İçime Sindiremiyorum!..

İÇİME SİNDİREMİYORUM!..

‘’ Özgürlük dalgalarla, rüzgarla geldi adı Mehmetçik olan..Egemenlik vatanla buluştu, devlet oldu.. Kıbrıs Türk Halkının tarihine kazınan..
Ya şimdi!..’’

Her gelişimde içim titrer, ilk görmek istediğim o dur..O Ay Yıldızlı Bayrak..Ercan havalimanına iniş anonsu duyulduğunda hep o günleri çağrıştırır..Yoktan var edilen bir devletin tarihidir sizi karşılayan..Ve gönderinde nazlı, nazlı dalgalanan o şanlı Bayrak..
Kıbrıs adasının her köşesinde Türk’ün izini görürsünüz ne kadar acımasızca yok etmek istese de Rum’un eli!..Tabiat ana bile isyan eder bu yapılanlara..Toprağın altında saklanan tüm gerçekleri bir anda çarpar o utanmaz suratlara!..Yok olmaya yüz tutmuştur Rum kesiminde kalan Osmanlının tüm izleri!..Atalarımızdan bizlere emanet edilen Şehitliklerimizin bile yerleri!..Hesap soranı yoktur bu unutulan tarihin!..Sanki hak etmişler gibi şimdi de silinmek istenirler hafızalardan, anılardan!..Okul kitaplarından silindikleri yetmezmiş gibi!..
İçime sinmez be Kıbrıs’ım bu ‘’ Gazi Topraklarda ‘’ yaşananlar!..Sussam gönlüm razı değil, yazsam duyulmaz!..Zaman en adil yargıçtır desem doğru olur..Ancak zamana güvenirim de insanlara güven olmaz!..
İçime sinmez Türk’ün o gurur dolu geçmişini yok sayanlar!..Kendilerinin öz be öz Türk olduklarını unutup da ‘’ Kıbrıslılık ‘’ yalanına kananlar!..
Ya o son dönemde yaşananlar!..Rum’la birlikte sirtaki oynayarak teslimiyetin kitabını yazanlar!..Unutulur mu ihanet?..Vatan sevgisinin yerini alan Rum’a teslimiyet!..
İçime sindiremiyorum be kardeşim!..Kıbrıs Türk Halkının adada ki var oluş destanını, Rum’a diz çökmeyen kahramanların şanlı direnişini anlatan o muhteşem tarihi gerçeklerin yok sayılmasını!..Tarih kitaplarından kazınırcasına çıkarılmasını!..İçime Sindiremiyorum!..
Şimdilerde ise bir suskunluk kaplamış her yanımızı!..Rum’a haktır konuşmak!..Türk’e ise sanki yakışırmış susmak!..Müzakere masasında Rum konuşur biz dinleriz!..Yapılan her dayatmayla sanki biraz daha sineriz!..Aman müzakereler devam etsin der, kazanılmış tüm haklarımız elden giderken aldırış etmez es geçeriz!..Ya bir gün gelirde:’’ anlaşma oldu!.. indirin gönderdeki bayrakları’’ derlerse ne ederiz?..
Sonu belli olan bu oyun içime sinmez be kardeşim!.. Sinmez be Mücahidim!..Sinmez be Mehmedim!..Bilirim sen de benim gibi düşünürsün..Yapılan onca aymazlığa yutkunur sabırla karşı durursun!..
Neler yaşanmadı ki o topraklarda?..Vatanın önüne ‘’ Birleşik Kıbrıs ‘’..Çözümün sonuna ‘’Teslimiyet‘’..Suskunluğun yanına ‘’Kabullenmek‘’..Milliyetçiliğin üstüne ise ‘’Statükoculuk ‘’ kavramları kondu!..Yenilikçiyiz dediler!..Rum’un tüm dayatmalarına boyun eğdiler!..Şehitlerimizin adını taşıyan meydanlarda, caddelerde ellerinde ne idiğü belirsiz çaputları bayrak yapıp konvoy, konvoy gezdiler!..AB’ye gireceğiz Avrupa vatandaşı olacağız dediler!..Yaşanan tarihi gerçekleri, Yüce Türk Ulusunun ayrılmaz bir parçası olduklarını inkar ettiler!..
Şimdi geriye dönüp baktığımızda tüm bu yapılanlar ardımızda bir kabus gibi durur!..Burada , ‘’Gazi Topraklarda’’ bu aymazlıklar hiç yapılmamış gibi nasıl unutulur?..
İçime sinmez be kardeş!..Tüm bu yapılanlar, göz önünden ve gönüllerden atılanlar!..Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğer değil midir?.. Bu vatan, Şehitlerimizin kan ve can bedeli ödenerek kazanılmadı mı?..25 yıldır yaşayan K.K.T.C devletini kuranlara bu gün bu topraklarda yaşayanların hiçbir borcu yok mu?..Tüm bunlar nasıl unutulur?.Ancak.unutulmasın ki!..Unutanlar ne kadar çok yanıldıklarını kısa sürede anlarlar..Tarih ise unutturanları asla affetmez!..
Düşünmek bile istemem adı ‘’Birleşik Kıbrıs’’ olan çözümü!..Bu amaçla yapılanları, atılan teslimiyetçi adımları!..Türkiye’yi sömürgeci, Türk askerini işgalci diye tanımlayanları!..Kalemlerinin adı dolar!.. Yazdıklarının başlıkları euro olan kimi köşe başı yazarlarını!..
Geride kalan yıllar gibi 2008 yılı da bitti gidiyor..Bu yılı, Kıbrıs sorununun çözüm yılı olarak görenler yanıldılar!..Çözüm de değil ama elde etmiş olduğumuz kazanımlarımızın çözülmesinde haklı çıktılar!..Rum’un hiç acelesi olmadığını hala anlamış değiller!..Yeni Rum lideri Hristofyas’ın kendisinden önceki liderlerden hiçbir farkı yok!..Çözüm için çığlıklar atacak tüm dünyanın gözünü boyamaya devam ederek o bilinen oyununu oynayacak!..Ta ki Kıbrıs Türk Halkını diz çöktürene, Türk kamuoyunu bezdirene ve enin de sonun da Enosisi kabul ettirene dek!..Aynen Girit’te yapılanlar gibi!..
Rum’un kurmuş olduğu bu çözüm tuzaklarına bile, bile düşenleri kabul edemiyorum..Müzakere masasında Rum’un iki yüzlülüğünü ve bu iki yüzlü müzakereleri görmek, teslimiyetçi beyanlarını duymak istemiyorum!..
Yavru Vatanımızda yüreği o ‘’Gazi Topraklar’’ için çarpan ezici çoğunluğun..K.K.T.C devletinin varlığını savunan on binlerce vatan evladının bu yapılanları kabul etmediğini, görmek ve duymak istemediğini biliyor ve bununla teselli oluyorum..
Müzakereler sürerken, ‘’bana K.K.T.C tanınmalıdır dedirtemezsiniz!..’’, ‘’K.K.T.C’nin tanınmasını istemek intihar etmektir!..’’diyebilen zihniyeti ve bu zihniyet ile yürütülen Kıbrıs müzakerelerini içime sindiremiyorum!..
Sizler sindirebiliyor musunuz?..

