Mehmetçiğe Mektup

Gökçen

Dost Üyeler
Web sitesi
www.kibris1974.com
Mehmetçiğe Mektup
Mehmetçikten ağlatan mektup

SAKARYA - Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Lisesi öğrencilerinin sınır bölgesinde bulunan askeri birlikte görev yapan "Mehmetçiğe" destek amacıyla gönderdiği mektuplara insanı duygulandıran cevaplar geldi.
Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Lisesi öğrencilerinin Hakkari Dağlıca başta olmak üzere sınır bölgesinde görev yapan mehmetçiğe moral olsun diye geçen ay gönderdiği meptuplara duygu dolu cevaplar geliyor.
Okulun tarih öğretmeni Nurdan Demirci'nin başlattığı "Mehmetçiğe destek" kampanyasına öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Ülkemizin yaşadığı son terör olaylarında duygu ve düşüncelerini kağıda dökerek bunları sınır bölgesinde görev yapan mehmetçiklere gönderen öğrencilere cevap gecikmedi. Hakkari Dağlıca'daki kanlı baskında şehit veren Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Onbaşı Faruk Yörük ile Piyade Er Metin Kökel tarafından Hakkı Altuntaş ve Aycan Pekin isimli öğrencilere gönderilen
"Biz burada şehit olmak için dua ediyoruz" şeklinde ifadelerin yer aldığı mektup duygusal anlara sebep oldu.
Aycan Pekin tarafından sınıf arkadaşlarına okunan Onbaşı Faruk Yörük tarafından yazılan mektupta şöyle deniyor: "Sevgili Aycan kardeşim, Mektubunu aldık ve çok samimi bulduk. Arkadaşlarla cevap yazmaya karar verdik. Aslında bu mektup sadece buradaki askerlerin değil binlerce vatan evladının sana cevabıdır. Bizim arkamızda sizin gibi dualarını esirgemeyen kardeşlerimiz oldukça, ne bu vatanın bir karış toprağına zarar gelir ne de size. Bugün biz bunu devam ettiriyoruz. Yarın senin ağabeyin, kardeşin, belki
de oğlun. İnan Aycan bu gurur duyulacak bir şey. Belki burada imkanlar çok kısıtlı. Şartlar çok zorlu ama inan bunların bile apayrı bir tadı var. Ne kadar zorlasa da, bazen bunaltsa da herkes tek bir şey için tek yürek halinde bekliyor. O soysuzlara haddini bildirmek, güzel ülkemizin her karış toprağını o canilerden temizlemek için buradayız."
Kanlar akmasın, kardeşlerimiz ölmesin diye mücadele ettiklerini belirten Onbaşı Faruk Yörük'ün mektubu şöyle devam ediyor: "Belki birçok insan 21 Ekim'de verilen 12 şehidi unuttu bile. Keşke herkes senin gibi sağduyulu olsa. Senin mektubun bize bir farklı geldi. Çok içten ve sıcak bulduk. Sanki eline silahı verseler sonuna kadar giderim der gibi yazmışsın. Emin ol Aycan, bu vatanın bize ne kadar ihtiyacı varsa, sana ve senin gibilere de o kadar ihtiyacı var. Ailene de, nazik davetleri için teşekkür et.
Biz de sana gel misafirimiz ol diyeceğiz ama boşver kardeşim. Buralar çok soğuk. Üşütür hasta olursun. Seninle yüzyüze görüşmeyi de isterdik. Kısmet işte. Kendine iyi bak kardeşim. Hayatta başarılar. Ara sıra yazarsan çok seviniriz."
Hakkı Altuntaş isimli öğrenci de kendisine gelen mektubu okudu. Piyade Er Metin Kökel tarafından kaleme alınan mektupta şu ifadeler yer alıyor: "Sevgili Hakkı, ben bu mektubu senin yazmış olduğun mektuba karşılık vermek isteyen bir Mehmetçik için yazıyorum. Ben bölük yazıcısıyım. Sevgili Hakkı kardeşim, şu an bu mektubu nöbet dönüşünde yazıyorum. Daha yeni yeni ısınıyorum. Hava, belki -15 bilemedin -16 derece filandır. Ama asla komandolar üşümez, yemez, içmez, uyumazlar. İnşallah sen de asker olunca ne demek istediğimi anlarsın. Vatanıma canım feda. Buradaki asker arkadaşlarım keşke her gün terörist avına çıksak diye can atıyor. Keşke şehit olsak diye dua ediyorlar. Kendine iyi bak. Gözünüz arkada kalmasın. Bu vatan bizimdir. Bunlar komando sözleridir. Biz batıdakiler gibi banklara değil Hakkari'nin karlı dağlarına şafak atıyoruz. Bize kaç şafak diye sormayın. Biz şafak 1 derken şehit verenlerdeniz"
Öğrenciler Aycan Pekin ile Hakkı Altuntaş, askerlerin gönderdiği mektupları sürekli okuduklarını ve çok duygulandıklarını belirterek askerlere fırsat buldukça mektup yazacaklarını söylediler.
Tarih ögretmeni Nurdan Demirci de, askerlere destek olabilmek amacıyla mektup gönderdiklerini söyleyerek, "Biz her zaman Mehmetçiğin yanında olduğumuzu göstermek için mektup yolladık. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Bundan sonra sık sık mektup yazacağız" dedi.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ...

