Bdp’den pkk’ya giysi yardımı

helin demir

New member
BDP’DEN PKK’YA GİYSİ YARDIMI

Terör örgütü PKK’nın siyasi sözcüsü olarak faaliyetlerini sürdüren, zaman zaman PKK ve Öcalan’ın fikirlerine karşı (“Silahlar miadını doldurdu” açıklamasının ardından PKK tarafından tehdit edilen ve Öcalan’ın aforoz ettiği Osman Baydemir’i sahiplenmiş, Öcalan tarafından tehdit edilen Kürt aydınlarına yönelik olarak, tehtidin nerden gelirse gelsin kabul edilemeyeceğini belirtmişti ) gelse de yine onlardan vazgeçemeyen BDP’nin, her fırsatta PKK ile ilgili faaliyetlerini sürdürdüğü biliniyor.
Başta Mahmur Kampı olmak üzere PKK’nın diğer kamp ve cezaevlerindeki mensuplarına, kırsal alanda yer alan teröristlere giysi yardımı yapmak için bir organizasyon kuran BDP’nin, bu etkinliğini, Diyarbakır’da faaliyet göstermekte iken PKK bağlantısı dolayısıyla faaliyetleri durdurulan DİYAR A.Ş ortakları, Sur Belediyesi ve Kürt kökenli tekstilciler ve partiye getirilen yardımlar neticesinde sürdürdüğü belirtiliyor. “Giysi Bank” adı verilen proje kapsamında eski ve yeni giysilerin, kumaşların temin edilerek BDP’nin personel, makine ve araç gereçleriyle kullanıma hazır hale getirildiği ve Diyarbakır’da kurulu yerel otobüs firmaları ve kargo şirketleriyle ücretsiz olarak Irak’a intikalinin sağlandığı bildiriliyor.
Görünürde Diyarbakır’ın en yoksul ailelerinin ikamet ettiği Sur Belediyesi sınırları içinde ikamet eden, sosyal güvence ve belli bir gelire sahip olmayan ailelere yardımcı olmak amacıyla başlatılan “Giysi Bank” projesinin esas amacının örgüt mensuplarına yardım etmek olduğu anlaşılıyor. BDP’nin projeyi tanıtmak amacıyla reklamlar yaptığı, yardımların devamlılığını sağlamak için, projenin resmi bir proje olduğunu, yapılan her yardım karşılığında fatura kesileceğini, bu sayede esnafların bu yardımları vergiden düşebileceklerini ve devlete vergi ödemek yerine Kürtlere yardım yapmış olacaklarını, yardım gönderen herkese teşekkür belgesi göndereceklerini empoze ettiği kaydediliyor.
Bütün samimi duygularıyla yoksul ailelere yardım yaptığını düşünen öncelikle Diyarbakır halkının ve esnafının, yardımlarının nerelere gittiği konusunda bilgi sahibi olmaları ve bundan sonraki yardımlarını yönlendirirken dikkatli olmaları gerekiyor. BDP’ye inanarak, bilmeden de olsa teröre yapılan yardımların, seçmenlerin 12 Haziran’daki kararlarını etkileyeceği değerlendiriliyor.
Helin Demir [email protected]

Türk82

Beğ Yönetici
Web sitesi
www.foto-lale.com
Cevap: Bdp’den pkk’ya giysi yardımı

BDP Partisi kadar Serefsiz bir parti yoktur iste! Bu tür partilerin kapanib baska parti adi altinda acilmasini önlemek lazim.