Ne Pişirsek

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Kişilik)
Ton Balığı Ezmesi (4 Kişilik)

Ton Balığı Salatası (4 kişilik)
http://www.nepisirsem.com/resimliyemektarifi.aspx?yemekid=1236
http://www.nepisirsem.com/resimliyemektarifi.aspx?yemekid=1201
Ahtapot Salatası (6 Kişilik)

Aioli Soslu Uskumru (5 Kişilik)

Akşam Sefası (6 Kişilik)

Alabalık Buğulama (4 Kişilik)

Alabalık Izgara (6 Kişilik)

Avakado ve Füme Somonlu Krep (6 Kişilik)

Bademli Alabalık Tava (4 Kişilik)

Balık Buğulama (2 Kişilik)
http://www.nepisirsem.com/resimliyemektarifi.aspx?yemekid=84

Balık Çorbası (6 Kişilik)

Balık Çorbası (2)

Balık Çorbası (3) (8 KİŞİLİK)

Balık Çorbası Terbiyesi (4 Kişilik)

Balık Graten Sebzeli (4 Kişilik)

Balık Köftesi

Balık Köftesi (2) (4 Kişilik)

Balık Kroket (4 Kişilik)

Balık Sosu (4 Kişilik)

Balıkçı Limonları (6 Kişilik)

Balıklı Krep (6 Kişilik)

ok.gif

ok.gif

Barbunya Izgara (1 Kişilik)

Barbunya Printaniye

Barbunya Tavası (5 Kişilik)

Cenova Sosu

Deniz Mahsülleri Güveç (4 Kişilik)

ok.gif

Domates Soslu Balık (4 Kişilik)

Domatesli Barbunya Balığı (4 Kişilik)

Ekşili Tatlılı Karidesler (4 Kişilik)

Enginar Göbeğinde Deniz Mahsülleri Karnavalı (4 Kişilik)

Fener Balığı Buğulama (6 Kişilik)

Fener Balığı Çorbası (4 KİŞİLİK)

Fener Çöp Şiş (1 Kişilik)

Füme Alabalık ve Pancar Salatası (4 Kişilik)

Füme Balık Çorbası (4 Kişilik)

Hamsi Buğulama (4 Kişilik)

Hamsi Çorbası (4 Kişilik)

Hamsi Dıblesi (4 Kişilik)

Hamsi Dolması (6 Kişilik)

Hamsi Ekşilisi (4 Kişilik)

Karidesli Pisi Balığı Şiş (4 Kişilik)

Kefal Pilakisi (4 Kişilik)

Kırmızı Şarap Soslu Karides (4 Kişilik)

Kiremitte Levrek Balığı (6 Kişilik)

Kiremitte Lüfer (4 Kişilik)

Kokteyl Sos (4 Kişilik)

Kopsiya (6 Kişilik)

Levrek Buğulama (4 Kişilik)

Limonlu Izgara Uskumru (4 Kişilik)

Lüfer Izgara (4 Kişilik)

Maydanozlu Balık Fileto (6 Kişilik)

Mayonezli Balık Çorbası (4 Kişilik)

Mayonezli Kefal

Mayonezli Mezgit (5 Kişilik)

Mercan Buğulama (4 Kişilik)

Midye Fırın (4 Kişilik)

Oriyental Deniz Ürünleri Salatası (4 Kişilik)

Palamut Pilakisi (6 Kişilik)

Pazı Yapraklarında Tekir (6 Kişilik)

Pirinçli Balık (4 Kişilik)

Salmon Güveci
Sardalya Balıklı Dip

Sardalya Buğulama (4 Kişilik)

Sardalya Kroket

Sardalya Tavası (4 Kişilik)

Sardalya Tuzlama

Sebzeli Deniz Ürünleri (4-5 Kişilik)

Sirkede Barbunya Balığı (4 Kişilik)

Soğuk Balık (2 Kişilik)

Somon Izgara (4 Kişilik)

Sos Amandine (4 Kişilik)
Soya Soslu Deniz Ürünleri Çorbası (8 Kişilik)

Susamlı Alabalık (4 Kişilik)

Şaraplı Ahtapot (6 Kişilik)

Tarator (4 Kişilik)

Taratorlu Palamut Tavası

Tartar Sos (4 Kişilik)

Taze Soğanlı Baharatlı Alabalık (4 Kişilik)

Ton Balığı Ezmesi (4 Kişilik)

Afiyet olsun...:)

Aşure nasıl yapılır?

