

1-Türk Ordusu,Türk Milleti,Türk Askeri iki paşanın emrinde savaşa mavaşa girmemiştir,girmez.Türk Ordusu icap ettiğinde top yekün yediden yetmişe ve emir beklemeden savaşa girer.

2-Emir eri olmak utanç verici bir vazife değildir.Keşke sağ olsaydı da Mustafa Kemal’in emir eri,yaveri ben olsaydım.Emir erliği kişisel bir hizmet değildir.İlgili makam sahibinin tüm programını düzenlemek ve bu programını yürütmesine yardım etmek demektir.Emir erleri,yaverler,emir subayları;komutanlarının ayaklarını yıkamazlar.

3-Şamar oğlanlığına gelince,elbette çok kötü bir olaydır,galiba eskiden saraylarda,padişahların streslerini atmaları için,birkaç kese altın karşılığında gönüllü olarak şamar yiyen şaklabanlar varmış,ama onlar padişahlıkta olur.Şimdi sadece film çevrilirken senaryo gereği bazı figüranlar rolleri icap ettiği için,az bir paraya,ekmek parası olsun diye,dayak yiyiyorlar,onlarında sigortaları var mıdır bilmiyorum.

4-Ama ben en çok savaşa mavaşa kafayı taktım.Yaratan bize savaş mavaş nasip ettiyse eğer;Türk askerinin komutanıyla birlikte nasıl ölümlere atladığını,zabitiyle beraber ölümü kucaklarcasına,Azrail ile alay edercesine nasıl kurşunların,tankların üzerlerine uçtuğunu,bilenler bilir.Böyle şeyler anlatılmaz,yaşanır.

5-Demem şudur ki;savaş,mavaş,bir çok Amerikalı,Rus,İngiliz,Çin diplomatının,stratejstinin daima gündemindedir.Hatta geçenlerde Amerikalı birisi(keratanın adını reklam etmeyeyim,hadi yazayım be !Friedman gibi bir şeydi))Türkiye’nin Amerika ile ,önümüzdeki yıllarda,2040 dan sonra karşı karşıya geleceğini,savaşacağını söylüyor.Aslında bu adam yazar,araştırmacı falan görünüyor ama bence hikaye,bence Amerikan derin devleti(Pentagonlu Cıa,fba biraderler)bizzat söyleyemediklerini böyle maaşlı adamlarına söyletiyorlar ve ağız arıyorlar,sonra tilki uykusuna yatıyorlar ve kulakları tavşan kulağı gibi açık kalıyor ve ‘’bakalım milletin tepkisi ne olacak’’diye veri,analiz,muhakeme,taktik,teknik gibi derslerinde bunları konu olarak işliyorlar.

Ah Friedman Ah!Sen bilmezsin bizim milleti!bizim milletin sırt çantasında,matarasında çikolata scuk,salam,meyve suyu,viski,cıgara,su,tahin,pekmez olmadan da savaşırlar,mavaşırlar.Bizim savaşlarımızda subay,astsubay,uzman,nefer yoktur,toptan ,beraber bir hücum vardır.Biz de laf olsun diye savaşılmaz.Ya hep beraber ölünür veya son savaşçı son yumruğunu sallayana kadar düşman kovalanır.

6-Pılıtikacılardan şunu rica edeyim.Her ne kadar sevgi,şefkat,barış,merhamet dolu bir millet olsak da;dünyanın yaban oğulları,yaban kazları,yaban kargaları,’’gak’’layıp,’’guk’’layıp üzerimize üzerimize geliyorlar,işte üzerimize üzerimize gelirken onlar biz her ne kadar manevra yapıp çatışma,çarpışma ortamından kaçınıyorsak da,bir gün gelir çarpma,çarpışma kaçınılmaz olduğu vakit;biz bu orduyla savaşa,mavaşa gireceğiz.Bu orduyu kimsenin rencide etmeye,aşağılamaya hakkı,hukuku yoktur.Ayıptır,yazıktır,günahtır.

NOT:Muhsin Yazıcıoğlu’na ve birlikte ruhlarını teslim ettikleri arkadaşlarına Ulu Yaratan’dan rahmet diliyorum.Muhsin Bey bir pılıtikacı değildi.Dava adamıydı,Türk olmaktan utanmayan biriydi.Mustafa Kemal ile sorunu olmayan biriydi.Yakınlarına,anacığına Yaratan sabır verir inşallah.

SALUR

Dost Üyeler
Cevap: Pılıtikacı....

Teşşekürler sayın Kuşaklı.

