82 yaşında dünya ikincisi oldu

Yunus Gök (Embesil)

Yasaklı Üye
Macaristan'da düzenlenen Dünya Veteranlar Atletizm Şampiyonası'nda yarışan 82 yaşındaki Türk atlet Hikmet Kandeydi, gümüş madalya kazanarak dünya 2'ncisi oldu.

28 Mart 2014 Cuma 13:22

82_yasinda_dunya_ikincisi_oldu_h24938.jpg
Dünya Veteranlar Atletizm Şampiyonası Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başladı. 70 ülkeden yaklaşık 4 bin sporcunun iştirak ettiği şampiyonada Pentatlon müsabakalarında artı 80 yaş grubunda Türkiye’yi temsil eden 82 yaşındaki Hikmet Kandeydi, gümüş madalya kazanarak dünya 2’ncisi oldu.

Madalya töreninde konuşan Hikmet Kandeydi, "Bundan sonraki hedefim 100 yaşında 150'nci madalyamı kazanmak" dedi.

"Bugün Budapeşte’de aldığım madalya ile daha önce 118 olan madalya sayımı 119’a çıkarttım. İnşallah bu şampiyonada birkaç madalya daha alıp madalya sayımı 120’nin üstüne çıkarmak istiyorum. Ömrüm yeterse inşallah madalya sayımı 150’ye çıkarmak istiyorum"
82 yaşındaki atlet Kandeydi, Ağustos ayında İzmir’de düzenlenecek olan Avrupa Veteranlar Atletizm Şampiyonası’nda da yarışacağını belirtti.

Aynı branşta yarışan diğer Türk atlet Nurettin Sabuncu ise dünya 4'üncüsü oldu. Pentatlon müsabakalarında altın madalyayı Finli atlet, bronz madalyayı ise İtalyan atlet kazandı.

ulusalkanal.com.tr

http://www.ulusalkanal.com.tr/spor/82-yasinda-dunya-ikincisi-oldu-h24938.html