Malzemeler

1/2 kg buğday
1 çay fincanı pirinç
200 gr kuru ceviz
200 gr kuru fasulye
100 gr pilav fıstığı
200 gr nohut
1 kg toz şeker
4 adet limon
200 gr fındık
50 gr kuş üzümü

Hazırlanışı

Temizlediğiniz pirinç ve buğdayı bir tencereye alarak üzerine birkaç parmak geçecek şekilde su koyun. 5 dk sürekli karıştırarak kaynatın. Üzerine bir bez öreterek oda sıcaklığında bir gece bekletin. Nohut ve fasulyeleri yumuşayıncaya kadar haşlayın. Bir gece beklettiğimiz pirinç ve buğdayı sürekli karıştırarak kaynatın. Biraz kaynadıktan sonra ateşin altını kısarak içine nohut ve fasulyeleri ilave edin. Daha sonra şekerin tamamını içine boşaltın ve karıştırmaya devam edin. Ateşten almaya yakın içine limon kabuğunu ekleyin 1-2 dk daha kaynatıp altını kapatın.

Püf nokta: Aşurenin içine kuru incir, kayısı, portakal kabuğu gibi kuru yemişleri isteğinize göre ekleyebilirsiniz. Servis ederken üzerine nar, fıstık, ceviz tarçın koyabilirsiniz. Aşure yapımında düdüklü tencere kullanacaksanı z nohut, fasulye ve dövmeyi birlikte pişirebilirsiniz. Basınçlı olmayan tencerelerde pişme süresi kullanılan malzemenin cinsine ve kalitesine göre 1-2 saat arasında değişir. Ancak malzemelerin pişme şeklindeki farklılık nedeniyle, ayrı ayrı pişirmeniz daha uygun olacaktır. Aşure yaparken kestane, iç bakla ve nar kullanarak malzemenizi daha zengin tutabilirsiniz. Ayrıca şekeri erken koymamalısınız. Böylece buğdayın sertleşmesini önlersiniz.

Aşurenin Hikâyesi:

Aşurenin ortaya çıkışı hakkında şöyle bir rivayet vardır: "Nuhun gemisi tufan dinip, Ağrı Dağı'na oturduğunda gemidekiler Allah'a şükretmek için, bir kutlama yapmak isterler. Fakat geminin yiyecek ambarları neredeyse boşalmak üzeredir. Bunun üzerine yiyecek olarak ne bulurlarsa hepsini bir araya getirip bir çorba pişirirler ve aşure ortaya çıkar". Bu nedenle aşure günümüzde 15 veya daha fazla malzeme çeşidinin birlikte pişirilmesiyle hazırlanır

asure-1220381424.jpg

PAÇA ÇORBASI

Tarif

Malzemeler:

Paça Malzemesi

- 4 Kuzu Paça (Keçi paçası olursa daha iyi olur)
- 4 Su Bardağı Su
- Tuz

Terbiye Malzemesi

- 1 Çorba Kaşığı Tereyağı
- 1 Çorba Kaşığı Un
- 2 Yumurta
- 1 Limon Suyu
- 6 Çorba Kaşığı Sirke
- 6 Diş Sarmısak

Tarifi:

İyice tütsülenmiş bacakları düdüklü tencerede 2 saat kadar haşlayın.

Başka bir tencerede tereyağını kızdırın ve unu koyup 2 dk kavurun. Kavurduktan sonra içine iki kaşık haşladığımız paçaların suyundan koyun.

Yaptığımız bu karşımı haşladığımız paçalara dökün.

Limon suyu ve yumurtayı ayrı bir kapta iyice çırpın ve çorbaya yavaş yavaş ilave edin.

İsterseniz çorbanıza sirke, limon ve sarımsak ekleyebilirsiniz.

Not:

Çorbayı sürekli karıştırmayı ihmal etmeyin. Böylelikle yumurtanın kesilmesini engellemiş olursunuz. Ayrıca kaynarken 1 defne yaprağı eklerseniz daha lezzetli olur.

Annemin Evinden Lezzetler...

Ayd%C4%B1n+013.jpg

Sonbaharda haftasonu kahvaltılarının keyfi başka mı oluyor, yoksa her yağmur yağdığında çocuklar gibi sevinen bencileyin sonbahar tutkunları mı daha çok keyif alıyor böyle sabahlardan?

