Kraliçenin bu katliamdan haberi varmı?

CANBULAT

-Otağ Hanı-
Tanrı Dağları Yaylağım, Orhun Nehri Sulağım
image0019.gif

BU UNUTULUR MU ? (Ama maalesef unuttuk…) Birinci Dünya Savaşı’nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kısmı da Mısır’ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı’na hapsedildi. Kampın tam adı, ‘Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı’ idi. Bu kampta, 1918′de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tumen’in 48. Alayı’na bağlı Osmanlı askerleri tutuluyordu.

12Haziran 1920′ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, ağır hakaret ve aşağılamaya maruz kaldılar. Bu insanlık dışı muamelenin nedeni ise

Ermeniler idi… Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan yanlış çevirileri ve kışkırtmaları nedeniyle, kampların İngiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi. Savaş bitmişti. Ancak, kamptaki ağır koşullar nedeniyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, İngilizler’in işine gelmiyordu. Çünkü, olası yeni bir savaşta, bu askerlerin yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Ermeniler tarafından, İngilizlerin beyinlerine işlenmişti. Çözüm toplu katliamdı… Askerlerimiz, mikrop kırma bahanesiyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin çok üzerinde

krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyordu. Ancak İngiliz askerleri dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sokmak istemedi. Ancak bu kez İngilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Ancak başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Çünkü gözleri yanmıştı… Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu. Bu vahşet, 25 Mayis 1921 tarihinde TBMM’de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref beyler bir önerge vererek, Mısır’da esirlerin krizol banyosuna sokularak 15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini, bunun faili olan İngiliz tabip, garnizon komutanı ve askerlerinin cezalandırılması icin TBMM’nin teşebbüse geçmesini istediler. Tabii ki yeni kurulan devletin bin türlü sorunu vardı. Bu hesap sorma işi de unutuldu gitti.

Ama onlar unutmuyorlar…

Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna sunuyorlar. En üzücü olanı da malum birilerinin, bu karalama kampanyalarına çanak tutması…

kralice7.jpg

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
TÜRKLERE yapılan katliamlar nedense hiç gündeme gelmez...Bizim uzmanlarımız ve etkin olması gereken kurumlar yeterince seslerini de duyurmazlar.Niye? Çünkü bu işleri yapacak sesimizi ve de bize yapılanları dünyaya belgeleriyle kanıtlayıp anlatacak uzmanlarımız makamlarda değiller. Bu makamlar ''monşer'' tiplere veriliyor Onların da sesi çıkmıyor tabi... TÜRKLER katledildi diye ağıt yakan ya da yürüyüşler yapan milletleri duydunuz mu?Bizim içimizdeki soysuzlar ise bir olayı bahane edip ''hepimiz Ermeniyiz '' deyip yollara düştüler. Bu soylarını ilan eden kesimlerin bir şehit için ''hepimiz TÜRK'üz '' diye bağırdıklarını göremedik nedense...1. Dünya Savaşı sırasında esir düşen TÜRK askerlerine yapılan vahşeti binlerce askerimizin kör edilmesi ve de Kahire sokaklarında perişan edilmeleri ne yazıkki unutuldu.Biz bu unutulan konuları yeni yetişen nesillere anlatmalıyız.Okul panolarında resimleri, yazıları asmalıyız.Ben böyle yapıyorum...

İngiltere kraliçesinin bir Yunan gelini olduğunu anımsatmak isterim.Eşi bir Yunanlıdır.Bize tarihi bakışları çok uzun bir konudur.Söylemek istediğim kısaca şudur...TÜRK-İSLAM dünyasının en büyük düşmanı olarak ilk 3 e girer bu devlet.ABD bile Angıl-Sakson kültür olarak İngilterenin bir parçasıdır.Dünya siyasetinde hep ortak hareket ederler.Ancak çok iyi siyaset yaptıkları ve maşa varken ellerini yakmadıkları için yaptıkları pek ortada görünmez.Bu yüzden de girdikleri yerde vahşetleri gizli yaptıklarından duyulmaz .Irakta İngiliz askerleri ile ilgili fazla bir haber olmayışına dikkatinizi çekerim. Kültürleri eritme(asimilasyon) konusunda ise uzmandırlar.Dünyada 48 ülkenin resmi dili İngilizcedir bu yüzden...Bu arada biz de buna aday, gönüllü sömürgeyiz.Şimdilik bu kadar yorumum.

