50. Yılınız kutlu olsun

necdeterdinc

Dost Üyeler
O kahramanı Santhilerion Kalesinde tanıdım. Bölgesindeki birliğinin ihtiyaçlrını gidermek , teknin sorunlarını gidermek için dur durak demeden devamlı hareket halinde . Çalışırken rumların Kıbrıslı Türkleri asimile etmek için neler yaptıklarını o günleri tekrar yaşamamak için çok çalışmaları gerektiğini kararllı ve sempatik sözcüklerle anlatırdı. Görev süremin sonunda Türkiyeye döndüm ancak o kahramanı unutamadım. yıllar sonra Kıbrısı tekrar görmem nasip oldu her yerde bu kahramanı aradım. Yaşdığı köyü bilen birisini buldum.Haftada iki gün diyaliz e gittiğini öğrendim Girneden taxi kiralayarak Ahırdağ Köyüne gittim. Kendisi gibi aileside çok sevecen candan davranarak bizi eve davet ettiler. Evleri ahırdan çevrildiğini tahmin ederek içeride yatan kahramanı gördüğünde yılların verdiği yorgunluk sanki binlerce katıyla üzerine çökmüştü .Birbirimizi zor tanıdık .Ayrılırken Yüreğim burkuldu. O kahraman nın Gençliği Kıbrıslı Türklerin Varolması can ve mallarının korunmak için dağlarda geçirmişti, Soydaşları için yaşananları çocuklarına anlatamadan Böbrek yetersizliğinin pençesine yakalanarak hayatını , hayatlarını Kıbrıs Türkünün var oluşuna adayan lardan birisi o akahramanın ismi ZİYAT tı. Okahraman Tabiki yalnız değildi yanında yüzlerce mücahıt Kahramanlar vardı .ZİYAT artık rahmetine kavuştu Kıbrıs semalarında KKTC Bayrağının dalgalanışını seyrede seyrede aramızdan ayrıldı .Bayrağının ebediyen dalgalanacağını düşünerek veda etti.Çocuklarına sadece dalgalanan bir bayrak bıraktı. Ruhun şad olsun Kahraman kardeşim kardeşlerim. Vatan için can vermeyenler için orası bir topraktır çabuk satabilirler, Sizlerin nasıl can verdiğini Kıbrıs ı nasıl vatan yaptığınızı bizler çok iyi biliyoruz. Herzaman yanınızdayız . TMT nın kurulusunun 50. yılınızı candan kutluyor Ebediyete göçmüş kahraman mucahgitlerimize tanrıdan rahmet yaşayan Gazi mucahitlerimize de sağlık ve mutluluklar diliyorum Ruhlarınız Şad olsun aziz ŞEHİTLERİMİZ.

Necdet ERDİNC
(E) Astsb

Dr.Yalnızefe

Dost Üyeler
Allah gani gani rahmet eylesin...Toprağı bol olsun..
Şehitlerimizi anmak bizim asli görevimizdir..
Unutmayalım ki...
ŞEHİTLER ANCAK UNUTULDUKLARI ANDA ÖLÜRLER...
TTK ve Y