Ama bu kahvaltı sofrası bir sonbahar sofrası değil...
Tam da yaz sofrası üstelik...
Kıpkırmızı domateslerden, közlenmiş biberlerden anlamışsınızdır...
Bu bayram anneme gittik... Ziyaretimizden annemin evindeki keyifli anlardan kalan son kareleri sizlerle paylaşarak şu andaki özlemimi azaltayım istedim...

Ayd%C4%B1n+035.jpg

Annemin yaz kahvaltıları spesyalidir..
Zeytinyağında sivri biberler veya çarlistonlar bir güzel kızartılır. Onlar kızarırken bir kenarda bolca domates kabukları soyularak irice doğranır. Keyfe göre rendelenebilir de, o zaman daha ekmek banmalık birşey olur bu (ben öylesini daha çok severim ama bunun görüntüsü daha albenilidir). Sonra tavada kalan yağa bakılır, fazlası ayrılır. Kalan yağın içine domatesler atılır, biraz çevrildikten sonra biberlerin üstüne dökülerek servis edilir. Yanında peynir ve kızarmış ekmekle müthiş olur. Yalnız feci iştah açar söylemedi demeyin! (ve bulabiliyorsanız yazdan kalan son domateslerle yapın bu güzel lezzeti...

Ayd%C4%B1n+007.jpg

Domatesler.. biberler... şimdiden özledim onları... Sonraki yaza kadar vedalaştık kendileriyle, tabi annemden getirdiğim domates konservelerim var... Annem biberleri ekmek kızartıcısında közlemişti, ondan çizgililer... Tabakta da tulum peyniri ve tel peynir vardı...

Ayd%C4%B1n+008.jpg

Annemin vişne reçeli (bir koca kavanoz da benim dolabımda var şimdi) ve kayısı reçeli.. Kayısıdan son kalan ufak kaseyi tüketiyoruz şimdilerde.. Benim için reçelin yeri bir başka... Kayısıları gelinimizin köyünden akrabalar bahçeden toplayıp küfe ile yollamışlar... Annem de hemen reçelini yapmış bu misler gibi kokan çilli kayısıların... Bakın, tabakta da görülüyor çilleri:)

Ayd%C4%B1n+019.jpg

Annemin meşhur közlemesi...
Namı diğer patlıcan közleme, ya da yoğurtlu patlıcan... Kısaca közlemedir benim için... Patlıcanlarla da vedalaştık gerçi, ama belki hala güzel yaz patlıcanları vardır stoklarınızda... Varsa yapın, ekmek bana bana yiyin... Beni anın yerken...

Ayd%C4%B1n+091.jpg

Börülcenin yaz boyunca en sık sofralarımıza teşrif ettiği halidir, taratorlu hali... Kısaca tarif etmek gerekirse börülceler haşlanır; yumuşadıktan sonra haşlama suyuna bolca sarımsak, limon ve zeytinyağı ilave edilerek harmanlanır... Henüz sıcakken yapılır ama bu... Sonra soğuması beklenir, mümkün mertebe buzdolabında bir gece dinlendirilir. ..Tabi ki kapağı sımsıkı kapalı bir kabın içinde...Ertesi gün leziz bir turşu kıvamındaki börülce taratoru sofraya gelmeye hazır olur...

Ayd%C4%B1n+024.jpg

Çocukluğumun lezzetlerinden, "kandil helvası"... Bazılarınıza tanıdık gelebilir, belki siz de benim gibi yıllardır yememişsinizdir... Buzdolabında bulduğumda nasıl sevinmiştim... Çıtır çıtır birşeydir, hafif sakızlı bir dokusu vardır, bolca susam tadı alırsınız yerken... Çöğenden yapılır, hafif tahin helvasını andırır tadı... O yüzden helva diyorlar sanırım...