Paylaşımın için teşekkürler kardeşim.

Son düzenleme:

GökTürk

Kurucu
Web sitesi
www.kibris1974.com
Yorumlarınıza hayranım, onun için zaten sadece okuyup teşekkür ediyorum.
Ben bu tür konulara yorum yazarsam kesin Otağ yönetimi beni banlar yada hakkımda soruşturma açılır devlet (büyüklerine) hitap etme şeklimden dolay.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Yorumlarınıza hayranım, onun için zaten sadece okuyup teşekkür ediyorum.
Ben bu tür konulara yorum yazarsam kesin Otağ yönetimi beni banlar yada hakkımda soruşturma açılır devlet (büyüklerine) hitap etme şeklimden dolayı.

O zaman en iyisi, sen teşekküre devam et...:DBanlanmanla uğraştırma bizi...Ayrıca izleklerin çekimleri için çok gereklisin KUDAY Kardeşim.:D

ARIKBUKA

Halkla İlişkiler
Ne devletmişiz diyorum bazen.Kırıla kırıla, vurula vurula bitirememişler.Sonra da diyoruz bu adamlar bizi neden sevmiyor.Bu siyasi dayatmalara bu ımf ye bu içimizden işgallere karşı bile "milli" düşünebilen insanlarımız var sayıları çok olmasa da.İşte bu sebeple büyük milletiz.Bağlarımız o kadar sağlammış ki bu kadar zaman bu kadar çabaya rağmen yaralı da olsak ayaktayız.Hep karamsar bakmamalıyız sanırım.Bardağın dolu tarafı da var.Tabii teselli bu yazdıklarım bi anlamda :(

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Ne devletmişiz diyorum bazen.Kırıla kırıla, vurula vurula bitirememişler.Sonra da diyoruz bu adamlar bizi neden sevmiyor.Bu siyasi dayatmalara bu ımf ye bu içimizden işgallere karşı bile "milli" düşünebilen insanlarımız var sayıları çok olmasa da.İşte bu sebeple büyük milletiz.Bağlarımız o kadar sağlammış ki bu kadar zaman bu kadar çabaya rağmen yaralı da olsak ayaktayız.Hep karamsar bakmamalıyız sanırım.Bardağın dolu tarafı da var.Tabii teselli bu yazdıklarım bi anlamda :(

Merak etmeyin, sayımız az olsa da yeteriz biz onlara.Yaralı kurt daha savaşçı olur...Sıradan bir ulus olsaydık şimdiye kadar çoktan tarihten silinir giderdik.Her zaman oyuna gelen, yabancı kültürlere özenen, kendini kaybeden TÜRKLER olmuştur.Umutsuzluğa düşenler, teslim olanlar olmuştur.Ama İSTİKLAL HARBİNDE(KURTULUŞ SAVAŞI) olduğu gibi MUSTAFA KEMAL PAŞA çok az sayıda istiklale inanmış cesur yüreklerle yola çıktı...Onlar inanmışlardı Ataları Çİ-Çİ gibi ...Torunlarına şerefli bir isim bırakacaklardı.Ve parola Ne ABD ne İNGİLTERE MANDASI...TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE ...Ve yola çıktılar ''YA İSTİKLAL YA ÖLÜM'' diyerek...BİZE AY-YILDIZLI AL BAYRAK ALTINDA BAĞIMSIZ , ÖZGÜR, BAŞI DİK, ADI TÜRK OLAN BİR DEVLET BIRAKTILAR...KENDİLERİNDEN SONRA GELECEK OLAN TÜRK NESLİNİN ONURLU BİR ŞEKİLDE ÖZGÜR YAŞAMASI İÇİN ÖLÜME SEVE SEVE KOŞAN YİĞİTLER,ASENALAR, BÖRTEÇİNELER RUHLARINIZ ŞAD OLSUN...SİZE MİNNETTARIZ.EMANETİNİZ EMANETİMİZ OLACAKTIR.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!