Herkes bilir bizde savaştayken kaçanı vururlar.

Aslında sizin anlattığınızı onlar çok iyi biliyorlar.

Onun içinde askere güveni ortadan kaldırmak istiyorlar..

DEMİR

Beğ Yönetici

Ah Friedman Ah!Sen bilmezsin bizim milleti!bizim milletin sırt çantasında,matarasında çikolata scuk,salam,meyve suyu,viski,cıgara,su,tahin,pekmez olmadan da savaşırlar,mavaşırlar.Bizim savaşlarımızda subay,astsubay,uzman,nefer yoktur,toptan ,beraber bir hücum vardır.Biz de laf olsun diye savaşılmaz.Ya hep beraber ölünür veya son savaşçı son yumruğunu sallayana kadar düşman kovalanır.

Aynen öyle işte. Ellerinize sağlık hocam.

KARA BUDUN

Yasaklı Üye

"Türk'e kefen biçenin,ölümü korkunç olur"

Türk ordusuyla dalga geçenlere, "Atatürk Devrimlerini"
Türk'ün vatanina göz dikenlere, "Çanakkale Siperlerini"

"H a t ı r l a t ı r ı z"

Son düzenleme:

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Biz Pılıcı pırtıcı, İslam gibi yüce güzel dinimizi kirli tozlu dükkanlarında Allah' ile aldatarak satan işportacı antikacıları iyi biliriz. Onlar, Vatan görevi denen kutsal görevi küçümser ve askerlikten nefret ederler. Türk askerinin ezelden beri var olan ve ebede kadar varolacak olan yüksek seciyesini hiç bir zaman hazmedememişlerdir. Onlar rahmetli Şehit Asteğmen Kubilay'ı katleden zavallıların ahfadıdır. Daha ne bekleriz onlardan.
Elinize sağlık, yüreğinize sağlık, kaleminize kuvvet Vedat Bey Kardeşim. İyi ki Allah bana sizi bu otağda tanıma ve yazılarınızdan feyz alma şansını vermiş şükürler ola.
Bu arada, Rahmetli kardeşimiz ve yazınızda belirttiğiniz gibi gerçekten bir dava adamı olan Muhsin Bey ve onunla birlikte vefat eden arkadaşları için rahmet dileklerinizden dolayı da Allah sizden razı olsun. Sağolun, varolun.

Son düzenleme:

vedatucart

New member

Ülkemizin ve yüce ordumuzun durumuna çok üzülüyorum. Ordumuz ile ilgili yapılan olumsuz yorumlar ve bunlara karşı bir şey yapılmaması beni çok üzüyor. Teröristler ise meclislerde ağırlanıyor, Ankara'da bile miting yapıyorlar. Milletimiz, "Türküm", "Müslümanım" demeye çekiniyor.
Kim, hangi pozisyonda olursa olsun baştakiler değil de kim suçlu?

Yolsuzluklara dur demeyen, ses çıkarmayanlara hakkımı helal etmiyorum

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım

Yazınız için içten teşekkürler. Göğsümüzü kabartan sözleriniz için ayrıca sağolun. Friedman denen insanların tuzaklarına, ilk paragrafta yazdığınız insanlar düşer. Kişiliği,haysiyeti, benliği hep askıda kalmış insanlar Türk gazetesi, Türk dergisi,Türk televizyonu yerine, amerikanın vatanımda uşaklığını yapan insanlardan haberleri dinleyip daha sonra ise her konuda bir haberi olmuş gibi davranırlar ve Türk insanının ve devletinin temeline laf atıp ahkam keserler. Az çıkan sesleri satılmış medya sayesinde her köşede ceryan eder. Gel gelelim işin en sonuna... En tuhafıma giden iş! Bu insanlar yarın öbür gün başımıza milletvekili seçiliyor,bakan yapılıyor ve de en kötüsü bu insanlara aydın denilmesini sağlanıyor. Sonra en yüksek mertebedeki insanlar Atatürk düşmanı kesiliyor. Bir insan eğer Türk ise ne TSK ya ne de ATATÜRK'e dil uzatır. Eğer böyle birşey yaparlarsa benim gözümde Türk değildir. Rum diye yunan diye bahsettiğimiz ırka bakın. Senelerdir aynı doğrultuda ilerliyorlar. Amaçları her geçen gün aynı. "Türk düşmanımdır ve düşmanım olmaya devam edecektir" diyorlar. Bu aydın tayfası, Türk düşmanı tayfası insanlar yunan bile olamaz! Kaldıki Türk olacaklar!