293562117_481cd90309.jpg

Kabak çiçeğini, çocukluğumdan beri bilirim. Babaannem pazarda alışveriş yaptığı tezgaha siparişini verir, sonraki hafta gider kabak çiçeklerini alırdı. Kabak çiçeği dolması ve kabak çiçeği kızartması yapılırdı bunlardan. Biz tabii pazarları, hatta neredeyse manavları unutmaya yüz tutmuş bir zamanda yaşıyoruz. Gittiğimiz koskocaman, apaydınlık, ve o beyaz ışıklar ve tonla mal içinde aslında epeyce de soğuk süper, mega, hiper marketlerde ne görürsek ondan ibaret sayıyoruz alınabilecekleri. Mahallenin bakkalı, manavı, kasabı artık tarihin tozlu sayfalarına yol almak üzere. Neyse ki ben bunların bir nebze yaşadığı bir yerde, bakkalın, manavın size isminizle hitap ettiği, sadece iyi sebze meyveyi verdiği, komşuların hâlâ birbirine yardım ettiği, ara sıra toplanıp beraberce pazara gittiği bir yerde yaşıyorum. Ne var ki şu zaman denen uçucu şey ve nedense hiç bitmeyen yoğunluklarımız arasında pazara gitme vaktimiz pek olmuyor. Böylece, haftaya kabak çiçeği dolması yapacağınız için sipariş vereceğiniz bir mananız da pek olmuyor.

S8303962.JPG

Neyse, şu tupturuncu kabak çiçekleri nerelere götürdü zihnimi... İşte çocukluğumdan kalan anılarla evde kabak çiçeği pişirebilmek isteği varken içimde, yine o soğuk mu soğuk dev marketlerden birinde sonunda buluştuk turuncu çiçekle. Alıp eve geldim. Dolmasına pek yeltenmedim. Kızartmadan yana kullandım oyumu. Kızartma için güzel bir sos hazırlamak gerekiyordu. Hazırladım. Ama kabakçiçeğim bittiğinde epeyce sos artmıştı. Eh, ben öyle mutfakta artan sosları dökebilecek biri değilim malum. Bakındım, bakındım; gözüme küçük domatesleri kestirdim. Benimkiler leopar domateslerdi :). Üstlerine yeşil çizgileri olan, tam olgunlaşmış kıpkırmızı domateslerden daha sert, biraz daha ekşi belki. Ama şöyle güzel bahçe domatesleriyle, kokteyl domates diyorlar sanırım şimdi onlara, bahçe domatesinin nesi varsa, işte onlarla gayet rahat uygulanabilir. Sonuçta domates kızartmaları daha çok beğeni topladı, daha hayretle karşılandı. Tabii kabak çiçeğinin mevsimi çok kısa olduğundan, mutfakta daha kalıcı olmaya aday bir tarif de oldu. İşte size sosun tarifi. Domates kızartmaları da, kabak çiçeği kızartmaları da pek yakışıyor balkona :).

Malzemeler:

Bahçe Domates
Kabak çiçeği

Sosu:
1 şişe soda
1 yumurta
1 tutam dereotu
Aldığı kadar un
Tuz,karabiber

Kabak çiçeklerinin iç kısmını çıkarıp yıkayalım. Kağıt havluyla suyunu alalım. Sosu için, soda, yumurta, doğranmış dereotu, tuz, karabiberi karıştıralım ve sonra bulamaç gibi bir kıvam olacak şekilde unu ekleyelim. Aslında mücver içi hazırladığımız sos gibi oluyor. Sadece içine kabak koymuyoruz da kızartacaklarımızı içine batırıyoruz. Kabak çiçeklerini bu sosa bulayarak kızgın yağda kızartalım. Bu sosa batırıp kızartınca çok güzel bir rengi oluyor bence, insana pek çekici geliyor.

957-.JPG

Domatesler içinse, yıkadığımız domatesleri kabuklarını soymadan ortadan ikiye bölelim. Tabii bunun için domateslerinizin küçük olması lazım. Yine kızgın yağda, üstü altın sarısı olana kadar kızartalım. Üstünün sosu çabucak kızarıyor, domatesler de içinde diri, taze ve sulu kalıyor. Sanırım en güzel yanı da bu oluyor.
Kağıt havlu üzerine almayı tercih ediyorum kızartmaları. Ne kadar yağını emse kârdır diye düşünüyorum. Tabii servis ederken kâğıdı altıdan alıyorum. Kabak çiçeğini de domatesi üstüne beyaz peynir ufalayarak sundum. Beyaz peyniri biraz kırmızı biberle karıştırmak da güzel olur sanırım.

