KKTC'nin Bağrına Dostlar Dayamış Hançerini

Hüseyin LAPTALI

Onursal Üye
KKTC'NİN BAĞRINA DOSTLAR DAYAMIŞ HANÇERİNİ,

Düşman ne diyor?

Sözcüleri Stefanu: "KIBRIS′TA TEK DEVLET VE TEK HALK VARDIR."

Soruyorum; KKTC Devlet değil midir? Kıbrıs Türk Toplumu halk değil mi? Ey bakir doğumcular, Oluşturucu devletçiler siz adam pardon halk değil misiniz?

Yunan Dışişleri Bakanı Bakoyanni: ′′Kıbrıs sorununun BM kararları, AB ilke ve değerleri temelinde, adil, işler ve kalıcı bir çözüm çerçevesinde, iki bölgeli, iki toplumlu, tek vatandaşlık, tek egemenlik, tek uluslararası kimlik ve işgal kuvvetlerinin uzaklaştırılması unsurlarını kapsayan bir şekilde çözülmesi gerekir.′′

Soruyorum; Bu sözler "Gel teslim ol, silahını teslim et" çağrısı değil mi? Türk ordusu kalacak, silahlar teslim edilmeyecek, beğenmeyen Güney'e yoldaşlarının yanına.

Dışişleri Bakanı Markos Kiprianu:1974 yılına kadar Kıbrıs′ta coğrafi ayrım yoktu. Rum tarafının iki bölgeli, iki toplumlu federasyon dışında bir çözüm için taviz vermesi mümkün değildir.

Soruyorum; 1974'den önce Türk Toplumu 105 tane gettoda, göç etmiş 103 köy, olmayan silahlarla can derdinde, sıfır milli gelir ve Allah razı olsun Anavatan'dan diyerek, aç sefil yaşamıyor muydu? KKTC devlet değil midir ki sen bana iki toplumlu federasyon bağışlıyorsun. Aşağılanıyorum. İtin önüne kemik mi atıyorsun. Bazılarımız aşağılanmıyor mu? Yüzlerinde deri değil de, gön mü (kösele mi) var ne?

GKRY Cumhurbaşkanı Hristofyas: Federasyonu arzu ettiğimiz için değil, Türk askerinden kurtulmak için görüşeceğiz.

Soruyorum bu söz, "Türk asker bir gitsin, ben size gösteririm," demek değil mi? 1960 anlaşmaları daha imzalanmadan 1 Nisan 1960 EOKA gününde "Hedefimize yeni kalelerimizden savaşarak ulaşacağız" diyen onlar değil miydi? Hristofyas'ın bu sözü ayni şey deği mi? Tarih tekerrür mü ediyor?

1963 Aralık'ında bir alay asker olduğu halde KANLI NOEL'i göstermemişler miydi? Göstermişlerdi, hem de 20 temmuz 1974'e kadar. Görmedin mi lan...

Rum Eğitim Bakanlığı "Türklerle Uzlaşma Dersi" verecekmiş.

Şimdiye kadar akılları neredeydi? Bizim "Yes be Annem Çocukları" 35 yaşında oldular. "Ne Türk'üm ne de Rum Kıbrıslıyım," diye bağırıyorlar. Rum'un çocukları da dağa taşa sülüs yazılarla "En iyi Türk, Ölü Türk'tür," diye yazıyorlar, bağırıyorlar. Beğeniyor musun lan...

Başpiskopos Hrisostomos ise önceki günkü açıklamasında "eğitimden ellerinizi çekin, eğitimi Helenlere yakışır biçimde yürütmekle yükümlüsünüz" diye karşı çıktı. Hristofyas ise, üstün bir cin fikirle Hrisostomos'u destekledi. "GENÇLERİ DAHA İYİ HELEN YAPACAĞIZ."

Görüşmeler devam ediyor. Talat ve adamları 2008 sonuna kadar kalıcı çözümüm işini halledecekler, ikinci referandum olacak, Rumlar da kandıracak aptal adam arıyorlar. Annan Planı referandumunda kandırdılar şimdi de kandıracaklar. Karpaz'da 50 tane Rum çocuğuna 18 tane öğretmen, Limasol'da Türk çocukları Rum okullarına zorunlu, istersen.

Sözde Karpaz'a okuluna karşılık, Limasol'da Türk ilkokulu yapacaklardı. Ölme eşeğim ölme arpa saman geliyor. Affedersin, bunlar bizi eşek mi sanıyorlar?

Akılları sonra temel eğitimde yumuşak hava yaratacaklar. Aptal adam arıyorlar. Kıbrıs Türk Toplumunu aptal yerine koyuyorlar. Utanıyorum. Kimileri utanmıyor, yüzlerinde gön var.

Bakoyanni tekrar konuşuyor: "Kıbrıslı Türklerin de iyi niyet göstereceklerini umuyorum. Türkiye′den de Kıbrıslı Türkleri çözüm yönünde cesaretlendirmesini bekliyoruz.′′

Sen de hiçbir şeyi beğenmiyorsun. Nasıl bir şey istiyorsun anlayamıyorum. Tek devlet tek vatandaşlık dediniz, kabul ettiler. Kıbrıs Cumhuriyeti kalsın, Asker gitsin dediniz kabul ettiler. Yerleşikler gitsin dediniz, kabul ettiler.

Hristofyas yoldaş, bu isteklerin kabul edildiğini yolda belde, sokakta söylüyor. Talat ve Adamları iki defadır. "Bre Hristofyas bunları yolda belde ona buna söyleme, gel bize söyle, hallederiz," diyorlar. "Kıbrıs Türk Toplumu duyar sonra, 2008 yılı sonuna kadar imzayı atamam," demeye getiriyorlar.

Ey halkım!... KKTC'NİN BAĞRINA DOSTLAR DAYAMIŞ HANÇERİNİ,

YOK MUDUR KURTARACAK BAHTI KARA KADERİNİ?

Hoşça kalınız. 11 Eylül 2008
Hüseyin Laptalı

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
''Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini, bulunur elbet kurtaracak, bahtı kara maderini...''

''Vatan toprağı kaderine terkedilemez!''

Kıbrıs adası TÜRK'e aittir! Alındığı fiyata satılır!

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,
TOPRAK; EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR!

Saygılarımla Sayın Hüseyin Laptalı abimiz...:)