Sen Ağlarken Binbaşım

sonosmanli

New member
Sen Ağlarken Binbaşım
Sen ağlarken Binbaşım,
birileri (!) Filisten'deki vahşeti durdurmak üzere meydanlarda mitingler düzenliyor, Ortadoğu efeliğine soyunuyor;
biri (!) uzaklarda bir televizyon kanalında: "PKK’nın Kuzey Irak’ta kampları bulunduğunu ve konuyla ilgili hem ABD, hem de Irak’taki hükümetle temasta olduklarını" vurguluyor;
birileri (!) yeşil poturlarını toparlayıp Demokrasi tramvayının duracağı durağı tespit etmeye çalışıyor;
birileri (!) Kürtler Vadisinden, Kurtlar Vadisine yürüyor;
kimileri de güvercin kanatlarına barış mesajları yazıyor;
Sen ağlarken binbaşım ben ağlıyorum, VATAN ağlıyor........
Osmaniye Garnizon Komutanlığı’nda görevli Piyade Binbaşı Selçuk Orhon, Jandarma Şehit Binbaşı Adil Karagöz’ün cenazesinde yaptığı konuşmada duygularını gizleyemedi. Binbaşı Orhon, gözyaşlarıyla tamamladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Anadolu’ya ayak basan atalarımız bu toprakları yurt yapmak azmi ve dirayetiyle bin yıl mücadele verdi. Ayyıldızlı bayrağı şehit kanıyla bu topraklarda çizdik. Anadolu toprakları ana sütü gibi helal, şehit kanı gibi duru, gazi teni gibi saf vatanımız oldu. Çünkü, bizim dünyamızda şehit-vatan-bayrak, et ve tırnak gibi birbirinden ayrılamaz. Şehitlerimizin aziz hatıralarını ilelebet yaşatacağız. Aziz şehidim, yaptığınız bu fedakarlık milletimiz asla unutmayacaktır