Eh bu yaz sofrasının diğer bir güzeli de kırmızı biberler. Ocak üstünde közlemekle pek aram yok. hem çok zahmetli, hem çok sıcak, hem de sonradan temizliği uzun. Ben fırın tepsisine alüminyum folyo serip biberleri üstüne diziyor ve fırına veriyorum. 200 derece civarında sanırım. İyice közlendiğinde fırından alıp kabuklarını soyuyorum. Zeytinyağı, yarım limon, bolca ezilmiş sarımsak, karabiber ve tuzla hazırladığı sosun içine koyuyorum. Hazırlardan sağlıklı ve lezzetli, ocakta közlemekten kolay.

KOLAY MANTI

Malzemeler
1 paket mantı makarna
250 gr kıyma
1 baş soğan
1 çay bardağı sıvı yağ
2 su bardağı yoğurt
3 diş sarımsak
5 su bardağı su
Yeteri kadar tuz, karabiber, pulbiber

Yemeğin Tarifi
Soğanı rendeleyin; kıymaya soğanı, tuzu ve karabiberi ekleyerek yoğurun. Mantı makarnalarının içlerini köfte harçları ile doldurun. Tencereye beş su bardağı suyu koyun, içine tuz ilave edip kaynatın. Hazırladığınız mantı makarnaları kaynamakta olan suya atıp 15 dakika haşlayın.
Suyunu süzüp geniş bir servis tabağına alın. Sarımsakları ezip yoğurtla karıştırın. Sıvı yağı tavada kızdırıp içine pul biber ekleyerek kavurun.
Mantı makarnanın üzerine sarımsaklı yoğurt ve yağda kızdırılmış pul biber gezdirin. Sıcak olarak servise sunun.

manti.jpg

&nbsp

ALINTI

• 500 gr kıyma
    [*]istenilen miktarda pide
    [*]1 ortaboy soğan
    [*]yassi şişler
    [*]4 ortaboy domates
    [*]1 demet maydanoz
    [*]1 çay kaşığı pulbiber
    [*]1 çay kaşığı acı toz biber
    [*]1 çay kaşığı kimyon
    [*]8 adet biber(çerliston) Yapılışı
    [FONT=Verdana,Arial, Helvetica, sans-serif]Kıymayı bir kaba koyun, Soğanı soyduktan sonra ince ince dilimleyip kıyma, toz acı biber, pul biber, kimyon ve tuz ile beraber yoğurup 10 dakika dinlendirin. Izgarayı önceden yakarak hazırlayın. Şişleri yağladıktan sonra, kıymayı 8 veya 10 porsiyona bölüp, her birini uzunlamasına sucuk gibi şişlere dizerek ızgara edin. Yıkanmış Domatesleri ve biberleri temizleyip ikiye bolun, ızgaranın kenarlarına dizin. Bir yandan da pideleri kızartın. Kebapları maydanoz ile pide içinde servis yapın.

[*][FONT=Verdana,Arial, Helvetica, sans-serif]Afiyet olsun.

NAMAZ ÇORBASI

MALZEMESİ:
Yarım kilo dövme ve yarım kilo gerdan eti,
1 su bardağı nohut
2 kaşık kuyrukyağı,
kimyon,
karabiber,
tuz.

Bir gece önceden suda ıslatılan dövme ve nohut u etle birlikte ateşe atın. Tuzunu ekleyerek kaynamaya bırakın. Yemeğin suyu eksildikçe üzerine kaynar su ekleyin. Et kemikten ayrılıp, yemeğin malzemesi eriyince kemikleri çıkarın ve karıştırın. Muhallebi kıvamına gelince altını kapatın. Çorbanın üzerine kızgın yağ gezdirip, baharatları serpin. Afiyet olsun.
:)

b.gif

HAMSİ TAVA

Malzemeler
1350 gr Hamsi
1.5 Yemek Kaşığı Tuz
4.5 Yemek Kaşığı Sıvı yağ (kızarırken çektiği)
6 Yemek Kaşığı Mısır Unu

Yemeğin Tarifi
Balıkları temizle, yıka, tuzla, süzgeçte 15 dakika beklet, altı gruba böl.
Tavaya 1 tatlı kaşığı kadar yağ koy, ısıt, balıkların bir grubunu mısır ununa bulayıp kuyrukları aynı yöne gelecek şekilde yan yana dizerek daire oluştur, bir yüzü kızarınca düz bir tabak kullanarak şeklini bozmadan ters çevir, diğer yüzünü de kızart.
Kalan yağı azar azar ekleyerek diğerlerini de aynı şekilde kızartmaya devam et.
Notlar
Hamsi Tava, öğünlerde, mevsimlik sebze salatası ve limonla, tek kap yemek olarak tüketilir. Arkasından tatlı yeme alışkanlığı vardır. Daha çok Karadeniz yemeği olarak bilinmekle birlikte, bugün hemen her yörede tüketilmektedir. Hamsinin en çok bilinen pişirilme şeklidir.