Atilla ÇİLİNGİR.

DOĞUKAN

New member
Komutanım içine sindirebilenler bir elin parmak sayısı kadar azdırlar.. ancak, güç; parmak sayısındamıdır? yoksa o parmakların arkasındaki kollardamıdır? onu anlamaya çalışıyorum.

BURLAHATUN

Yasaklı Üye
Kanla yoğrulmuş vatan toprakları üzerinde, canlar verilerek kurulan bir bağımsız devletten ve egemenlik haklarından bir millet nasıl vazgeçer ben anlayabilmiş değilim zaten... Bunun asla olmayacağına inanmak istiyorum...Eğer KIBRIS taki KKTC den vazgeçilirse; karşımıza bir GİRİT olayı daha çıktı demektir.O zaman da TÜRKİYE tehdit altına girecek ve Akdenizdeki varlığı adeta yok olmuş olacaktır...Bu sonuca neden olanlar da tarihe ''YENİ DAMAT FERİTLER'' olarak geçecektirler...Umarım TÜRK ORDUSU buna izin vermez.Gönüllü lazımsa milyonlar yola dökülür bileler...

Her zamanki gibi yüreklerimizin sesi oldunuz ATİLLA BEY...Sağolun

Mürüde Sevicer

New member
Cevap: İçime Sindiremiyorum!..

Asla sindiremeyiz. Sindirebilenler bence kendilerini bilmezler. Bizim STATÜKONUN rengi kırmızı ve beyazdır (taşıdığımız kanın rengi olduğu için ojinaldir).Tarih kitaplarından sildikleri tarihler de bizim geçmişimizdir.Geçmişini bilmeyen geleceğini hiç bilmez bunu iyi bilinler.Ayrıca bütün Brüksel ve Hristofyasın kalemşörleri (Birleşik Kıbrıs Senaryosunu hazırlayan)üstüme silah dayasa da benim direkteki Bayrak inmeyecek. Uçak inişe geçtiği zaman kan dökerek kazanılan Vatan toprağında alın teri ile (EURO İLE YAPMADIM) nereye taş koydumsa orada tek yıldızlı Bayrak dalgalanacak size söz veririm bizim gibi rengi orjinal Statükocular da sağ kaldığı sürece uçaktan inerken bize hediye ettiğiniz Bayrağı göreceksiniz (Uçak inişe geçerken bizim evin hizasında alçalır onun için net görülür) Brüksel karar verdi diye indirecek kadar şerefsiz olmayacağım size söz veririm. İndirmek isteyen hayalperestlerin de harcadıkları emek ve zamana yazık olacak. (2004 den beri yalvarıyorlar ne yol katettiler kendi kendilerini küçük düşürmekten başka.)

