La İlahe İl Allah

Vedat Kuşaklı

Onursal Üye
LA İLAHE İL ALLAH

Beni bilenler bilir.okunuşu gibi yazmayı severim.Maykıl Ceksın diye yazacağım.Müziğini sevmem ama müziğinin sevilmesine de,müziğini sevenlere de saygı duyarım.Zevklerin ve renklerin tartışılmayacağını bilirim.Öldü,Allah rahmet etsin.Nur içinde yatırsın.Buraya kadar sanırım fena bir laf etmedim,bundan sonra da etmeyeceğim ama okuyanların da fena olarak algılamaması önem taşıyor.500 milyon dolar borç bıraktı arkasında.Bu da bizi ilgilendirmiyor.Mirasçısı,birinci derece yakını ve varisi değiliz.Şimdi bana göre hiç hoş olmayan,hatta insanlık ayıbı olan yönlerini (Maykıl Ceksın’ın değil,ölümüyle ilgili gelişmelerin)birlikte ortaya koyalım sevgili okurlarım.Ölümüne dayanamayan,bu acıya katlanamayan 12 hayranının intihar ettiğini,kendini öldürdüğünü televizyon alt yazısından okudum.Sonra 25 haziran da öldü ve bugün 4 temmuz merhum hala gömülmedi.Bir merhumun ölü bedeni,ruhun sonsuzluk alemine uçmak üzere terk ettiği bir beden 2-3 günden fazla ortalıkta bekletilmez.Ayıptır,yazıktır,günahtır.Rus tüccarlar naaşının Moskova’ya defnedilmesi için 5 milyar dolar para önermişler ailesine.Çünkü;bu teklifi yapan kurnazlar biliyor ki;gelecek olan fanatik turist ve ziyaretçi akını ile ödenen bu parayı en geç 2 yıl içinde geri alırlar,bu yatırım yaptıkları sermayeyi kurtarırlar ve üçüncü yıl müthiş bir kazanca geçerler.Sonra ilk şarkısını okuduğu yer(pavyon mu,bina mı,kulüp mü..her neyse!)parça parça sökülüp her bir parçası hayranlarına satılacakmış.Sonra tabutu altından olacakmış,camdan fanus gibi bir tabut görünümünde olacakmış.
Rahmetli Maykıl’a lafım yok.Hatta Maykıl’ın ruhunun tüm bu gelişmelerden dolayı acı,azap içinde kıvranacağını tüm din adamları söyleyebilirler.Yahudi,Hıristiyan,Müslüman,Hindu,Budha,Şaman,Ataist falan da fark etmez.Bir insanın ölüsü bu kadar kullanılmaz.Ayıptır,günahtır,yazıktır.Barış Manço’muz,Cem Karaca’mız,Kemal Sunal’ımız,Barış Akarsu’muz ve daha nice sanatçılarımız göçtü bu alemden,Hepsi de bana göre Maykıl’dan daha yıldızdı,daha hayırlıydı,daha bir iz bırakmıştı gönüllerimizde.Bu alemden nice sanatçılarımız geldi geçti.
Şimdi iki yön var düşünmemiz gereken.Birincisi sanırım Maykıl tabu,ilah,olağan üstü bir ruh ,evliya,peygamber gibi algılatılmak isteniyor.Bu birinci yön başarılırsa ikinci yönün temeli de sağlam atılmış olur.İkinci yön nedir?Bu cenazeden cebini doldurmak isteyenler.Bu ölümden kazançlı çıkmak isteyenler.Bunlara modern ölü soyucular,çağımızın mezar soyucuları,mezar soyguncuları diyebiliriz.
Aklıma ‘’La İlahe İl Allah ‘’sözü geliyor.Kuran’ın temeli olan söz.Allah sözü.Yani ‘’ilah yok,tanrı yok,tapılacak kimse yok,ancak Allah var.’’Demek istiyor.Ama Maykıl’ın cenazesine yapılanlar rahmetliyi bir ilah,bir tabu haline getirmek ve ona tapınmaktan başka bir şey değil.Bizim Diyanet Başkanlığımız,Vatikan Papalığı ,Yahudilerin en büyük Sinagog sorumlusu ,Baş Haham bu konuda bir açıklama yapması lazım mıdır?Bence lazımdır.10 gün oldu bir cenaze hala gömülmedi,Yazıktır,ayıptır,günahtır.
‘’Yahu sende yazacak konu mu bulamadın be kardeşim!?’’İyi düşünürsek bu konular hafife alınamayacak kadar ciddi konulardır.Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun naaşı televizyonlarda ve gazetelerde böylesine önemsenerek,ehemniyetle,ciddiyetle ,şevkle,aşkla,dikkatle işlendi mi ey Türk Milleti?Allah Aşkına elinizi vicdanınıza koyunuz.Sonra daha bitmedi.Ne bitmedi?Bu tür fanatikliklerin bize nelere mal olduğunu anlatmam daha bitmedi.