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevî, hususî ve resmî hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK_

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Şehitler ÖlmezÖnce Vatan, Millet
Sonra ana ve yar
Bu yolda savrulan
Birileri var.

Ezan dinmez diyen
Bayrak inmez diyen
Şehit ölmez diyen
Birileri var

Bayrakla dertleşen
Toprakla birleşen
Can verip devleşen
Birileri var.

Ezan dinmez diyen
Bayrak inmez diyen
Şehit ölmez diyen
Birileri var.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Ay Yıldızıma Varlığım Feda Olsun!.. (Şehitlerimizi Unutmayacağız)!!

Süzül dilediğin gibi , yayıl gökyüzüne şimdi,
Göreyim şimdi o coşkun halini.
Bende haykırayım sana her baktığımda hiç durmadan ,
Önce vatan , sonra vatan

Kumaşının bedeli tenim olsun,

Renginin bedeli kanım olsun,

Ay yıldızıma varlığım feda olsun...

bayrakvw0.jpg

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Vurulup Tertemiz Alnından Uzanmış Yatıyor
Bir Hilal Uğruna Ya Rab Ne Güneşler Batıyor..

36756askerxb31qn6.jpg

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Tarihler yazdı yinede yazacak
TÜRK unutmadı unutmayacak
Ceddini şehidini hep anacak
Bu bayrak semada dalgalanacak

sonsuza kadar onun bu gökler
bu vatan bizim , bizim kalacak
ORDUMUZ MİLLETİMİZ TEK YÜREK
bu bayrak semada dalgalanacak

VATAN BAYRAK UĞRUNA
Sadece vatan ve bayrak dediler
Geride sevdiklerini bırakarak
Güle oynaya askere gittiler
Vatan bayrak uğruna

Kahpelerin tuzaklarına düştüler korkmadılar
Mayınlara bastılar yılmadılar
Onalarca şehit verdiler kaçmadılar
Hayatların hiçe saydılar
Vatan bayrak uğruna

Hiçbir bedel istemediler
Sırtlarında kilolarca yükle
Dağları tepeleri gezdiler
Bir parça yorgunluk göstermediler
Vatan bayrak uğruna

Kimi annesini kimi babasını özledi
Kimi sevdiğini kimi doğduğu yeri
Kimi özlemini içine gömdü
Kimi gözyaşını nöbet tuttuğu yere
Hiçbir dertlerini belli etmediler
Vatan bayrak uğruna

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
08102008161743bayrak-11.gif
TSK.jpg

Ordusu dar gelirli, "gönüllü" ve de ücretli hatta suçlulardan oluşan "müttefiklerimiz"
Ordumuzun gücünden daima çekinen "AB" li "dostlarımız"...!
Anlayamazlar.

Hakkâri'de hainin mayınından okula giden çocuğu koruyan,
Üşümesin diye sevgiyle başını örten,
Yorulmasın diye çantasını sırtında taşıyan,
Uğurlarken davul zurna çaldığımız,
Vurulduğunda bağrımızı yaktığımız Türk askerini
Türkün ordusuna olan bağlılığını
Anlayamazlar...!