Kartal

New member
Gönderdeki şanli bayrağimiz..

öncelikle kan ve can bedeli ödenerek göndere çekilen ay yildizli şanli bayrak sonsuza dek k.k.t.c de dalgalanacak..bu onur ve gurur tablosunu içine sindiremeyenler şunu iyice ezberlesinler ki kibris türk halki devletinden vazgeçmeyecek..rum'la yaşamanin hayalini kuranlar bu rüyayi sonsuza kadar görmeye devam edecek..saygilarimla..

Bülent Baysal

Dost Üyeler

Bize biz diz çöktürüyoruz. Hem Anavatan'da ve hem de Yavruvatan'da bizi yönetenler asli görevleri olan Türk Ulus'unu temsil etme ve yüceltme vazifelerini her ne hikmetse yapmamaktalar. Emperyalist güçler mertçe mücadele yerine bizi içeriden vurup yıkma planını, bizi birbirimize düşürerek
uygulamakta başarılı olacaklarını sanıyorlar. Ama aldanıyorlar. Birgün, uzakta olmayan birgün Türk titreyecek, silkinecek, emperyalistlerin ve onların uşağı palikaryaların heveslerini bir daha sindirememek üzere kursaklarına tıkıyacaktır. Mücadele son Türk kalana kadar sürecektir. Napolyon bile "Türkleri öldürebilirsiniz, fakat asla mağlup edemezsiniz" vecizesini durduk yerde laf olsun diye söylememiştir. Onlar bizi iyi tanıyorlar. Yürüttükleri kalleşçe
çalışmalar, bizi birbirimize düşürerek zafiyete uğratma ve amaçlarına bu yolla ulaşma gayretleri bizi iyi tanımalarındandır. Ama sonu onlar için hüsran olacaktır.
Ahmet Hikmet Müftüoğlu'nun Türk Ulusu için dediği gibi "Cihan Tarihi vatanı uğrunda senin kadar kanını döken bir ulus daha gösteremez. Senin kadar kimse kendi vatanına sahip olmaya hak kazanmamıştır. BU VATAN YA SENİNDİR, YA DA HİÇ KİMSENİN.."
ULU TANRI TÜRK ULUSUNU KORUSUN VE YÜCELTSİN. AMİN....

Gurur Duyuyorum..

Sayın Baysal
Ülkemizin ve Yüce Türk Milletinin milli davalarına olan hassasiyet ve gösterilen bu vazgeçilmez bağlılık nedeni ile vatan müdafaasına hazır tüm cesur yüreklerle gurur duyuyor ve şahsınızda hepsine teşekkür ve minnet duygularımı iletiyorum..

Sevgi ve saygılarımla..

ATİLLA ÇİLİNGİR

Depresif Hayalet

New member

Bir süredir düşündüğüm fakat telafuz etmeye çekindiğim bir düşünceyi dile getirmişsiniz sayın Bülent Baysal,son bir kaç dönemki yöneticilerimiz bizleri yeni bir "Kurtuluş Savaşına" hazırlıyor.Vatandaşın tepkilerini umursamamak ve hatta onları olmadık biçimde terslemek devlet adamlığı değil maalesef."Memleketi sen mi kurtaracaksın?" diye soranlar olabilir,en azından +1 değer olmaktan gurur duyarım.Saygılarımla...

Volkan

-Otağ Hanı-

komutanım :bizlerde içimize sindiremiyoruz.hangi TÜRK evladı sindirebilirki? izniniz olursa ben bu güzel yazılarınızı bloglara ve gruplara yolluyorum .saygılarımla komutanım.TTK TMT .

Levent Akıncı

Onursal Üye

Canım Komutanım,
Şu bayram tatili denilen, sessizleştirme ve soğutma oyununda sesinizi özlemişisiz. Unutmayanlar, bakın nasıl etrafınızda tek yürek oluverdi. Müsterih ol komutanım, bak kadınlarımız arkamızda, onların evlatları bizim yanımızda demektir. Bak gençler arkanızda, askerlerimiz yanınızda demektir. Bak TMT yanınızda bu bayrak düşmeyecek demektir. Tarih kitaplarından Türk'ün şanlı destanlarını silenler vizdanlarımızdan silemeyeceklerini unutuyorlar. Her gafilin aklının başına geldiği zaman vardır ki o zaman yanlarında dost olarak yine bizi bulacak ve yaptıklarından utanacaklardır. Tarih kitaplarından TMT'yi, Türk'ü, şanlı destanlarımızı silenler birgün şunu göreceklerdir; Tarih'in tekerrür ettiğini ve tokadını suratlarına şidettle vurduğunu. O zaman yaptıklarından utananlar sildikleri sayfaları çıkmaz mürekkeple tekrar kendi elleri ile yazacaklardır. İnşallah bu zilleti taşıma utancına düşmezler. Saygılar komutanım. Sağolunuz.