İzlemişsinizdir.Birisi 15-16,diğeri de 17-18 yaşlarında iki kızcağız.Sosyete ailesi falan da değiller.Düzgün anneleri,mazbut babalrı var.EMO’cu olmuşlar.EMO’nun ne olduğunu da bu vesileyle 51 yaşımda öğrenmiş oldum.Yani bizim zamanımızda Hippiler vardı,bunlar da o zamanın Hippilerinin yeni bir versiyonu.Macera için İstanbul’dan evlerinden firar etmişler ve İzmir’de İnternet mesajlarından tanıştıkları kendileri gibi iki kerkenez(ben yeni yetmelere kerkenez diyorum)çocukla(henüz delikanlı falan değiller,sadece kerkenezler)çılgın macera arayışlarına girmişler,sonra da İzmir polisi onları enseleyip ailelerine teslim etti.Ama İzmir polisinden önce uyuşturucu,kadın,fuhuş mafyasının ellerine de geçebilirlerdi.Verilmiş sadakaları vardı,belli ki annecikleri de,babacıkları da kızları için çok dua etmişler.Ama televizyoncumuz kızlara öyle abuk subuk sorular soruyor ki,kızlar adeta zafer kazanmış gibi,EMO’cuların öncüleri gibi,şımarık bir havada,saçma sapan tavırlarla,saçma sapan cevaplar veriyorlar.Yüz binlerce kerkenez kız ve çocuk da bu olayı sempatik,şirin bulmuştur.Kesin öyle olmuştur.İletişim fakültelerinde,halkla ilişkiler fakültelerinde,öğretmiyorlar mı bunları?Haber yapacağım diye toplumun anasını,avradını ağlatmanın bir alemi var mıdır?Kızları televizyona çıkartmaya gerek var mıdır?EMO olayını böyle çok ilginç,moda,heyecan verici,gençliğin vazgeçilmezi gibi işlemeye ne gerek vardır?Diyanet,Papalık ne iş yapar?Bu konuda gereken uyarı bu televizyon kanallarına niçin yapılmıyor?Maykıl’ın cenazesi bunca 10 gündür hala gömülmedi ve ölü bedeni bir tabu,bir ilah haline getirilip adeta tapınılacak bir hava,bir atmosfer yaratılmaya çalışılırken Diyanet,Papalık,Hahamlık,Şamanlık,Budhalık nerelerdedir?
La İlahe İl Allah
Ben artık televizyonların Deccal,İnternetin de Dabbetül Arz ve televizyoncuların ,gazetecilerin de Yecüc ve Mecüc olduklarından zerre miktar şüphe etmiyorum.Taşlar benim aklımda ve mantığımda yerine oturmaya başladı.
Bu çağdan, bu alemden ben artık hakikaten tırsmaya,korkmaya başladım.
Yakınlarıma ve cümle aleme vasiyetimdir.Hangi şehirde,kasabada,köyde ölürsem işte oraya gömüleyim.Ölü bedenimi,ruhumun kullanmaktan vazgeçip terk ettiği eski,hurda bedenimi yok memleketime,yok ikamet ettiğim mekana nakletmek gibi zahmetler vermek falan da istemem kimseye.24 saat geçmeden hemen gömün beni.Otopsi falan da istemem,Morg falan da istemem.Deniz de terk ettiysem bedenimi,fırlatıp atın denizin dibine.Karada öldüysem gömün toprağın altına.Havada öldüysem zaten parçam kalmaz.Yani bu kadar abartmanın alemi yok.Diyeceksiniz ki ‘’Ula sen Maykıl’mısın ki böyle kuruntulara,senaryolara,vesveselere kaptırmışsın kendini,sen kimsin ki...senin ölüne 5-10 kişi sahip çıksın,seni efendice gömsünler sen Ona şükret ‘’Eee doğru laf tabi ki,ama ben de cırcır böceği veya at sineği,ya da kör karınca değilim elbette,benim de az buçuk bir verimli,verimsiz,inişli,çıkışlı,bayırlı,yokuşlu bir ömrüm oldu bu kahpe dünyada.Hain Teröristlerin cenazelerinde bile tören,saygı,itibar falan gösterilen bir devirdeyiz,fazla da büyük konuşmaya gelmez.Bu kahpe dünya da toplu mezarlara 50-100 kişi birden gömülüp üzerimize de kireç atılması da(mikrop saçmayalım diye) söz konusu olabilir.Ufacık,zibidi,b it kadar bir kenenin ısırığından ölenler böyle gömülüyor.Bir oturuşta bir domuzu yiyebilecek iştahta olanlar veya aynı anda 4-5 domuzla baş edebilecek güçte,kuvvette olanlar domuz gribinden nakavt oluyor,onlar da karantina usulü gömülüyor galiba...
Neyse,bir adam ölür de 10 gün onu gömmezseniz,işte biz de böyle ölümle ve gömülmeyle bozarız.Gömün artık şu Adem oğlunu.Allah günahlarını affetsin,rahmetini üzerinden eksik etmesin.Amin.
La İlahe İl Allah.

KÜLTEGİN

Genel Koordinatör
Cevap: La İlahe İl Allah

Çok güzel çok farklı bir yazı olmuş.Okurken büyük keyif aldım.
Kutlarım teşekkürler :)