"Beni Tanımıyorsunuz Ama Ben Sizi Tanıyorum"...

sonosmanli

New member
"Beni Tanımıyorsunuz Ama Ben Sizi Tanıyorum" İşte Trabzonlu minik öğrencilerin Mehmetçiğe yazdığı etkileyici mektup..

02.03.2008 12:48
b-105539-askerlerimiz.jpg
Trabzon'da Prof. İhsan Koz İlköğretim Okulu öğrencileri Şırnak'ta Gabar Dağı'nda ve Dağlıca'da teröristlerce düzenlenen saldırılarda askerlerin şehit olmasından etkilenerek Şırnak'ın İdil İlçesi Jandarma Karakol Komutanlığı'ndaki askerlere mektup yazdılar.

Edebiyat öğretmeni Abdulkadir Bektaş, derste ''mektup'' konusunu işlediği sırada öğrencilerden, askerlere mektup yazmalarını istedi.
Daha sonra öğrencilerin mektuplarını okuyan Bektaş, öğrencilerin duygularını çok güzel ifade ettiklerini görünce öğrencilerle konuşarak, mektupları askerlere göndermeye karar verdi.
Bektaş, önce Gabar'da, sonrasında ise Dağlıca'da askerlerin şehit edildiği olayların ardından mektup konusunu işledikleri sırada öğrencilerden askerlere mektup yazmalarını istediğini anlattı.
Mektupları askerlere göndermesindeki amacın her zaman yanlarında olduklarını ve onları sevdiklerini göstermek olduğunu ifade eden Bektaş, ''Öğrencilerimin mektuplarını okuyunca çok duygulandım ve bunları askerlerin de okuması gerektiğini düşündüm. Bu nedenle mektupları askerlere gönderdim. Öğrencilerimin mektuplarına cevap geldi. Askerlerin öğrencilerime mektup göndermesi bizi çok duygulandırdı. Mektupların cevapları öğrencilerin tek tek adlarına geldi. Bu çocukları daha da çok sevindirdi'' dedi.
Bektaş, öğrencilerin mektuplarında asker olmak istediklerini, sıranın kendilerine gelmesini beklediklerini anlattıklarını belirterek, şöyle devam etti:
''Askerlerimiz ise bize gönderdikleri cevapta 'biz vatanı koruyoruz, ne pahasına olursa olsun korumaya devam edeceğiz' dediler. Öğrencilerden istedikleri tek şey ise bilgilenmeleri, okumaları, ülkemizi kalkındırmaları oldu. Bizi bölmek isteyenlere karşı eğitim ve öğretimle onlara en iyi cevabı vermemiz gerektiğini söylediler. Bizim amacımız askerlerden cevap almak değildi. Askerlerimize moral vermek, motivasyonlarını artırmaktır. Elimizden geldiğince askerlerimizin morallerini yüksek tutmak istiyoruz. Her zaman yanlarındayız, dualarımız onlarla.''
Öğrencilerden Onur Can Bülbül, mektupları yazdıklarında askerlere gönderileceğini bilmediklerini, daha sonra böyle bir karar aldıklarını belirterek, ''Askerlerden bizlere mektup gelince çok sevindik. Bizlere okumamız gerektiğini, kendilerinin bizleri korumak için canlarını feda etmeye hazır olduklarını söylediler'' dedi.
Büşra Yılmaz ise askerleri çok sevdiğini, mektuplarla onlara moral verebildilerse çok mutlu olduklarını kaydetti.
-ÖĞRENCİLERDEN MEHMETÇİĞE MEKTUP-
Öğrencilerden Burcu Çağla Şahinoğlu'nun, askerlere yazdığı mektubun bir bölümü söyle:
''Beni ve bütün milleti koruyan canım Mehmetçiğime; Beni tanımıyorsunuz ama ben sizi tanıyorum. Siz doğanın çetin şartlarına karşı koyup çok soğuk havalarda bile olsa bayrağın kızıllığından ısınansınız. Siz zifiri karanlıkta dahi bayrağın beyazlığından yararlanansınız. Sizi ben çok iyi tanıyorum. Hangi kanalı açsam siz karşımda beliriyorsunuz. Sizden nasıl bahsediyorlar haberiniz var mı? Size bir kahraman, Türk Milleti'nin onuru ve şanı, milletimizin bağımsızlığı diyorlar.''
Onur Can Bülbül ise askerlere, ''batmayan güneşlerimize'' başlığı ile yazdığı mektupta, ''Sizler Türk ulusunun batmayan güneşleri, sönmeyen ateşi, bitmeyen mutluluğusunuz. Sizin varlığınız bizi hayatta tutuyor. Hepiniz kendinize iyi bakın, bizim sizlere ihtiyacımız var'' diye kaydetti.
Öğretmen Bektaş, öğrencilerin yazdıkları mektupları internetten edindiği Şırnak'ın İdil ilçesi Jandarma Komutanlığı adresine gönderdi.
-MEHMETÇİKTEN MEKTUP GELDİ-
Şırnak İdil İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Cüneyt Ağaça, okul yöneticilerine gönderdiği mektupta, öğrencilerin mektup göndermesini sağlayanlara teşekkür etti.
Ağaça, gönderdiği mektupta şunları kaydetti:
''Şu bir gerçektir ki tarihinden faydalanamayan o tarihin anlamından ve sorumluluğundan uzakta tutulan insanlarla, dirençli ve iddialı bir toplum oluşturulamaz. Bizim tarihimizin en önemli parçası şehitlerimizdir. Türkiye'nin koruyucu ve savunucusu olan Mehmetçik asırların sıkıntılarına, bunalımlarına ve savaşlarına göğüs germiş, namusun, merhametin ve asaletin timsali olarak dimdik ayakta durmuş ve halen durmaya devam etmektedir. Türk vatanının ebedi varlığı ile ülkemizin bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna her türlü hava ve arazi koşulunda kendine verilen görevi ifa eden Mehmetçik, emin olunuz ki bu görevin mukaddesliğinin bilincindedir. Vatanın gelecekte koruyucuları olacak öğrencilerimiz bugün ağabeylerinin görev yaptığı yerlerde yarın kendileri olacaktır. Bu bayrak yarışını nasıl atalarımızdan alıp şu an biz sürdürüyorsak, yarının gençleri bu bayrağı geleceğe taşıyacaktır.''
Mektuplarda yalnız olmadıklarını bilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden askerler de öğrencilere, ''Okuyun, bizler sizleri korumak için nöbetteyiz, korkmayın'' cümlelerini yazdılar.