KARNIBAHAR BÖREĞİ

firin_karnibahar.JPG

MALZEMELER
2 adet yumurta
1 yemek kaşığı un
1 su bardağı yoğurt
1/2 çay bardağı sıvıyağ
1 adet küçük boy karnabahar
1.5 çay bardağı kaşar peyniri
tuz

HAZIRLANIŞI
Karnabaharı çiçek çiçek kopararak makarna gibi tuzlu suda haşlayın. Kare veya dikdörtgen fırın kabına düzgün bir biçimde yerleştirin
virgs.gif
mikserde yoğurdu
virgs.gif
unu
virgs.gif
yağı
virgs.gif
yumurtayı ve tuzu koyarak karıştırıp karnıbaharların üzerine dökün. Fırına verirken üzerine fındık büyüklüğünde 1-2 parça katı yağ koyarak
virgs.gif
önceden kızdırılmış fırında 180 derecede 15-20 dakika pişirin.Sıcak servis yapın.

&nbsp

22112008125746kabaktatlisi.jpg
en sevdiğim tatlı...

kabak-tatlisi.jpg

5b253470-bf44-4fb4-aada-e40108ca4d2e.jpg

kabak.jpg

KABAK TATLISI TARİFİ
Malzemeler:
2 kg balkabağı
2,5 su bardağı toz şeker
1 su bardağı dövülmüş ceviz
Hazırlanışı:
Kabağı ince ince dilimledikten sonra soyup çekirdeklerini çıkart. Yıkadıktan sonra 2-3 parmak genişliğinde dilediğin uzunlukta doğra. Büyük ve yayvan bir tencereye kabakları, aralarına şeker serperek kat kat diz. Bir gece ağzı kapalı olarak beklet. Bu bekleme sırasında kabak su salacağı için pişirirken ayrıca su koymaya gerek yok. Geceden bekletilen kabak orta ateşte yumuşayana kadar pişirilir.Kabağın şerbetinin koyulaşması için bir sürede kapağı açık olarak pişirin. Soğuduktan sonra ervis tabağına alınarak üzerine dövülmüş ceviz serpilerek servis edilir. Aynı şekilde fırında pişirerekte çok hoş bir tat elde edebilirsiniz.

DOĞUKAN

New member
diyorum ki, bir gün bu güzel tarifleri gerçeğe dönüştürsenizdeee hep beraber yesek olmaz mı..?? :D:D:D

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Cevap: Ne Pişirsek

KIYMALI MANTI BÖREK

Malzemeler
  • 3 adet yufka
Kıymalı Harç İçin
  • 400 gr. kadar kıyma
  • 1 adet soğan
  • 4 - 5 adet sivri biber
  • 2 adet domates
  • 2 - 3 diş sarımsak
  • Tuz, karabiber, köri, pul biber
Börek Harcı İçin
  • 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı yoğurt
  • 1 su bardağı süt
Yapılışı
  1. Öncelikle kıymayı az miktarda sıvıyağ ile güzelce kavurun. Kıyma kavrulduktan sonra yemeklik doğranmış soğanları ve sarımsakları ekleyin. Bu esnada tuzu ve baharatları da ekleyin. Daha sonra ince doğranmış sivri biberleri ekleyip kavrulduktan sonra da rendelenmiş veya küçük doğranmış domatesleri ekleyin. Bir miktar kaynatıp soğumaya bırakın.
  2. Yufkayı serin. Yumurta yoğurt ve sütle hazırladığınız harçtan üzerine sürün ve her yufkayı dörde bölün. Her parçanın geniş kısmına kıymalı harçtan koyarak gül şeklinde sarın.
  3. Sardığınız börekleri yağlanmış tepsiye dizin ve kalan harçtan üzerlerine sürün. Önceden ısıtılmış fırında 200 derecede kızarana kadar pişirin.
  4. Fırından çıkan börekleri, üzerine sarımsaklı yoğurt ve sıvıyağda kızdırılmış salça ile servis edin.